BRANKY ZA LHENICE: M.Bednár 2 (34.‘, 81.‘), T.Tůma z 11 (6.‘),

BRANKY ZA SEDLEC:  Kučera (3.‘),

SUDÍ:  Frček – Malota, Knotek; Delegát DFA: Primus

I.B tř. sk.A – 11.kolo.

Průběh zápasu:

Nevydařeně vstoupili Lheničtí do tohoto utkání. Ještě ne plně koncentrovaní ztratili na půli zbytečně míč, domácí šli rozhozenou obranou do rychlého protiútoku a lhenickou chybu ztrestali ve 3.´ ve vedoucí branku Kučerou (1:0). Naštěstí se jim hned v 6.´ podařilo srovnat na 1:1 z nařízeného trestného kopu Tůmou za nedovolené zastavení Pořádka v průniku do trestného území, aby poté počali být lepším týmem při ohrožování branky domácích. A tak v 8.´  zůstal gólově nevyužit další Pořádkův únik po Schönově nahrávce a centru do šestnáctky bez přesné koncovky, ve 14.´ zase Prennerův po Růžičkově vybídnutí, dalším centru před branku, ale tentokrát s Bednárovým vydařeným střeleckým zakončením, které stačil gólman Hanzal vytěsnit na roh. Ve 21.´ dali nebezpečně o sobě vědět zase Sedlečtí, když Pavlíček prošel středem hřiště, z hranice šestnáctky vypálil, avšak gólman Dvořák výtečně zasáhl. Nato (ve 30.´) vytvořili před ním pořádný závar, ten stačili Lheničtí odvrátit a o tři minuty později (ve 33.´) dlouhý jejich nákop našel Mrkvičku, ten přiklepl balón Bednárovi, jehož nádherná střela nedala Hanzalovi v brance sebemenší šanci (1:2). Za těsného vedení si vypracovali několik dalších brankových příležitostí, co ale kýžené gólové navýšení nepřinesly. Ve 37.´ se neujal brejk Schöna po propadlém balónu po Dvořákově dlouhém výkopu, co ztroskotal na brankáři Hanzalovi, ani ten Pořádkův (ve 44.´), co zase pro změnu zůstal nedotažený.

Do druhého poločasu vstoupili Lheničtí i se zraněnými Tůmou a Pořádkem. I přes sebezapření oba celý zápas nedohráli, i když Pořádek odstoupil a byl střídán až v jeho závěru. Na herním projevu týmu to bylo patrné, neboť se soustřeďoval především na bránění těsného vedení, když se dostával pod větší tlak, než tomu bylo v první půli. Do gólového nebezpečí se Lheničtí dostali po jimi provedeném rohovém kopu a následném rychlém sedleckém kontru.  V 53.´ znovu, když vyslaná střela domácími jen těsně minula lhenickou svatyni, a nejakutněji pak v 55.´, kdy balón nejprve orazítkoval břevno a poté odražený a dorážený jen se štěstím neskončil v síti. V 57.´ se na druhé straně po „dlouhém míči“dostal do šance Pořádek, leč zamířil nepřesně nad branku. Další fáze hry byla neurovnaná, často pro fauly přerušovaná, oboustranně bez přímého ohrožování gólmanů. Až 71.´ přinesla vzruch. Po faulu strážce lhenické branky Dvořáka na pronikajícího protihráče následovala penalta bezpečně proměněná Peterkou a bylo vráz srovnáno na 2:2.  81.´, jak se ukázalo, přinesla rozuzlení konečného výsledku tohoto utkání. Z nenápadné akce jej po uvolnění přes bránícího hráče zařídil druhou gólovou trefou k tyči Bednár (2:3). Jeho tým již poté dovedl zápas k vítěznému konci, i když tentokráte i s fotbalovým štěstíčkem.

Hodnocení utkání trenérem Pavlem  Hodinou:

První půli jsme začali hrozně a po chybě Bednára inkasovali. Pak jsme měli více ze hry, přitlačili domácí před jejich branku a dali dvě branky. Nastoupili jsme ve slepené sestavě a ještě se nám v první půli dva hráči zranili, Pořádek si natáhl sval a Tůma měl problém s kolenem. Druhou půli byli domácí lepší, zatlačili nás, což jsem očekával, ale do nějaké větší šance se nedostali, hráli po vápno, spoléhají na vysoké hráče při standardkách, z kterých hrozili. Pak ale přišel penaltový zákrok. Víceméně to vypadalo, že budeme rádi za remízu 2:2, ale z ojedinělého brejku jsme udeřili. Pak už jsme si to pohlídali, domácí tlačili, ale rohy a standardky jsme ustáli, tutovku si domácí nevytvořili. Šťastné vítězství, i vzhledem k tomu, jak slepenou sestavu jsme měli, možná by tomu více slušela remíza, ale zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. Už aby byl konec sezóny, protože už to lepíme silou vůle, jak se dá. Bednár napravil svou chybu dvěma góly a byl tak mužem zápasu.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba