SK Lhenice – TJ Sokol Kamenný Újezd 2:4 (2:1)

Derniéra mistrovské sezóny Lhenických „bez pugétů“

I.B třída sk.A – 26.kolo                        hráno v sobotu 18.6.2016 od 13.30 hod.

SK Lhenice – TJ Sokol Kamenný Újezd  2:4 (2:1)

Sudí:Fr.Bumba – Vl.Marek, M.Pánek

Branky za Lh.: M.Bednár (7.´), J.Mrkvička (11.´)

Branky za K.Újezd: V.Mráz 2 (62.´, 66.´), J.Stegbauer (41.´), M.Sládek (76.´)

Trenér:Zb.Novák

Na krásném trávníku, za krásného počasí a v nezvykle brzkém STK nařízeném hracím čase se doma Lheničtí s mistrovskou sezónou rozloučili prohrou a svým výkonem zklamali. Hostující tým vstoupil do utkání s respektem. Domácí lepší, v kombinaci a v držení míče šli rychle do dvoubrankového vedení Bednárem (v 7.´) a Mrkvičkou (v 9.´) a zdálo se, že roli papírového favorita podle očekávání zvládnou. Chyba lávky! V uspokojení jejich následný „rádo by“ profesorský, laxní herní projev vedl Újezdecké k postupnému osmělování, které podpořil v závěru poločasu (ve 41.´) krásný Stegbauerův gól střelou z dobrých  25 metrů (1:2).

Nepoučení obdrženou brankou vstoupili domácí do druhého dějství, aniž by svůj „lážo-plážo“ herní projev pozměnili. Hosté naopak herní přímočarostí a jednoduchostí jej v narůstající aktivitě trestali. Dvěma brankami Mráze (v 61.´a v 66.´) otočili vývoj zápasu na 2:3, aby následně (v 76.´) pootevřenou lhenickou obranou pečetili své vítězství čtvrtou brankou z kopačky Sládka, neboť ani závěrečná zvýšená snaha Lhenických po odvrácení prohry se nekonala. Ta se tak na samý závěr soutěže stala malou kaňkou na jinak úspěšné mistrovské sezóně s konečným suverénním umístěním na 3.místě tabulky I.B sk.A s devítibodovým náskokem před čtvrtým Sedlecem, ale s osmnáctibodovou ztrátou na postupující do I.A Planou u ČB a sedmnáctibodovou na druhé Nemanice. (Z A skupiny I.B do OP sestupují Černá a H.Planá.)

Průběh zápasu podle serveru „Fotbal u nás“

Lheničtí do utkání vstoupily skvěle

Lhenice zažily výborný úvod. Bednár poslal domácí do vedení svou střelou v 7. minutě. O dvě minuty později se přidal s gólovým příspěvkem Mrkvička, jenž se radoval po tečované střele – 2:0 a s hosty to vůbec nevypadalo dobře. Domácí měli v zápase hodně šancí, Bednár, Beran, Mrkvička či Prenner ale v zakončení selhali, Dudák po nepovedených prvních zákrocích už vše spolehlivě likvidoval. Domácí rozhodně měli příležitost, jak zápas zlomit třetím gólem definitivně ve svůj prospěch. Hosté ale hráli čím dál líp, i oni měli hlavně v prvním dějství mnoho gólovek. A velkou vzpruhou pro ně byla těsně před poločasem dalekonosná rána Stegbauera, který se nádherně křížem přes bránu trefil do vzdálenější šibenice.

Mrázovi se stav 1:2 nezamlouval

Ve druhé půli jasně dominoval Kamenný Újezd a v 62. minutě vyrovnal Mrázem a stejný hráč dokonce za další čtyři minuty stav otočil – v obou případech využil přihrávek Stegbauera – 2:3. To nebylo od hostů vše, Sládek dostal v 76. minutě z půlky dlouhou přihrávku za obranu, míč si prvním dotykem výborně zpracoval, připravil si balón do zakončení a podél Trnky zavěsil – 2:4. Pak už se skóre neměnilo, Lhenické prohra ani nijak nepálila a místo snažení o vyrovnání bylo ve vzduchu cítit spíše očekávání bronzové dokopné. Kameňák se výhrou vyšvihl na konečné osmé místo tabulky.

Ohlasy k zápasu

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „V téměř plážovém tempu jsme se v zápase, kde nám chyběli tři lidi základní sestavy (gólman Dvořák, Růžička, Iliev), úplně lehce dostali do vedení 2:0. Mysleli jsme si, že jsme zřejmě mistři světa, pánové si z toho začali dělat legraci a soupeř v závěru půle snížil. V plážovém tempu jsme pokračovali a soupeř nás třemi góly potrestal a bylo po srandě. Konečný výsledek 4:2 ale myslím ani nikoho moc netankoval…“

TJ Sokol Kamenný Újezd

Jiří Vaník (trenér): „Domácí měli dobrý úvod, ze dvou šancí dali dva góly a my byli v tu chvíli na ručník. Kluci se ale zvedli, převzali iniciativu, do konce zápasu už byli lepší a zaslouženě jsme to otočili. Dokázali jsme, že naše vzepětí v posledních zápasech nebylo náhodné, i v zápase, ve kterém de facto o nic nešlo, jsme ukázali, že naše forma šla nahoru.“

Rezerva „bůrem“ ztvrdila 3.místo v konečné tabulce OP

OP – muži – 26.kolo                                                                hráno v sobotu 18.6.2016 v 10.30 hod.

SK Ktiš/Lh.B – TJ Dub  5:1 (3:1)

Sudí:J.Trněný st.

Branky za Ktiš:  P.Lukšovský 2 (43.´, 85.´), J.Růžička (16.´), J.Krotký (21.´), R.Sura (55.´)

Kouč:P.Prenner st.

Rezervisté o přesvědčivé výhře, ztvrzující historicky nejlepší umístění B týmu v OP, rozhodli třemi vstřelenými góly již v I.Poločase, ač od 4.minuty prohrávali, aby v tom druhém přidali další dva a suverénním vítězstvím na svém domovském hřišti ve Ktiši jím tak uzavřeli úspěšnou mistrovskou sezónu 2015/16. (Z ní z OP do I.B postupuje Záblatí.)

Po minulém špatném vystoupení se závěrečné kolo vydařilo a Lhenická rezerva potvrdila své výborné jaro výhrou.

Za pěkného počasí se čekal zajímavý souboj. Domácí dali zapomenout na výbuch v Nebahovech a se sezónou rozloučili se vítězstvím

Jen patnáct minut se Dubským dařilo, pak přišel Růžičkův gól a snaha hostí skončila.

Domácí chtěli odčinit nepříjemnou prohru z Nebahov. Začali útočně a posily z prvního týmu se prosazovali. Jenže Dubští nenechali domácí pořádně protáhnout a již ve 4. minutě je Václav Novák poslal do vedení. Lhenické to přibrzdilo a první čtvrt hodinku to byl vyrovnaný boj. V 16. minutě udeřil Růžička a vyrovnali, když za pět minut přidal Krotký druhý gól a domácí ožili. Lheničtí získali klid a převahu a do poločasu ji vyšperkovali třetí brankou.

V druhém poločase domácí dominovali a bavili diváky.

V druhém poločase to byl tým domácích, který tvrdil muziku. Nedovolil Dubským téměř nic a v pohodě si dokráčel pro tři body. Vítězstvím peckářská rezerva potvrdila výborné jaro a dosáhla na jedno z nejlepších umístění týmu hrajícího ve Ktiši.

Také naši benjamínci zakončili mistr.sezónu

OP – přípravka ml. – dohrávka 9.kola                                               hráno ve středu 15.6.2016