SK Lhenice – TJ Osek B 2:0 (2:0)

Lhenický SK se opět bodově dotáhl na tabulce vévodící Sousedovice

Závěrečný tlak osecké rezervy, ba i v prodloužení, přinesl několik „standardek“ z nebezpečných míst kolem Boškovy branky, které Lheničtí také ubránili bez inkasované branky ke kýžené konečné výhře, co je nadále drží na výsluní velice vyrovnané tabulky.

I.B tř. sk.B – 9.kolo

SUDÍ:  V.Kroutl – J.Studený, T.Koranda; J.Šafránek (delegát)

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek (16.´), V.Pilát (18.´)

hráno  18.10.2014

Lheničtí, po zpackaném mači na hřišti poslední Štěkně, udrželi nadále  i v tomto utkání domácí nedobytnost, když o dvoubrankovém vítězství rozhodli v prvopoločasové dvouminutovce (s góly v 16.´a 18.´), aby následovně pozornou defenzivou se spolehlivým gólmanem Boškou rozhodli o tříbodovém zisku a dotáhli se tak na v tabulce první Sousedovice, které bodově tratily ve Stachách.

Osecká rezerva se ve Lhenicích představila jako především nebezpečná v ofenzivě, nevzdávajíc se a usilujíc o zvrat v pro ni nepříznivě se vyvíjejícím zápase až do jeho prodloužení…

Domácí sice hned v 2.´z trestného kopu ohrozili branku hostí s nepřesným zakončením, avšak v 8.´zahrávali Osečtí rohový kop, při kterém Lhenické překvapili signálem s nabíhajícími hráči z hranice šestnáctky před branku a byla z toho nastřelená tyč Boškovy branky. Následovalo několik dalších jejich nebezpečných rohů v obdobném provedení za herní převahy v této fázi zápasu. Další minuty zase upozornily na zvýšenou útočnou snahu domácího celku, která mu ve 14.´ nejprve přinesla výhodu provedení rohového kopu a následně i rozhodující momenty tohoto utkání, jak se ukázalo. Běžela 16.´a Mrkvičkova přesná nahrávka našla Pořádka, který se prodral trestným územím k zakončení a poslal Lhenické do vedení (1:0). Ti hned po dvou minutách zahrávali za faul trestný kop, z něhož gólman Chlauš stačil míč vyboxovat k Pilátovi na hranici šestnáctky, co jej obratem pohotově poslal do osecké sítě (2:0). Domácí tentokráte z minima vytěžili maximum, neboť do té doby pouze ze dvou přímých střel na branku získali dvougólové vedení. Osečtí  se snažili aktivní ofenzivou zkorigovat nepříznivý stav, ale naráželi na pozornou domácí obranu. Ve 24.´ v ní přeci jen zprava našli průnik, ta velkou jejich možnost v poslední chvíli odvrátila na roh. Po jeho ubránění okamžitě následoval lhenický Ilievův brejk do odkryté obrany, avšak s nevydařeným lobem přes gólmana. Za pokračující herní útočné snahy Oseku dopadly bez gólového efektu i další dva individuální ataky Ilieva (ve 34.´a 36.´). Ve 38.´, při nevydařeně rozehraném trestném kopu, ztratili domácí balón s následným oseckým průnikem na jejich branku rovněž bez žádoucí přesné koncovky. Ve 40.´ byl hostující tým blízko kontaktního gólu, ale odvážným zákrokem Bošky, za srážky s protihráčem a  následným otřesem obou dvou, minul míč těsně lhenickou svatyni.

V samotném úvodu 2.poločasu mohli domácí odskočit již o tři branky a snad i tím tak rozhodnout i o vítězi tohoto utkání, když ve 47.´míč z hlavy K.Mušky po rohovém kopu, k jejich smůle, jen olízl břevno. Osecká naděje na možný zvrat tak nadále žila a na jejich hře to bylo patrné. Dál šli za stečením lhenické branky. Dělovka s gólovými parametry na ni vyslaná z hranice šestnáctky v 59.´ to potvrzovala.  Její strážce Boška však ji bravurním zákrokem vytěsnil. Lhenické  disciplinované hájení dvoubrankového náskoku pokračovalo, navíc zesíleno hrou jen na jednoho útočníka od střídání v 68.´, kdy Ilieva z útočného dua nahradil zkušený zadák Růžička. Čekání na další  lhenický brejk se naplnilo v 77.´ v Beranově provedení, leč vypíchnutím balónu byl zastaven, aby následný Pořádkův únik (v 81.´), zakončený střelou z ostrého úhlu, utnul gólman Chlauš. Závěrečný tlak osecké rezervy, ba i v prodloužení, přinesl několik „standardek“ z nebezpečných míst kolem Boškovy branky, které Lheničtí také ubránili bez inkasované branky ke kýžené konečné výhře, co je nadále drží na výsluní velice vyrovnané tabulky.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba