Druhopoločasové střídání: 83.´ Z.Jedlička, – Dom.Kiš, 88.´ P.Vincik – Vl.Burda, 92.´ D.Šindelář – I.Čech
Do hry připraveni: gólman T.Plojhar – P.Pavlík
Trenér: Ivo Čech                   Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky SK Vacov
Lácha – Sova, Mrázek, Roučka, Ketzer, Bujok (90.´ Hozman), Zitta, Makas, procházka, Zábranský (65.´ Jírovec), Valta

Lheničtí po remíze v tomto utkání ztrácejí z druhého místa v tabulce na první strakonický Junior B tři body (viz tabulka níže), když po minulém 20.kole byla jeho ztráta jen jednobodová. Vzhledem i k nadále pokračujícímu dosti malému rozdílu v zisku bodů obou týmů, lze i ve zbývajících kolech B skupiny I.B očekávat jejich „přetahovanou“
o nejčelnější postavení v tabulce…

Průběh zápasu SK Vacov versus SK Lhenice
Lhenický tým se v utkání ve Vacově potýkal, jako i v některých, předešlých, pro zranění i jiné důvody s absencemi hráčů (tentokrát z kádru nebylo možno využít Dav.Kiše, Maháka, Berana, Mrkvičku, Máčla, Balogha), a tak na soupisku (pro případné taktické střídání) byli dopsáni fotb.veterán P.Pavlík a trenér Ivo Čech.
Přesto Lhenickým, za herní převahy, patřil úvod utkání. Postupně se hra vyrovnávala i za oboustranně vznikajících brankových možností, které ale zůstávaly nevyužity, a tak stav po prvním poločase byl smírný, bezbrankový (0:0).
Průběh poločasu druhého nedoznal herně výraznějších změn, když v samém jeho počátku (ve 46.´) domácí, Vacovští neproměnili vyloženou gólovou šanci pro skvělý zákrok lhenického gólmana, aby to naopak byl jeho tým, co v 65.´ se po zdařilé útočné akci ujal vedení (0:1), ale jen nakrátko, neboť hned o dvě minuty později (v 67.´) nešťastným „vlastňákem“, po nevydařeném odkopu míče z centru do šestnáctky ze standardky, domácí srovnali na 1:1. A když v dalším hracím čase ze vzniknuvších brankových příležitostí na obou stranách gól nepadl, a to ani v dvouminutovém prodloužení, v němž sudí za jeho kritiku poslal v 92.´lhenický tým do deseti (po druhé žluté kartě), byl průběžný stav 1:1 i konečným výsledkem tohoto utkání, který asi vcelku odpovídal hernímu dění na hřišti, i když Lheničtí přeci jen byli více v držení míče a častěji ohrožovali branku domácích.

Nejpodstatnější momenty zápasu
První poločas
14.´- po rozehrané standardce Lhenickými se ve vápně prosadil k zakončení hlavou Jedlička, ale v gólové šanci nezamířil přesně – šance
15.´- po nedorozumění v obraně hostí se do brankové možností dostali domácí, jejich střela k tyči však byla málo razantní, a tak si s ní gólman Dvořák snadno poradil
17.´- po pěkné kombinaci zleva Trojan „uličkou“ uvolnil ve vápně Jedličku, který tentokrát měl při střelecké koncovce mířidla vychýlená – šance
31.´- po vydařené akci si její zakončovatel P.Prenner na šestnáctce našel uvolněním prostor ke střelbě, tu však vacovská obrana stačila zblokovat – šance
44.´- největší šance domácích, kdy z rychlého kontru unikající hráč při střelecké koncovce nepřesně trefil balón, a tak možnost dosáhnout „gólu do šatny“ byla zmařena

Druhý poločas
46.´- hned v jeho úvodu si Vacovští „gólovku“ z konce první půle zopakovali, ovšem gólman Dvořák byl skvělým zákrokem proti a svůj tým podržel
48.´- domácí se znovu dostali k velice nebezpečnému ohrožení Dvořákovy branky, tentokrát po centru do vápna se zakončením hlavou, které naštěstí pro Lhenické skončilo těsně mimo brankovou konstrukci
50.´- vybojovaný míč hostujícími hráči se přesnou nahrávkou dostal k Rosovi,co z hranice velkého vápna vypálil, ale domácí beci před gólmanem Láchou jeho střelu „blokem“ odvrátili do bezpečí – šance
52.´- hosty pohotově rozehraný rohový kop krásnou střelou zakončoval Trojan, ovšem Lácha jí bravurně zpacifikoval – šance
61.´- při lhenickém náporu nastřelil Šindelář tyč, z odrazu od ní míč projel po brankové čáře, aby poté „opustil“ branku – šance
65.´- nahrávku do šestnáctky převzal neobsazený Vincik, co následně s přehledem k tyči obstřelil gólmana Láchu a poslal Lhenické do vedení – 0:1
67.´- brzy na to z „trestňáku“ Vacovští vyslali před Dvořákovu branku centrovaný míč, který J.Prenner nešťastně usměrnil do vlastní sítě – srovnáno na 1:1 – branka připsána domácímu Bujokovi
74.´- dvě hned po sobě opakované šance hostujícího týmu – kdy při té druhé balón poslaný Trojanovi za obranu skončil z jeho kopačky jen těsně nad břevnem – šance
92.´- v nastaveném čase poslal sudí Ťupa Lhenické do deseti za jeho kritiku od P.Prennera, který za to, po druhé žluté, spatřil kartu červenou.

Autor článku: Jan Bumba