Z Hoštic bodově naplno

Lheničtí dál na čele tabulky! V utkání u soupeře z jejího chvostu brali přesvědčivě všechny body

I.B třída sk.B – 11.kolo             hráno v sobotu 23.10.2021

TJ Sokol Střelské Hoštice – SK Lhenice 0:4

(0:2)

Sudí: Bartoníčková – Syrovátka, Pešek
Branky: D.Trojan (3.´), K.Ryšánek (20.´), J.Prenner z 11 (57.´), P.Prenner (77.´)
Žluté karty: 2:0

Sestava SK Lhenice
Plojhar
Dom.Kiš    Dav.Kiš    J.Prenner    K.Ryšánek
D.Jirkovský      M.Rosa       T.Tůma (K)      D.Trojan
J.Mrkvička         M.Mahák

Střídání: 46.´ Dom.Kiš ↔ P.Prenner, 46.´ J.Mrkvička ↔ M.Fišer, 63.´ D.Jirkovský ↔ D.Šindelář, 82.´ M.Rosa ↔ Vl.Burda
Dále do hry připraven: I.Čech
Trenér: Ivo Čech                Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky Sokola Stř.Hoštice
Vlk – Kokrda, Hlava, Heřman, Dohonyi, Kohout, Martínek, Podlucký, Strnad (K), Šefčík, Braťka – Koudelka

Z herního projevu obou týmů bylo v utkání patrné, že se utkává první s předposledním v tabulce. Hosté, Lheničtí domácí Hoštické od počátku přehrávali, byli převážně v držení míče, který při jeho ztrátě získávali zpět účinným presingem, dobře kombinovali, za příznivě se pro ně vyvíjejícího zápasu někdy i na úkor častějšího zakončování útočných akcí, soupeře do nebezpečného ohrožování jejich branky nepouštěli. K uplatňování zvoleného způsoby hry jim napomohlo i brzké vedení již od 3.minuty a ve 20. minutě i jeho uklidňující navýšení na 2:0.
Obraz hry se nezměnil ani v poločase druhém, kdy Lheničtí za pokračující převahy přidali další dvě branky, v 57.´ z penalty na 0:3, v 77.´ na 0:4 a bezpečně s přehledem dovedli utkání k přesvědčivému vítěznému zisku tří bodů, potřebných k udržení čelního postavení v tabulce.

Podstatné momenty zápasu
– stran domácích nenastaly až takové, v nichž by branku hostí vyloženě gólově ohrozili, a stály za zaznamenání.
První poločas
3.´- po dlouhém nákopu získal míč Trojan a z křídelního prostoru přesnou střelou k zadní tyči poslal Lhenické do vedení 0:1
9.´- po trestném kopu za faul Tůmou vyslaná dobře mířená střela, naštěstí pro domácí, trefila jednoho z bránících protihráčů
11.´- z odkopu gólmana ukořistil balón Rosa a po narážečce s Mahákem mu v šanci při zakončení míč „utekl“
18.´- po vydařené kombinaci Tůmy s Mrkvičkou druhý jmenovaný vzniknuvší gólovou možnost neproměnil
20.´- nařízený trestný kop za faul na Maháka v provedení Ryšánka skončil v šibenici branky bezmocného gólmana Vlka – 0:2 pro hosty
43.´- z pěkné akce zleva Trojana s Ryšánkem centrovaný míč směřoval do vápna na neobsazeného Maháka, jemuž Vlk v posledním momentu stačil jeho zakončení zmařit
45.´- Mahák vybojoval balón, vyslal Mrkvičku, jehož únik „sám na gólmana“ přeci jen ještě přerušil jeden z beků odebráním míče

Druhý poločas
57.´- Mahák v průniku při obcházení gólmana byl faulován a následnou nařízenou penaltu Josef Prenner s přehledem proměnil – 0:3
63.´- při další útočné akci, tentokrát zprava, se uvolnil P.Prenner, přihrávkou našel před brankou Trojana, s jehož málo razantní střelou si gólman Vlk poradil
77.´- Mahák v držení míče ve vápně jej narazil Pavlu Prennerovi, který přesnou umístěnou střelou zvýšil brankový stav již na 0:4
85.´- centrovaný balón do šestnáctky zakončoval střídající Burda „hlavičkou“, ale gólman Vlk ji bezpečně „lapil“

Autor článku: Jan Bumba