(81.´ R.Iliev    K.Muška)

(85.´ K.Muška    P.Borovka)

Trenér: Hodina Pavel

hráno v soboru 18.4.2015

V opožděné domácí premiéře (ta s Kestřany byla pro nezpůsobilou hrací plochu přeložena ze 4.4. na 30.4.) Lheničtí potvrdili cennou výhru z minulého kola ve Čkyni, když fotbalově nijak zvlášť nenadchla, neboť oboustranně postrádala za převahy domácích na přesnosti ve hře i v zakončování. O lhenickém nejtěsnějším vítězství rozhodla jediná gólová trefa, po které se až hosté, zaměřující se především na defenzivu, více útočně osmělovali, jejich snaha ale zvrat nepřinesla.

V opatrném úvodu utkání ohrozili branku jako první domácí, hosté se poté revanšovali  střelou Voldřicha. S přibývajícím herním časem získávali Lheničtí navrch, ale jejich ofenziva narážela na pozornou stašskou obranu a doplácela na nepřesnou koncovku. Výjimkou  v této fázi hry byla vydařená Růžičkova střela z 18m (v 15.´), kterou stačil gólman Sýs odvrátit na roh, či ta Beranova z hranice šestnáctky, mířící těsně nad břevno (v 18.´). O minutu později se Stašští dostali před Boškovu branku, její strážce si se střelou z ostrého úhlu poradil. Ve 22.´ zase Tůma na druhé straně před Sýsem uvolnil Ilieva, co se dokázal prodrat před beka, mezi  tyče v „gólovce“ nezamířil. Domácí tým nadále pokračoval v neplodné ofenzivě za ojedinělých stašských výpadů. Při jednom z takových (ve 29.´) dokázala lhenická obrana jej zastavit a hned následně vyslala do brejku Mrkvičku, který ho ke kýženému gólu  nedotáhl. Ve 35.´ slibná lhenická kombinace s Tůmovou koncovkou se opět stala jen gólovou hrozbou, neboť gólman Sýs byl na místě. 41.´ přinesla stašský rohový kop s následným závarem před Boškou, ze kterého se domácí vymanili, aby ve 44.´ znovu  zařídili jen akutní nebezpečí pro Sýsovu branku Tůmou, který do ní balón zblízka nepropasíroval. Do vedení nešli Lheničtí ani po brejku Schöna těsně před poločasovou otáčkou. Ztroskotal na pohotovém vyběhnutí Sýse.

Hned po rozehrání 2.poločasu se po Kopfově dlouhém nákopu dostal do šance Iliev, na Sýse opět nevyzrál. V 54.´ již byl ale překonán. Beran na něho z trestného kopu vypálil, on míč pouze vyrazil a Mrkvička jej pohotově dorazil do sítě (1:0). Jak se ukázalo, byl to jediný gólový zásah, který rozhodl o výsledku tohoto mače, neboť další brankové možnosti  změnu tohoto stavu nepřinesly. Nepřinesla ji v 60.´ ani ta stašská z kopačky Voldřicha skvěle vytěsněná Boškou, ani ty lhenické, kdy v 75.´ nedorazil balón zblízka hlavou do sítě Mrkvička po Prennerově centru nebo v 78.´ Schön, co trefil zleva  bránícího hráče za domácí reklamace ruky v šestnáctce. Gólově naprázdno dopadly rovněž šance hostujícího týmu v blížícím se závěru (v 84.´a v 85.´) při rohových kopech, vždy s chvilkovým sevřením domácích před jejich svatyní, jako i poté při střele Druta (v 87.´) zblízka zleva, jež se do Boškovy branky také nevešla. Poklidné dvouminutové prodloužení mohl pro Lhenické zařídit v 89.´ střídající Mahák. Ten však po Prennerově centru zprava hlavičkou z malého vápna jen přesně trefil gólmana Sýse na brankové čáře. I přesto dovedli domácí, Lheničtí zápas bezpečně k vítěznému konci, v pořadí druhému o mistrovském jaře.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba