SK Lhenice – FK Chelčice 1:3 (0:1)

V ovocnářském derby peckáři doma poprvé padli

V 87.´ byl sražen pronikající Iliev a Pořádek z nařízené penalty už jen „kosmeticky“ upravil konečný výsledek na 1:3. Lhenická tvrz tak byla o mistrovském podzimu poprvé dobyta!

 

I.B tř. sk.B – 11.kolo 

 

SUDÍ:  Hnilička J. – M. Ondra, Fr. Zloch

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek z 11 (88.´)

BRANKY ZA CHELČICE:  R.Varyš 2 (45., 68.´), Šácha (79.´)

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška (K)

                                             

J.Prenner           V.Pilát             L.Kopf           K.Muška

                                             

                   P.Prenner        J.Beran       T.Tůma (K)         J.Mrkvička

               

      M.Mahák             R.Pořádek

(81.´ K.Muška   R.Hudec)

(81.´ P.Prenner    R.Iliev)

(81.´ V.Pilát    Vl.Burda)

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno  1.11.2014

11.kolo I.B tř. sk.B nabídlo ovocnářské derby v Chelčicko-Lhenickém mikroregionu – pro domácí, Lheniké nevydařené. Ač vzhledem k postavení v tabulce obou rivalů měli být papírovými favority, tuto roli nenaplnili. Nepřesnou koncovkou, vlastními chybami, gólem do šatny, který dopustili, poprvé v mistrovském podzimu na body doma nedosáhli. Fotbaloví matadoři v chelčickém týmu (Varyš, M.Lang, Kopenec, Šácha, Pícha, Trobl) a i další těchto jejích zbytečných excesů v herním projevu dokázali zkušeně využít. Znovu platilo, že derby nemívá favorita…

            Chelčičtí sice jako první již ve 3.´získali výhodu  rohového kopu, ale poté Lheničtí získávali herní převahu, byli častěji v držení míče, snažili se o kombinaci, ale bez přesného zakončování. Navíc chelčická obrana byla pevná a málo jim dovolila a když již byla  překonána, byl tu ještě překážkou gólman Novák, jako ve 12.´ při Beranově střele z 20m, kterou skvěle vytěsnil. V dalších minutách se hra vyrovnávala a k ohrožování lhenické branky se dostával i hostující tým. Ve 13.´ vznikl jím vytvořený závar před gólmanem Boškou, ale i domácí obrana byla pozorná. V 17.´ zase na druhé straně centr J.Prennera tečoval jeden z beků na vlastní branku, gólman Novák opět pohotově zasáhl. V 19.´ se neujala Pořádkova střela, tentokráte zblokovaná obranným valem hostí. Ve 20.´ zakončoval chelčickou akci hlavou Trobl, mířil však těsně nad břevno. Vychýlená  mířidla měl ve 39.´ také Pořádek, který pálil těsně vedle tyče Novákovy branky po Mrkvičkově nabití. Ve 39.´ se v zámku na hranici šestnáctky neprosadil hostující celek. Ve 49.´ odvracel hrozící nebezpečí již mimo trestné území gólman Novák hlavou, ale pouze jen k Mahákovi, kterému se lobovaným míčem nepodařilo ho přehodit. 45.´ zastihla nekoncentrované domácí v nedbalkách, když centrovaný balón poslal do sítě přes gólmana Bošku Varyš, a tím jeho gólem do šatny šli Chelčičtí do vedení (0:1).

            Po rozehrání 2.poločasu hosté zatlačili domácí před jejich branku, ale ti poté již získávali navrch. Jejich snaha po vyrovnání byla viditelná. V 50.´ Iliev našel ve výhodné palebné pozici J.Prennera, jeho střela ale nabyla podoby „země – vzduch“. V 52.´ nedotáhla slibnou akci dvojice Iliev – Mahák, aby v 55.´ Iliev sám v nájezdu na Nováka jej neobešel. V 62.´ vyslal dalekonosnou dělovku mezi tyče Hudec, Novák však ji opět bravurním zákrokem „vyškrábl“ na roh. Neujaly se další střelecké pokusy a to Piláta po rohovém kopu v 64.´a Ilieva v 67.´ z těžkého úhlu po Pořádkově individuální akci. Naopak v 78.´ domácí podruhé inkasovali gól! Brankář Boška se sice efektně technicky zbavil dotírajícího protihráče, ale při následující jeho rozehrávce míč doputoval k volnému Varyšovi, co jej uklidil do odkryté lhenické svatyně (0:2). I přesto  se Lheničtí dál snažili již dvougólovou ztrátu smazat. Možnosti k tomu nadále měli. Po rozehrané standardce (v 72.´) Mrkvička v prostoru penalty přestřelil branku, právě tak, jako i Pořádek v 77.´ zpoza šestnáctky po Ilievově nahrávce. Definitivní zlom ve vývoji zápasu nastal v 79.´. Po dobývání chelčické branky následoval chelčický atak a nepokrytý Šácha zamířil přesně – 0:3!. V 87.´ byl sražen pronikající Iliev a Pořádek z nařízené penalty už jen „kosmeticky“ upravil konečný výsledek na 1:3. Lhenická tvrz tak byla o mistrovském podzimu poprvé dobyta!

Autor článku: Mgr. Jan Bumba