SK Lhenice – FC Vlachovo Březí 3:1 (2:0)

Zpackaný lhenický závěr mistrovského podzimu vylepšila výhra v jarní předehrávce

Závěr zápasu si lhenický tým již držením balónu pohlídal a v domácí derniéře se s fotbalovým podzimem rozloučil vítězně.

 

I.B tř. sk.B – 13.kolo 

 

SUDÍ:  V.Slepička – K.Albert, F.Zloch. Delegát J.Němeček

BRANKY ZA LHENICE:  J.Mrkvička (9.‘), T.Tůma (z 11, 31.´), R.Iliev (81.‘).

BRANKY ZA VL.BŘEZÍ:  L.Martínek (58.´).

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška (K)

                                             

K.Muška           J.Růžička             L.Kopf           V.Pilát

                                             

                   R.Hudec        J.Beran       T.Tůma (K)         P.Prenner

               

      R.Iliev             J.Mrkvička

(87.´ R.Hudec    M.Kanaloš)

(85.´ R.Iliev    Vl.Burda)

 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno  15.11.2014

Zisk pouze jednoho bodu ve třech posledních kolech  mistrovského podzimu znamenal pro Lhenické vyklizení nejvyšších pater vyrovnané tabulky. Vítězstvím v jarní předehrávce nad druhým Vl.Březím se sice z 5.místa výše neodrazili, ale neztratili tím tak bodový kontakt s čelem tabulky (mezi 1.Sousedovicemi a 5.Lhenicemi rozdíl pouze čtyř bodů). K plnobodovému zisku, ač nekompletní (bez útočného dua J.Schön (zraněn) – R.Pořádek (distancován) a pro zranění též i bez halva P.Prennera ml.), jim také napomohlo  i to, že vlachovobřežští kozlíci hráli dvě třetiny zápasu o deseti. Ti bojovností dokázali v oslabení vstřelit za stavu 2:0 kontaktní gól, ale třetí lhenická branka v jejich síti definitivně rozhodla o jejich prohře…

            V úvodu utkání byli více v držení míče domácí, kteří z toho také ve 3.´ získali výhodu rohového kopu se závarem před brankou, když vyčkávající hosté brejkové situace se jí dočkali a to v 6.´, kterou stačil stoper Kopf skluzem přerušit. V 9.´ pronikl pravým křídelním prostorem Mrkvička, poslal před březskou branku centrovaný balón, co překvapenému gólmanu Uhrovi zapadl do sítě. Jak je dlouhý, tak byl tentokráte krátký (1:0) !  Břežští po obdrženém gólu počali být útočnější a tak se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce, ale oboustranně bez vytváření vážnějších možností k zakončování. Až v 18.´a poté i v 19.´to byl hostující celek, kterému se ohrozit branku podařilo. Nejprve při Martínkově trestném kopu a následně po rozehrané standarde s koncovkou přímo „z voleje“. Nastala však 31.´- pro další vývoj důležitá. Otevřenou březskou obranou unikl Iliev, v trestném území byl Dejmkem zastaven faulem, aby následně za to sudí Slepička poslal Březské do deseti a nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Tůma (2:0) !  Kozlíci i za tohoto stavu nadále bojovali, nic nevzdávali a i v oslabení hráli s peckáři vyrovnanou partii, když především využívali jejich nepřesností v kombinaci. Ve 34.´ fauloval Růžička a z trestného kopu byl za to vyslán na Bošku varující projektil. Obdobný  byl na druhé straně vypálen ve 36.´ na Uhra po uvolnění Růžičkou. Ve 43.ˇ, po rohovém kopu, vznikla trma-vrma před lhenickou svatyní, ukončena Boškovým zklidňujícím zákrokem.

            Hned v samém počátku 2.poločasu mohli Lheničtí navýšit dvoubrankové vedení, když míč vypálený z Tůmovy kopačky gólman neudržel, Mrkvička odražený minul a Hudcova dorážka zblízka byla zblokována na roh. Ani Prennerova nabídka zprava nebyla  (v 51.´) v třetí gól využita, neboť nikdo z jeho spoluhráčů ji v malém vápně nestačil do sítě usměrnit.  V 53.´ unikl slibně Iliev, místo nahrávky volil přímou střelu, byla však nepřesná. V 56.´ zastavili domácí březský atak faulem, za to Kužvartem provedený trestný kop skončil na lhenické zdi. V 58.´ Martínek  vyslal z 18metrů vydařenou střelu, která vymetla šibenici branky bezmocného Bošky (2:1) !  Kontaktní gól zdramatizoval další průběh utkání. V 72.´ musel Boška proti protihráči ven ze šestnáctky, jeho odpal zachytil na půlce soupeř a z toho následný brejk na odkrytou branku zastavili domácí jen nedovoleně za cenu dalšího trestného kopu a žluté karty. V 78.´ vytvořil hostující celek před Boškou zámek, ze kterého se Lheničtí vymanili, aby v 81.´ definitivně rozhodli o osudu tohoto zápasu. Mahák se zprava dokázal zbavit bránícího hráče, předložil míč před Uhra pro nabíhajícího Ilieva, co jej uklidil mezi tyče 1:1 !  Závěr zápasu si lhenický tým již držením balónu pohlídal a v domácí derniéře se s fotbalovým podzimem rozloučil vítězně.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba