BRANKY ZA PLANOU: P.Petscher (15.‘), L.Balogh (30.‘)

SUDÍ:  L.Zabilka-J.Syrovátka, J.Trněný ml.

I.B tř. sk.A – 10.kolo.

Průběh utkání:

Tentokrát na sebe narazili soupeři se stejným dvaadvaceti bodovým ziskem – SK Planá na 3.místě v tabulce díky lepšímu skóre, SK Lhenice na místě 4. … Ač domácí – Lheničtí téměř po celý zápas hostující tým přehrávali, potýkali se se střeleckou koncovkou, proto na body nedosáhli a po první prohře doma s lídrem I.B sk.A – Nemanicemi utrpěli druhou, co v mnohém tu domácí předchozí připomínala….

Lheničtí vstoupili do utkání ofenzivně a hned v úvodu mohli rozhodnout o dalším pro ně velice příznivě se vyvíjejícím jeho průběhu. To se nestalo, neboť několik jasných brankových příležitostí zahodili. Hned v 1.´ohrozili branku Pořádkem, ten ale nezamířil přesně. Poté, za stálého lhenického tlaku promarnil tři gólové „tutovky“ rychlonohý Schön, když v únicích sám na gólmana Nováčka jej ve 3.´a 5.´ nepřekonal a v 15.´ pro změnu pálil těsně,vedle jeho branky. Nato ovšem nabylo platnost tolik otřepané nedáš-dostaneš. Planenští, soustředění na zajištěnou obranu a též na čekání na brejk, kterého se ho dočkali v 15.´ v provedení Petschera, a z úhlu zprava šli jeho přesnou trefou do vedení (0:1). Domácí za dalšího útočení prahli po vyrovnání. Ve 24.´ zahrávali rohový kop, míč se ale dostal k protihráči Řehořovi, ten v průniku našel J.Pintera před Dvořákovou brankou, naštěstí ji přepálil. Ve 27.´ byl blízko srovnání stavu z trestného kopu Tůma, jeho umístěný balón mezi tyče však skvěle Nováček vytěsnil. Běžela 30.´ a v ní hosté vyčkali dalšího brejku, tentokráte jeho exekutorem Baloghem, aby ani on se v koncovce nemýlil a zvýšil na 0:2. Lheničtí dál marně dobývali planenskou svatyni, dál se jejich útočné snahy rozbíjely o soupeřův obranný val za pokračující nepřesné střelby. A když se gólově neujala ani slibná individuální akce Růžičky, šli do poločasové otáčky s dvoubrankovou ztrátou.

V druhé půli lhenická herní převaha již nebyla taková, přitvrdilo se, přibylo i žlutých karet, hra se převážně odehrávala mezi šestnáctkami, ubylo brankových příležitostí. Hosté takticky střežili dvougólové vedení. Ti hned v počátku druhého dějství zahrozili v úniku Baloghem, s jeho málo razantní střelou si Dvořák poradil. Mezi 61.´ až 63.´ se domácí usadili před trestným územím soupeře, aby z toho vytěžili Růžičkovu střelu nad břevno a Bednárovu k tyči, kterou Nováček vyškrábl, a též následné Tůmovo střelecké zakončení, kdy za gólmana mezi tyčemi zaskočil bek. V 75.´ měli Planenští velkou možnost navýšit své vedení Petscherem, avšak Dvořák to bravurním zákrokem nedopustil. S blížícím se závěrem domácí vystupňovali úsilí po zkorigování pro ně nepříznivého brankového stavu, dokonce se jim to Mahákem i podařilo, když propasíroval zblízka míč do sítě. Kupodivu, gól pro předchozí údajnou ruku spoluhráče Pořádka uznán nebyl, a to až za protestů hostujícího týmu, kdy sudí svůj původní verdikt změnil. Planenští si v samém konci zápasu vítězství již pohlídali.

POZÁPASOVÉ OHLASY

Pavel Hodina (trenér SK Lhenice): Odehráli jsme hodně podobné utkání, jako s Nemanicemi. První půli jsme byli herně jasně lepší. Bušili jsme do hostů, branky jsme nedali, zato hosté ze dvou návštěv v naší šestnáctce uspěli. Náš tlak pokračoval i ve druhé půli, ale už víceméně bez šancí, hráli jsme po vápno. Gól jsme dali až v závěru, ale pro údajnou ruku ji rozhodčí neuznal, samotný hráč říká, že rukou nezahrál, ale já to nemůžu posoudit. Ztráta bodů mě tentokrát hodně mrzí, protože jsme byli herně jasně lepší a upřímně, od Planá jsem čekal daleko víc. Už u nás hrály určitě lepší mančafty, než ona, třeba Nemanice byly o stupeň výše. Čekal jsem od nich kombinační fotbal, ale tentokrát měli herní styl založený spíše na tvrdosti a nakopávaných míčích, třeba to ale byla jejich taktika. Každopádně si myslím, že jsme porazili i silnější mančafty. Na pravém beku se dařilo Růžičkovi, který byl dle mého nejlepším hráčem na hřišti.

Jan Pintér (záložník SK Planá): Hráli jsme s velice dobrým soupeřem.Výkon Lhenic mě velmi překvapil. Soupeř na nás vlítl a kdybychom v 10. minutě prohrávali 0:3, nemohli bychom říct ani popel. Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale naštěstí jsme se chytli gólem a trochu se zklidnili, nicméně hru stále kontroloval soupeř a my udeřili po spolupráci našich útočníků podruhé. Půli už jsme dohráli relativně v klidu. Druhá pak byla prakticky stejná jako závěr první. Lhenice hru kontrolovaly a my se snažili dát gól z brejků. Od soupeře bych chtěl vyzdvihnout Růžičku, ročník 1976, který hrál prostě skvěle! Od nás jednoznačně skvělý Nováček, který chytil tři tutové góly, z toho dva přímáky z dvaceti metrů přímo do víka. Dnes jsme odehráli šťastné utkání, výkon Lhenic byl velice fotbalový!

Autor článku: Mgr. Jan Bumba