SK Lhenice – TJ Otavan Poříčí 1:0 (0:0)

Lhenická obnovená premiéra v B skupině I.B za tři body 

Hostující tým se v závěru chopil šance na vyrovnání, neboť mu samotný závěr utkání  patřil, i když hra v něm  již ztratila na plynulosti, zřejmě k tomu přispělo i pětinásobné střídání domácích, za oboustranně přibývajících nepřesností a i faulů. A tak Lheničtí uvítali závěrečný hvizd sudího Gondeka, znamenající zisk prvních tří bodů.

 I.B tř. sk.B – 13.kolo 

 

BRANKA ZA LHENICE:  R.Pořádek (48.´) 

SUDÍ:  R.Gondek – P.Hladík, F.Zloch

ČERVENÁ KARTA:  L.Pešek (62.‘) – Poříčí

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Trnka

                                             

J.Prenner           V.Pilát              L.Kopf           J.Růžička

                                             

                   R.Hudec            P.Prenner        T.Tůma (K)         J.Mrkvička

                

R.Pořádek         J.Schön

(64.´ J.Růžička    J.Beran)

(69.´ R.Pořádek    M.Mahák)

(78.´ J.Schön    P.Borovka) 

(85.´ J.Mrkvička   S.Bečvář)

(87.´ P.Prenner   R.Iliev)

 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 16.8.2014

 

Lheničtí se z A skupiny I.B navrátili do skupiny B a hned v prvním utkání narazili na soupeře, který byl pro ně velkou neznámou. Nikdy se s ním totiž ještě nestřetli, míjeli se. Po opatrném vstupu do utkání  získali výraznou herní převahu, vytvořili si v ní gólové příležitosti, které však nevyužili. Postupem času Poříčští hru vyrovnávali, aby jim patřil závěr zápasu, ač dohrávali o deseti. O lhenickém vítězství rozhodla jediná branka z úvodu druhého poločasu…

            Byli to domácí, kteří jako první v 6.´J.Prennerem vážně ohrozili poříčskou branku a zahájili tak „desetiminutovku“ strhující ofenzivy. V ní v 8.´ poslal R.Pořádek před gólmana Landu centr zleva, který přímo „z voleje“ zakončoval T.Tůma zblízka těsně nad břevno. O minutu později stejnou nabídkou, ale Prennerovou zprava, orazítkoval J.Schön tyč. Další centrované míče létaly do šestnáctky, nejnebezpečnější ve 12.´a 14.´, ty však nikdo ze Lhenických nestačil před brankovou čarou usměrnit do sítě. Další jejich ataky se rozbíjely o pozornou obranu. V 16.´ se v gólové možnosti před Landou ocitl J.Mrkvička, pohotový bek však před ním ustřelil balón do bezpečí. Poté tlak domácích polevil, hosté se více osmělovali a ve 25.´poprvé akutně ohrozili Trnkovu branku, když po rozehraném rohovém kopu Podskalský střelou z 20m trefil tyč! Viditelně tím povzbuzeni  vytvořili před brankou zámek, ze kterého vytěžili několik rohových kopů. Závěr poločasu opět patřil znovu nabuzeným Lhenickým. Ve 38.´vyslal P.Prenner J.Schöna, jehož střelecká vizitka opět zazvonila o tyč. Ve 40.´ Mrkvičkův přetažený centr  zakončoval hlavou R.Pořádek, míč ale v síti neskončil, právě tak, jako i ten  vybojovaný a předložený T.Tůmou, co žádného lhenického pohotového adresáta nenašel, jen prošel podél branky.

            Počátek 2.dějství byl pro konečný výsledek zápasu, jak se ukázalo, rozhodující. Ve 48.´unikl pravým křídelním prostorem R.Pořádek, kdy jeho vydařená dělovka z ostrého úhlu vymetla šibenici u zadní tyče (1:0). V 61.´ si týž hráč únik zopakoval, tentokráte na gólmana nevyzrál. V 62.´ spatřil poříčský kapitán L.Pešek druhou žlutou kartu za faul a putoval předčasně do sprch. V 69.´zastavili hosté Schönův atak jen za cenu faulu, následný trestný kop z výhodné pozice domácí nezužitkovali. Poříčští, ač v deseti, prahli po vyrovnání. V 74.´vypálil jejich M.Brabec na branku  a jen se štěstím neskončil balón mezi tyčemi.  Když Lheničtí v brejcích v 81.´ J.Schönem a v 84.´ ani J.Beranem nepřekonali J.Landu v brance, vycítil hostující tým, že šance na vyrovnání ještě žije. Té se chopil, aby samotný závěr mu patřil, i když hra v něm  již ztratila na plynulosti, zřejmě k tomu přispělo i pětinásobné střídání domácích, za oboustranně přibývajících nepřesností a i faulů. A tak Lheničtí uvítali závěrečný hvizd sudího Gondeka, znamenající zisk prvních tří bodů.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba