SK Čkyně – SK Lhenice 2:3 (1:1)

Stop v úvodu mistrovského jara rozjeté Čkyni na jejím hřišti

I ve druhém dějství, jako i v prvním, patřil jeho úvod domácím. Bošku v brance však nebezpečně neohrozili

 I.B tř. sk.B – 17.kolo 

 

BRANKA ZA LHENICE:  J.Mrkvička (41.´, 57) M.Mahák (55´)

BRANKA ZA ČKYNI:  Chrášťanský (2) Vondrášek (88´)

SUDÍ:  Albert – Písek, Babka; delegát JčKFS: Hoch.

 

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner          V.Pilát             L.Kopf          R.Sura

                                                  

J.Markvička      J.Beran         T.Tůma (K)      J.Schön

               

M.Mahák         R.Iliev

(66.´ M.Mahák    J.Růžička)

(86.´ J.Mrkvička    P.Lukšovský) 

   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v neděli 12.4.2015

 

Domácí Čkyňští  měli vydařený rozjezd mistrovského jara. V obou jeho úvodních kolech plně bodovali (doma s Bělčicemi 4:0, venku s Lažištěm B  2:1). Lheničtí naopak v jarní premiéře vyšli ve Strunkovicích s Blaníkem bodově naprázdno za těsnou prohru 0:1, aby následný zápas doma pro nezpůsobilou hrací plochu nesehráli (přeloženo na 30.4.) Čekání na první jarní body skončilo proto poměrně překvapivě již ve Čkyni, ale podle předvedené hry po zaslouženém vítězství.

Úvod utkání patřil domácím, i když jejich branka byla v ohrožení jako první (v 1.´) Beranovou střelou. Svou počáteční převahu dokázali zužitkovat hned ve 2.´po rohovém kopu přesnou záměrnou k zadní tyči Chrášťanským (1:0). Ve 12.´ mohli své vedení navýšit po vystižení Kopfovy „malé domů“, zbavení se i vyběhnuvšího gólmana Bošky, ale za střelecké minely již odkryté branky. 14.´ přinesla slibnou lhenickou herní kombinaci s nedotaženým Mahákovým zakončením. 17.´zase přinesla ztrátu míče Lhenických na polovině hřiště a s ní i následující atak domácích se střelou bez gólového efektu. Ve 23.´ to byl lhenický Beran, co z trestného kopu vyslal z 30m vydařenou „dělovku“, mezi tyče se rovněž nevešla. Ve 25.´ byla po úniku opět Boškova branka v akutním nebezpečí, stoper Kopf ho skluzem zažehnal. Gólem neskončila ve 30.´ další  čkyňská gólová šance po rohovém kopu a následném vypáleném projektilu z prostoru malého vápna nad břevno. Ve 38.´se na druhé straně před gólmanem Kaincem zmocnil odraženého míče Tůma, ale ani jemu se jej nepodařilo usměrnit do sítě. Do obdobné situace se ve 41.´ dostal spoluhráč Mrkvička, jehož tým získával s blížícím se závěrem poločasu navrch, zamířil tentokráte přesně a srovnal na 1:1. Lheničtí v tlaku sice ještě do poločasu Ilievem stačili rozvlnit balónem síť, ale gól pro „ofsajd“ nebyl uznán.

            I ve druhém dějství, jako i v prvním, patřil jeho úvod domácím. Bošku v brance však nebezpečně neohrozili. Naopak to byli hosté, co Schönem, po Mrkvičkově vybídnutí, mohli jít v 53.´ do vedení. Z jeho brejku vytěžili pouze rohový kop. Po předchozím varování již v 55.´ udeřili. Po Beranově stříleném centru Kainc pouze míč vyrazil a Mahák jej pohotově dorazil za jeho záda a poslal Lhenické do vedení (1:2). V 67.´ střídající Růžička posadil míč z trestného kopu přesně nad hlavu Mrkvičky, aby ten se podruhé zapsal mezi střelce zápasu (1:3). V 69.´ stačil gólman Kainc dobře mířenou Růžičkovu střelu vytěsnil jen před sebe, dorážka J.Prennera ale gólový stav nezměnila, právě tak, jako následně ani střela Berana po centru Sury, či poté dvě loženky Schöna (v 77.´a 79.´) po Ilievově a Tůmově uvolnění.Lheničtí v této fázi utkání měli opět více ze hry, jejich atakování čkyňské branky to dokládalo. Byli to však domácí, Čkyňští, kteří v 88.´po akci zprava, následném centru a gólové hlavičky Vondráška upravili na konečných 2:3.

            Vítězství ve Čkyně je vyzývající pozvánkou na opožděnou lhenickou jarní domácí premiéru.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba