SK Lhenice – FC Westra Sousedovice 3:1 (1:0)

 

SKL LHENICE : FC WESTRA SOUSEDOVICE 3:1 (1:0)

Hráno v sobotu 6.6. 2015

BRANKY ZA LHENICE:  P.Prenner (1.´), J.Pokorný (49.´), R.Pořádek (68.´)

BRANKY ZA SOUSEDOVICE:  M.Glazunov (73.´); ČERENÁ KARTA: V.Křížek (85.´)

SUDÍ:  J.Novotný – D.Patričák, T.Barták

 

I.B tř. sk.B – 25.kolo.

Za úmorného vedra a tentokráte za  kvalitního výkonu Lheničtí doma přerušili sérii tří proher v řadě zaslouženou výhrou, která mohla být gólově i přesvědčivější….

            Vstoupili do utkání za velkého nasazení a tlaku na soupeřovu branku, když ohrožení té své první čtvrt hodiny vůbec nedopustili. V této fázi hry dával o sobě vědět zejména R.Pořádek. Hned po úvodním rozehrání ještě stačila sousedovická obrana nebezpečí z jeho úniku odvrátit, z toho hned následujícího již ne, neboť z jeho nahrávky P.Prenner poslal Lhenické do vedení (1.´- 1:0). Ve 3.´ Pořádkova střela z 20 metrů jen „olízla“ břevno, aby další Pořádkův atak znovu zakončoval P.Prenner, tentokráte nepřesně. V 7.´ znovu Pořádek pronikal sám na soupeřovu branku zprava, jeho střelu ovšem stačil gólman Chalupník vyrazit na roh. V 10.´ opět on zahrozil brejkem a z něho nahrávkou na z druhé vlny nabíhajícího Berana, který rovněž        gólové lhenické navýšení nezařídil. Až v 15.´ poprvé ohrozili Sousedovičtí branku domácích po rohovém kopu, když lhenický tlak, vyjádřený jen nejtěsnějším vedením, polevil. Přesto v 17.´, po Pokorného předložení míče před Chalupníka, mohli Ilievem utéct o dvě branky, ale ani on nezamířil přesně, právě tak, jako ani ve 23.´ Mrkvička hlavou po centru zprava. Hosté se víc a víc osmělovali a ve 28.´ jejich hráč Kohout vyslal dalekonosnou střelu na Trnku, který ji skvěle vytěsnil. S koncem poločasu získali navrch a po několika rohových kopech (při tom ve 43.´) byli blízko vyrovnání.

            Do 2.dějství vstoupili Lheničtí opět ofenzivně naladěni. Napomohl tomu i příchod střídajícího Schöna, který hru oživil a zase z ní měli domácí více. V 57.´ únik Ilieva byl zastaven nedovoleně, ale nařízenou penaltu Beran neproměnil. Gólman Chalupník směr pokutového kopu vystihl. V 59.´ Schön přesně našel Pokorného, který rovněž přesnou koncovkou vsítil druhý gól (2:0). V 63.´ sice sousedovický Křížek orazítkoval břevno Trnkovy branky, avšak v 68.´opět Schön pronikl obranou, zpětně nabil na šestnáctku Pořádkovi, který prostřelil vše před Chalupníkem a zvýšil na 3:0. Poté lhenické nasazení opět pokleslo a závaru před Trnkou Sousedovičtí v 73.´využili ke snížení na 1:3 střelou k tyči M.Glazunova. Docíleným gólem ožili, počali být nebezpečnější, často se objevovali před trestným lhenickým územím i v něm, leč lhenická ofenziva s přehledem odolávala. V 85.´však zapomněli na brejlového rychlonohého domácího Schöna, kterého faulem při úniku poslal na trávník Křížek, spatřil červenou kartu a Sousedovičtí šli do deseti. To byla voda na mlýn pro Lhenické. Ti závěr utkání zcela ovládli za příležitostí k navýšení jejich konečného gólového účtu v zápase. Nabídky k tomu promarnili. Ty největší střelami hlavou – nejprve v provedení Sury, který mířil po rohovém kopu těsně vedle a pak Mrkvičky, co po Schönově centrované ložence, ač zcela sám před gólmanem, poslal balón do tyče!  I přes neproměňování „gólovek“ byl tentokráte herní projev Lhenických kvalitní, zaslouženě plně bodovali a s letošní mistrovskou sezónou doma se rozloučili vítězně.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba

SESTAVA SK LHENICE

P.Trnka

                                             

J.Prenner         L.Kopf           K.Muška        R.Iliev

                                             

    J.Pokorný      P.Prenner ml.       J.Beran    J.Mrkvička  

                

    R.Pořádek        M.Mahák

(46.´ M.Mahák    J.Schön)

(63.´ R.Pořádek    R.Sura) 

(66.´ R.Iliev    Vl.Burda)

   Trenér: Hodina Pavel  

Lavička:   Vl.Burda ,  J.Schön,  R.Sura