SK Lhenice – TJ Sedlec 5:2 (2:0)

Konečně! Tolik potřebné body k setrvání v I.B třídě po zodpovědném a bojovném výkonu zůstaly doma!

I.B tř. sk.A – 23.kolo

SUDÍ: P.Hovorka – R.Žurek, J.Trněný.

BRANKA ZA LHENICE:  M.Mahák (34), J.Růžička (43), J.Beran (70), J.Mrkvička (81.´ z pen.), S.Bečvář (91).

hráno v sobotu 24.5.2014

Po několik zápasů Lheničtí marně usilovali o tolik nutné body k tomu, aby se vymanili z pásma ohrožení sestupem. Až doma se jim to tentokráte podařilo s týmem z nejvyšších pater tabulky (na 3.místě v bodové shodě s druhým), ač nyní, tři kola před koncem sout.roč. 2013/14, ještě zcela v bezpečí nejsou (viz tabulka a její vyrovnávající se chvost). K utkání přistoupili zodpovědně, s posílením středu hřiště, v netypickém pro ně rozestavení 3-4-3 a i přes početná zranění hráčů základní sestavy je dokázali dovézt k přesvědčivému vítězství…

Utkání zejména v prvním poločase nepobralo na herní kráse, ale zejména stran domácích, účel světil prostředky,  vzhledem k jeho důležitosti. K vážnějšímu ohrožení branky došlo až ve 12.´. A byli to hosté, co po „standardtce“ zakončovali střelou hlavou, ale gólman Boška byl na místě. Domácí odpověděli v 15.´ daleko nebezpečněji a to po Tůmově  uvolnění Ilieva, jehož koncovku stačili Sedlečtí na brankové čáře odvrátit do bezpečí. Po následující minuty pozorné obrany oboustranně nedopustili vznik brankových příležitostí. Ve 28.´ přeci jen se sedlecká defenziva dopustila chyby, ale přečíslení tří na dva Lheničtí nevyužili jeho špatným řešením. Ve 34.´ již jejich zakončení akce bylo efektivní, když Růžička našel v šestnáctce Ilieva,, který přenechal míč Mahákovi a ten jej poslal k tyči do sítě (1:0). Hra přitvrdila, přibylo faulů i žlutých karet z nich. Ve 41.´ zahrávali Sedlečtí trestný kop, Bošku v brance však nepřekonali. S blížícím se závěrem 1.poločasu (ve 43.´) prováděli domácí Beranem rohový kop, balón z něho se dostal k Růžičkovi, jehož následná přesná trefa mezi tyče znamenala navýšení lhenického vedení (2:0).

Domácí, Lheničtí, po poločasové otáčce (v 53.´), po Pilátově centru, Prennerovou vydařenou střelou vystrašili Hanzala v brance. Sedlečtí se revanžovali  v 57.´  kontrem, který obětavě přerušil Kopf, aby poté (v 60.´), po centrovaném trestném kopu, zahodili v prostoru malého vápna „loženku“, v podobě „hlavičky“ mířící těsně nad břevno. V 67.´ Tůma odvrátil nebezpečí pro Boškovu branku z další sedlecké „standardky“. V tomto časovém úseku zápasu Sedlečtí přebírali herní iniciativu, prahli po kontaktním gólu, avšak po jejich dalším trestném kopu vyrazili Lheničtí Růžičkou náhle na steč, v níž vyhledal nabíhajícího Maháka, ten prodloužil míč na Berana, který „jesličkami“ prostřelil Hanzala (3:0). V 76.´ mohli přidat čtvrtý gól, po Ilievově průniku, Mrkvičkou, vzývající již odkrytou branku ale netrefil. Naopak to v 77.´ byli Sedlečtí, co ztrestali Kučerou zbytečný Kopfův faul z nařízené penalty a snížili na 3:1. V 80.´ zase na druhé straně vypálil Růžička na Hanzala, který míč pouze jen vyrazil, aby Bečvář jasnou gólovou dorážkou trefil zblízka znovu jen sedleckého gólmana. Až následně odpískaný faul přivodil z Mrkvičkova pokutového kopu čtvrtý gól v sedlecké síti (4:1). V 87.´ využil chyby lhenické obrany Kučera, podruhé v zápase se zapsal mezi střelce a upravil stav na 4:2. Tím gólový účet tohoto zápasu nebyl ještě  uzavřen, neboť v 91.´ (v prodloužení) pronikli do šestnáctky Burda s Ilievem, aby jejich atak gólově zblízka zakončil Bečvář na konečných 5:2.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba