Z Vimperka vezeme bod

Po dvou úvodních kolech odehraných venku za zisku jednoho bodu – zatím však bez gólového prosazení

I.A třída skupina A – 2.kolo             hráno v sobotu 27.8.2022

TJ Šumavan Vimperk – SK Lhenice

0:0

Sudí: D.Petričák – L.Pravda, M.Ťupa
DFA: M.Urban
Počet diváků: 100
Žluté karty: 2:0 – O.Rod (64.´), M.Novotný (75.´)

SESTAVA:
J.Dvořák
Dom.Kiš   T.Tůma (K)   J.Prenner    D.Trojan
J.Máčl         J.Beran        R.Rosa       M.Fišer
P.Prenner
P.Vincik

Střídání: 65.´ P.Vincik – M.Janošťák, 84.´ J.Máčl – J.Mrkvička, 89.´ M.Fišer – D.Šindelář
Do hry připraveni: gólman D.Rapčan, Z.Jedlička
Trenér: Ivo Čech                Vedoucí týmu: P.Boška

Ze soupisky Šumavanu Vimperk:
Vlk – Formánek, Frček, Pankratz (74.´ Benda), Vondrášek – K (66.´ Novotný), Vintr, Málek, Pospíchal, Čech, Rod, Chvosta – do hry připraveni Svěchota, Uhlík, Císař, Štěpánek – trenér Lukáš Sýs, vedoucí týmu Miloslav Kavan.

Lheničtí, co nováčci, sehráli dvě vstupní utkání do nové sezóny v A skupině I.A třídy na hřištích soupeřů – v prvním kole v Kaplici s tamním Spartakem, s jejich souhlasem za změny pořadatelství tohoto zápasu z důvodu oslav 100 let kaplického fotbalu, za prohry 3:0 – v kole druhém pak ve Vimperku se Šumavanem za bezbrankové remízy 0:0 a zisku prvního bodu, žel v obou zápasech bez vstřelené branky…
Naopak Vimperští, dle rozlosování, utkání prvního a druhého kola sehráli doma, aby v tom prvním s Mirovicemi (1:3) na body nedosáhli. A tak v tom druhém tuto domácí bodovou ztrátu chtěli s odhodláním napravit v zápase se Lhenicemi, jak vyplývá z předzápasového vyjádření nového trenéra Sýse: „Na domácím hřišti nás nyní čeká tým Lhenic, který po prohře v Kaplici bude chtít určitě plně bodovat. Má skvělého trenéra, je to nováček soutěže, a to vše bude hrát proti nám. Věřím však, že po minulém prohraném utkání složíme reparát a vyhrajeme. Rozhodně nás čeká nelehké utkání. V týdnu na něj ale proběhla asi nejlepší příprava, co trénujeme, a proto jsem přesvědčen, že to v zápase prodáme a uděláme našim fanouškům radost.“
Vimperští remízou se Lhenicemi slibovaný reparát složili jen zčásti…..

Průběh utkání z pohledu trenérů obou týmů

Lukáš Sýs – Šumavan Vimperk:
„Bohužel se nám nepodařilo ani napodruhé na domácím hřišti vyhrát. Příležitostí ke vstřelení gólu jsme měli víc než dost a to především v prvním poločase. Ve druhé půlce jsme si vypracovali rovněž dost slibných šancí, ale ani jedna naše střela neskončila v brance soupeře. Pozitivně hodnotím opět naši hru a to, že jsme nedostali žádný gól. Defenzivní hra celého týmu byla takřka výborná, až na pár chybiček, které se nám podařilo včas napravit. Co se týká ofenzivní činnosti týmu, tak tam nám chybělo to nejdůležitější a to je vstřelení branky. Příští týden hrajeme první venkovní utkáni. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Čkyně dle mého názoru bude černý kůň soutěže, ale věřím, že uděláme opět vše proto, abychom podali co nejlepší výkon.“

Ivo Čech – SK Lhenice:
„Náročný zápas proti mladému a běhavému soupeři jsme odbojovali a odměnou je jeden získaný bod, za který jsme pochopitelně rádi. Domácí byli v prvním poločase určitě nebezpečnější, zlobili nás svými rychlými přechody po našich ztrátách a dobře zahrávanými standardními situacemi a musím přiznat, že bezgólový poločas byl pro nás lichotivý výsledek. Ve druhé půli jsme podle mého názoru hru minimálně vyrovnali a vytvořili jsme si nejméně tři velmi slušné příležitosti, bohužel chyběla větší kvalita i klid v koncovce. To, že jsme po dvou kolech jediný tým bez vstřelené branky asi úplně náhoda není. Máme na čem pracovat, stále si zvykáme na rychlost i kvalitu vyšší soutěže, rozdíl je zřejmý, ale utkání ve Vimperku, přestože možná mohlo být po prvním dějství rozhodnuto, nakonec skončilo víceméně zaslouženou dělbou bodů. Následující měsíc nás čekají velmi těžká utkání s kvalitními soupeři – Mirovice, Čkyně, Strunkovice a Nová Ves, přesto věřím, že se konečně prosadíme i střelecky.“

Autor článku: Jan Bumba