SK Slavoj Volyně – SK Lhenice 2:2 (2:1)

Uhraná plichta venku poslala Lhenické mezi vyrovnaným čelním kvartetem v tabulce z druhého místa na čtvrté

Závěrečný tlak  domácích tak nic již nezměnil, neovlivnil konečný výsledek a oba soupeři se rozešli smírně.

 

I.B tř. sk.B – 10.kolo 

 

SUDÍ:  Petričák – Plaček, Rynda.

BRANKY ZA LHENICE:  J.Beran (25.´), R.Iliev (51.´)

BRANKY ZA VOLINI:  T.Škopek (23.´), M.Dvořák (33.´)

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška (K)

                                             

J.Prenner           V.Pilát             L.Kopf           K.Muška

                                             

                   P.Prenner        J.Beran       T.Tůma (K)         J.Mrkvička

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(81.´ R.Pořádek   R.Hudec)

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno  26.10.2014

 

10.kolo I.B sk.B opět zamíchalo pořadím velice vyrovnaným čelem tabulky. A jelikož Sousedovice (na 1.místě s 23 body), Vl.Březí (na 2.místě s 22 body), Stachy (na 3.místě s 21 body) plně bodovaly, klesly Lhenice s 21 body „jen“ za remízu i na skóre z 2.místa na čtvrté. O vyrovnanosti tohoto kvarteta svědčí pouze dvoubodový rozdíl mezi prvním a čtvrtým…

            Hostující Lheničtí měli v úvodní čtvrt hodině zápasu herně navrch. V 5.´, po rohovém kopu domácích, přišel jejich okamžitý únik, byl však Mrkvičkou nepřesně zakončen, aby v 8.´ následoval jejich další,  tentokráte zastaven sporným „ofsajdem“ a poté do třetice Pořádkovým zleva (v 15.´), který stačila volyňská obrana v rozhodujícím momentu před P.Prennerem utnout. Ještě i v 16.´ se dostali znovu k ohrožení domácí branky po Beranem rozehraném trestném kopu na Pořádka, ale opět bez gólového efektu. Otřepané – nedáš-dostaneš zase nabylo platnosti. Ve 20.´ Volyňští poprvé nebezpečně atakovali lhenickou svatyni, ještě bez gólové trefy, když Kopf stačil jejich střelu zblokovat a následně gólman P.Boška ji zachytit, ale ve 23.´ již udeřilo „do černého“. Vlastně první střela mezi tyče z kopačky Škopka skončila ve lhenické síti a domácí šli poprvé do vedení (1:0). Hosté však pohotově odpověděli. Běžela 25.´, když po zahraném trestném kopu a Pořádkově centru do šestnáctky se míč dostal k Beranovi, který jej poslal přesně k tyči a srovnal na 1:1. Domácí však opět „zmála“ utekli o gól. To se ve 33.´ po rohu trefil Dvořák a Volyňští se podruhé ujali vedení (2:1). Marná byla v dalších minutách snaha Lhenických po vyrovnání. Smazat rozdílový gól se jim do poločasu nepodařilo. Naopak, ve 40.´se štěstím přežili volyňský rychlý atak.

            Po poločasové otáčce měli hosté opět více ze hry. Převaha jim přinesla možnost zahrávat tři standardky z výhodných pozic, leč nevyužili jich ke skórování. Až tu další (v 51.´) již ano. Pořádek v jejím provedení našel J.Prennera, ten následně Ilieva, co z otočky mířil přesně… Opět srovnáno 2:2! Za nerozhodného stavu se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce a s přibližujícím se závěrem s přibývajícím napětím a nervozitou na hřišti i v ochozech. Za zaznamenání v této fázi stojí další standardka za faul na Ilieva v 74.´,  leč změnu na ukazateli nepřinesla, právě tak, jako ani další brejk Ilieva, přerušen opět odpískaným sporným „ofsajdem“. Nerozhodný průběžný stav setrval i po rohu Volyňských v 86.´, který mohl skončit po Kopfově nevydařeném odkopu málem lhenickým „vlastencem“, a též ani i po volyňském „trestňáku“ v 90.´ z místa nebezpečného dostřelu, který vytěsnil gólman P.Boška na břevno. Závěrečný tlak  domácích tak nic již nezměnil, neovlivnil konečný výsledek a oba soupeři se rozešli smírně. 

Autor článku: Mgr. Jan Bumba