SK Čkyně – SKL A 1:0 / Šumavské Hoštice – SKL B 4:2

Za těsnou výhru bez lhenické gólové trefy brali všechny body domácí Čkyňští

I.B třída sk.B – 12.kolo                                           hráno v sobotu 29.10.2016

Trenér: Zb. Novák

Šest zápasů za zisku jediného bodu dosud odehráli Lheničtí na soupeřových hřištích, když v polovině z nich nedali gól (v 6.kole ve Volyni 4:0, v 10.kole ve Vl.Březí 0:0 a tentokrát ve 12.kole ve Čkyni 1:0). Z toho patrno, že finální zakončování jim činí problémy…

Byli to dle očekávání domácí, co měli územní převahu, ze které získávali zejména možnost zahrávání rohových kopů, které hosté v pozorné obraně i s gólmanem odvraceli za snahy po ohrožování soupeřovy branky především z kontrů, kterým však chyběla finální koncovka. A tak v poločasové otáčce byl stav bezbrankový, aby však v počátku druhého dějství se Čkyňští přeci jen dočkali gólové trefy, která, jak se poté ukázalo, rozhodla o jejich nejtěsnějším vítězství. V 53.´prováděli rohový kop, kdy na centrovaný balón před branku naskočil neobsazený Chalupa a hlavou jej usměrnil k tyči do sítě (1:0). O deset minut později rozehráli stejnou standardku znovu, ale gólman Suchý stačil míč mířící mezi tyče vytěsnit. Lheničtí se snažili o vyrovnání, více otvírali obranu, čímž vznikl prostor ke čkyňskému samostatnému úniku a velké gólové možnosti, při které gólman Suchý vystihl směr lobovaného míče nad něho a svůj tým podržel, aby při další brankové šanci domácích skončil vypálený projektil na spojnici břevna a tyče. Lhenická ofenzivní snaha po zlikvidování rozdílového gólu pokračovala, avšak za další střelecké impotence. Srovnání brankového stavu nepřinesly ani dva rohové kopy ve lhenickém provedení v samém závěru utkání. V něm podstatně více vzruchu nastalo při oboustranném vyloučení (v 89.´) a to domácího Pinkeho za kopnutí bez míče při nepřerušené hře hostujícího gólmana Suchého, který za oplácení (udeření rukou) rovněž putoval do sprch o chvíli dříve než všichni ostatní hráči.

Lheničtí tak na body venku nedosáhli, všechny zůstaly ve Čkyni.

Oslabená rezerva o mistrovském podzimu podruhé prohrála. Přesto zůstává na druhé příčce tabulky za zvýšené bodové ztráty na lídra

OP Prachaticka – 10. kolo                                   hráno v sobotu 29.10.2016

FC Šumavské Hoštice – SK KTIŠ/ Lh. B   4:2 (2:0)

Sudí: J.Trněný

Branky za Ktiš:  P.Pořádek (53.´), P.Prenner st. (90.´)

Branky za Š.Hoštice:  M.Půbal (40.´), P.Pahorecký (41.´), Z.Mráz (66.´), J.Hanzal (82.´)

Kouč: P. Prenner st.

Rezerva opět hrála své utkání současně s A týmem (oba venku). A když se k tomu přidala i absence několika jejích kmenových hráčů, nastal znovu problém se sestavou….

Odehrála tentokrát smolný zápas, neboť k improvizované sestavě se přidala během hry zranění (z tohoto důvodu brzy odstoupil J.Lukač a po něm ve 2.poločase i Vl.Burda) a se sebezapřením absolvovali celý zápas po předchozích zraněních P.Prenner ml., R.Houška a též i S.Bečvář (zraněn během zápasu). V prvním poločase sehráli rezervisté s domácími vyrovnanou partii, než jejich tým počal připomínat „lazaret“. Dvě branky obdrželi až v závěru poločasu, aby v úvodu toho druhého se jim podařilo snížit na 2:1. Poté však domácí měli herně navrch a postupně zvýšili až na 4:1. Hosté mohli střídajícím P.Lukšovským (dostavil se k zápasu později) ze samostatného úniku na gólmana snížit, ale nestalo se tak. Až v samém závěru utkání (v 90.´) upravil konečný výsledek na 4:2 P.Prenner st.

Naši benjamínci se loučili s mistrovským podzimem

OP – přípravky st. – 9.kolo                                     hráno v pondělí 24.10.2016

SK Lhenice – FK Tatran Prachatice B  1:11 (0:4)

Branka za Lh.:  M.Halabrín

OP – přípravky ml. – 8.kolo                                     hráno v pátek 28.10.2016

TURNAJ VE VL.BŘEZÍ

1.zápas: FC Vl.Březí – SK Lhenice  1:9 (1:5) – br.za Lh.: R.Štengl 7,  L.Pecka 1, K.Muška 1

2.zápas: SK Lhenice – Zdíkov/Stachy  5:2 (3:1) – br.za Lh.: R.Štengl 4, M.Šístek 1

OP – přípravky st. – 10.kolo                                     hráno v sobotu 29.10.2016

FC Vl.Březí – SK Lhenice  7:6

Branky za Lh.: P.Š.Trnka 3, J.Berger 2, B.Tesař 1

Op – přípravky ml. – 7.kolo – dohrávka z 19.10.          hráno v neděli 30.10.2016

TURNAJ VE LHENICÍCH

1.zápas: SK Lhenice – SK Čkyně  8:6 (4:2) – br.za Lh.: R.Štengl 6, K.Muška 1, K.Bukač 1

2.zápas: SK Lhenice – SK Vacov  4:10 (3:7) – br.za Lh.: R.Štengl 3, M.Šístek 1

Autor článku: Mgr. Jan Bumba