SK Lhenice – Sokol Přídolí 3:0 (1:0)

Povinné potřebné body uhráli Lheničtí s outsiderem s přehledem. Vzhledem k herní převaze mohlo být jejich vítězství gólově přesvědčivější.

Lheničtí i tak s přehledem dovedli utkání k potřebnému plnému bodovému zisku.

I.B tř. sk.A – 19.kolo

SUDÍ: Kokta – Žemlička, Zloch

BRANKA ZA LHENICE:  J.Schön 2 (33.´, 62.´) T.Tůma (72.´)

hráno v sobotu 26.4.2014

Ze soupisky Sokola Přídolí:Mittasch – Trávníček, V.Písko, Pavlis, Štěpánek, Radykhovskyy, Karlík, Jos.Písko (K), Brož, Jan Písko, Dvořák – Seidl, Jar.Písko,  Pavlis.

Do utkání proti týmu ze samého chvostu tabulky s pouze jedním bodem na kontě vstoupili domácí útočně naladěni, v rozestavení 4-3-3. Hosté, kteří ve dvou posledních kolech sehráli se soupeři překvapivě  vyrovnané partie (s Kaplicí B  1:1, s Č.Krumlovem B doma 2:3), se soustředili pouze na bránění a značné lhenické herní převaze odolávali 33 minut, než se domácím podařilo poprvé překonat jejich početný obranný val…

Od samého počátku Lheničtí převyšovali Přídolské ve všech fotbalových ukazatelích, ale jejich útočné snahy se rozbíjely o pevnou obrannou přídolskou linii a pokud si již gólové možnosti vytvořili,, neproměnili je. Ty, co nejvíce po gólech volaly pak promarnili v 6.´ Ilievem, kdy po centru J.Prennera netrefil na penaltě balón, v 8.´  po závaru před brankou T.Tůmou, který mířil těsně vedle, v 9.´ Mrkvičkou, co po Prennerově centru nastřelil břevno, ve 12.´ Růžičkou vylanou vydařenou střelou, která také mezi tyče cestu nenašla. Domácí v herní převaze pokračovali i v dalších minutách, kdy vůbec nedopustili ohrožení své branky. Marné dobývání Mittaschovy branky stvrzovaly další neproměněné „gólovky“, jako R.Pořádka po nabití Ilieva v 17.´, ve 25.´střela P.Prennera ve výhodné pozici „přepálená“ nad břevno. Až ve 33.´ našel balón ze lhenických kopaček cestu do sítě, a to po útoku zleva po Ilievově uvolnění Schőna, který podél gólmana poslal Lhenické konečně do vedení (1:0). Ti do konce 1.poločasu mohli navýšit své vedení ve 37.´ Mrkvičkou, ten však nevyzrál na Mittasche v brance, který ve 44.´ pohotově vystihl Lhenickým i „českou uličku“, směřující ke gólu.

Obraz hry se nezměnil ani po poločasové otáčce. Domácí pokračovali v ofenzivě v tahu za další brankou, hosté tuto snahu obětavě mařili. V 52.´ odvrátili na roh ošemetnou Mahákovu střelu, právě tak, jako v 54.´ gólovou možnost Ilieva, kdy byl před Mittaschem zcela sám. V 57.´ se dočkali jediného gólového ohrožení lhenické branky i Přídolští, a to z náhlého Pískova brejku, který stačil gólman P.Boška bravurním zákrokem zlikvidovat. Poté v 62.´a 72.´ vstřelili domácí dvě branky, tím ale veškerý střelecký gólový prach, jak se ukázalo, vyčerpali. Druhá jejich gólová trefa se zrodila po Prennerově centru na Mušku, ten jej prodloužil na Schőna, který hlavou překonal bezmocného Mittasche (2:0).  Třetí lhenické gólový zásah padl po rohovém kopu přesnou Tůmovou koncovkou mezi tyče (3:0). V dalším průběhu hry mohli domácí přidat další branky a tím vyjádřit svoji výraznou herní převahu v zápase přesvědčivějším konečným výsledkem. To se jim však již nepodařilo. V 72.´ nevydařeným lobem Ilieva přes gólmana, v 79.´ Mrkvičkovou hlavičkou po Mahákově centru v jasné gólové pozici, či v 83.´ po trmě-vrmě před Mittaschem, kdy ani jednomu z domácích hráčů se opakovaně nepodařilo dostat míč za brankovou čáru.

Lheničtí i tak s přehledem dovedli utkání k potřebnému plnému bodovému zisku se soupeřem, který, ač byl permanentně pod velkým tlakem, se sympaticky neuchyloval k nečisté hře a k zákeřnostem…

Autor článku: Mgr. Jan Bumba