SK Lhenice – TJ Sokol Bělčice 3:2 (0:0)

Lhenický SK vystřídal na čele tabulky Čkyni

Lheničtí si samotný závěr zápasu pohlídali a jelikož Čkyně bodově tratila (plichtou ve Volyni 1:1), vystřídali ji na čele vyrovnané tabulky.

 

 

I.B tř. sk.B – 6.kolo 

 

SUDÍ:  Ryneš – Ondra, Harvalík.

BRANKY ZA LHENICE:  J.Schön (47.´), J.Beran (63.´), P.Prenner (83´)

BRANKY ZA BĚLČICE:  K.Hanzlík (68.´), M.Ráž (74.´),

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner           J.Růžička             L.Kopf           K.Muška

                                             

                   P.Prenner        J.Beran       T.Tůma (K)         J.Schön

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(69.´ R.Iliev    M.Mahák)

(79.´ R.Pořádek   J.Mrkvička)

(88.´ J.Beran    P.Borovka) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 27.9.2014

 

V samém úvodu utkání byla minutou ticha uctěna památka náhle tragicky zemřelého Mgr.Václava Kubíka, který dlouhodobě působil jako tělocvikář na lhenické škole a i většinu hráčů současného lhenického fotbalového týmu zasvěcoval do základů sportu a utvářel jejich vztah k němu.

            Domácí, Lheničtí, spolu se Čkyní na výsluní tabulky, šli od počátku za ziskem tří bodů, měli herní převahu, naráželi však na dobře organizovanou bělčickou defenzivu a potýkali se i s nepřesnou koncovkou. Až ve 2.poločase našli „recept“ na překonání obrany hostí, dostali se do dvougólového vedení, aby vlastními chybami o něj přišli a až v závěru přeci jen plný bodový zisk strhli na svou stranu…

            V počáteční pětiminutovce, za lhenické herní převahy, vyzkoušel pozornost bělčického gólmana vydařenou zástřelnou Růžička, aby jej napodobil Beran pálící rovněž zpoza šestnáctky jen těsně vedle. V 6.´ z trestného kopu za faul vyslali první nebezpečný „pozdrav“ na Boškovu branku hosté, ale Růžička jej stačil hlavou odvrátit. V 11.´ slibně pronikal zprava obranou domácí Pořádek, svou individuální akci zbrzdil a přišel o balón. Ve 14.´ poslal míč do vápna P.Prenner, který Tůma hlavou usměrnil těsně vedle tyčky. V 15.´ znovu neuhlídaný Pořádek vyhledal v pokutovém území P.Prennera, ten však zamířil nad břevno. Vstupní ofenzivní lhenický tlak polevoval, hosté se více osmělovali a více zaměstnávali domácí obranu, ta byla pozorná. Jejich možnost ale přišla v 17.´, kdy lob přes gólmana Bošku se štěstím nezapadl mezi tyče. Útočné snahy se oboustranně střídaly. V 19.´ nedotáhli atak ke kýženému gólu Pořádek se Schönem a ve 24.´ zase bělčický dalekonosný projektil nepřekvapil zkušeného gólmana P.Bošku. Ve 23.´pohlednou lhenickou akci zakončoval Růžička, ale i Sedláček v brance se nenechal překvapit. Ve 37.´ vydařeně, efektně vyslal Beran bombu na Sedláčka, který ji ještě efektněji vytěsnil. 40.´ sice přinesla další akutní ohrožení branky hostí duem Iliev – Schön, skončilo však jen dalším rohovým kopem, kterých na bělčickém kontě přibývalo. Přes převahu Lhenických to nakonec mohli být Bělčičtí, co mohli jít do poločasové otáčky s jednogólovým náskokem, neboť míč vyslaný hlavou na Boškovu branku Heverou se „překulil“ jen se štěstím přes břevno.

            První druhopoločasový lhenický útok byl ve 47.´ hned gólově efektivní. Na Prennerovi uličku za obranu naběhl Schön a poslal domácí do vedení (1:0). Poté se hosté snažili o vyrovnání, nejnebezpečněji ve 49.´ a 57.´, avšak obrana domácího SK byla pevná. Naopak v 63.´ Lheničtí přidali druhý gól Beranem, po narážce s Pořádkem, a zdálo se, že je pro domácí „vymalováno“ (2:0). Chyba lávky! Svými dvěma hrubými chybami bohorovně dopomohli Bělčickým smazat  jejich dvoubrankovou ztrátu. Nejprve v 68.´ Pořádek rádoby přihrávkou dozadu na beky „nalil“ zcela neobsazenému protihráči Hanzlíkovi, který v samostatném nájezdu překonal bezmocného Bošku (2:1). Nepoučení domácí v 74.´ ztratili na polovině zbytečně míč a byl z toho znovu nájezd do zcela odkryté obrany, tentokráte v provedení  Ráže. Ten se v koncovce nemýlil a bylo srovnáno – 2:2 !  Ještě jednou nachytali Bělčičtí lhenickou defenzivu v nedbalkách, ale gólman P.Boška skvěle jejich „tutovku“ vychytal. Snaha po znovudobytí bělčické svatyně domácími byla evidentní, ale gólově neproduktivní. Až v 83.´rozehráli trestný kop do šestnáctky, balón z něho zblízka zasunul do sítě P.Prenner a Lheničtí se ujali vedení (3:2) v ten pravý čas!

            Samý závěr zápasu, pro ně za tři body, si již pohlídali. A jelikož Čkyně bodově tratila (plichtou ve Volyni 1:1), vystřídali ji na čele vyrovnané tabulky.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba