SK Nemanice – SK Lhenice 5:1 (1:0)

Z budějovického předměstí s „búrem“ a s druhopoločasovým propadákem.

První poločas ale vůbec nenaznačoval, že Lheničtí obdrží gólový příděl. Hráli s domácími zcela vyrovnanou partii.

hráno v sobotu 3.5.2014

Na webových stránkách „Jihočeský fotbal“ byly k utkáním I.B tříd zvoleny, mimo jiných,  tyto upoutávky: !Pět gólů Nemanic v oslabení! Lhenice propadly v Nemanicích, kde i přes početní výhodu obdržely pět branek!“

První poločas ale vůbec nenaznačoval, že Lheničtí obdrží gólový příděl. Hráli s domácími zcela vyrovnanou partii. Vytvářeli si i brankové příležitosti, které neproměňovali, ty největší Schőnem v samostatném úniku (ve 33.´) či Tůmou po rohovém kopu, kdy přepálil branku (ve 40.´).  Nemaničtí nejvíce zahrozili v 15.´, kdy gólman Boška vytěsnil jejich gólovou „hlavičku“ a ve 36.´, kdy velkou možnost v gól také nezužitkovali. Ve 35.´ šli pro červenou kartu (za dvě žluté za fauly) do deseti, přesto se jim podařilo Dubským ve 41.´ vstřelit Lhenickým gól do šatny (1:0).

Do druhého poločasu vstoupili domácí v oslabení  soustředěni na defenzivu a na hrozbu z překvapivých brejků, což se jim dařilo, a kdy přesnou koncovkou, na rozdíl od hostujícího týmu, dokázali vytěžit z minima maximum. V 68.´ zvýšili Remtou, po centru z „voleje“, na 2:0.  Lheničtí v 71.´ dokázali odpovědět kontaktním gólem z proměněné penalty Tůmou za ruku v šestnáctce (2:1) a byli stále ještě ve hře. V 75.´ však zkušený Kochlőfl přesnou střelou z 35m zařídil Nemanickým opět únik o dvě branky a hosté rezignovali (3:1). Oslabením pro ně byla i odstoupení pro zranění stopéra  Kopfa (v 70.´) a též jednoho z útočného dua – Schőna (ve 46.´). S blížícím se závěrem deklasovali Nemaničtí Lhenické, ač ti v „přesilovce“, dalšími dvěma góly a to v 83.´  Novosadem po jeho nepokrytí (4:1) a v 88.´ po brejku Holzeplem (5:1).

Autor článku: Mgr. Jan Bumba