SK Slavoj Volyně – SKL A 4:0 / FK Nebahovy – SKL B 3:4

Druhopoločasový lhenický propadák

I.B třída sk.B – 6.kolo                                                        hráno v sobotu 17.9.

SK SLAVOJ VOLYNĚ – SK LHENICE 4:0 (0:0)

Sudí:H. Ambrožová – L. Zabilka, J. Pašek

Branky:J. Němeček st. 2 (51.´, 70.´), F. Gašpar 1 (47.´), J. Havlíček 1 (59.´)

Trenér: Zb. Novák

Lheničtí znovu odehráli utkání rozdílných poločasů (to předchozí doma přesto přeci jen dovedli k vítěznému konci, tentokrát ale nikoliv). Průběh prvního poločasu tohoto zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že by měli z Volyně odjet s debaklem při zcela vyrovnané hře a za několika neproměnitelných jejich gólových příležitostí. Avšak do poločasu druhého vstoupili nekoncentrovaně a během úvodní čtvrt hodiny inkasovali tři branky (v 47.´, 51.´, 59.´). Sraženi tím na kolena, vypadli ze hry již bez šance na zvrat vývoje utkání. Posléze čtvrtá obdržená branka pečetila jejich druhopoločasový propadák a jednoznačnou prohru…

Byl to hostující tým, co jako první po Beranem rozehrané standardce v 8.´nebezpečně ohrozil Mrázovu branku Tůmou, kdy po jeho zakončení domácí vykopávali balón z brankové čáry. Ti v 10.´ odpověděli slibnou akcí, která však pro ofsajd byla přerušena. Ve 12.´poslal lhenický Sura do volyňské šestnáctky centrovaný míč, který gólman Mráz stačil ještě včas před nabíhajícím Schönem stáhnout. Ve 20.´zase Prennerův centr zakončoval Mahák hlavou těsně nad branku domácích, aby ti naopak ve 21.´vyslali střelu nad břevno Dvořákovy branky a další hned ve 22.´z trestného kopu, se kterou si Dvořák poradil. I v dalším průběhu hry vznikaly nebezpečné situace oboustranně. Ve 26.´ mířil mimo tyče lhenický Mahák, ve 29.´ jeho spoluhráč Trojan našel v trestném území Berana, jehož zblokovanou střelu sebral před dobíhajícím Mrkvičkou gólman Mráz. Ve 38.´ bylo zase pořádně rušno před gólmanem Dvořákem po rohovém kopu a následné hlavičce a ve 41.´, po rozehraném přímém kopu, kdy Němeček st. vypálil nebezpečně za hranicí šestnáctky, aby ve 44.´ na druhé straně z obdobné pozice, ale z „trestňáku“, mířil přesněji lhenický kapitán Kopf, co orazítkoval břevno.

Vstup Volyňských do druhého poločasu Lheničtí vůbec nezachytili, neboť ve 47.´, po tečované střele, kterou stačil Dvořák jen vyrazit, ale dorážku Gašpara již nikoliv, šli do vedení (1:0). Jen o čtyři minuty později zvýšil Němeček st. přesnou trefou od tyče na 2:0, aby v 57.´ utekli už o tři branky po lhenické ztrátě míče na půli, následném přečíslení „tři na dva“ a přesném Havlíčkově zakončení (3:0). Deprimovaný hostující tým trojgólovou ztrátou na zvrat neměl, zvláště, když v 70.´ inkasoval čtvrtou branku a podruhé z kopačky Němečka (4:0). Lheničtí mohli alespoň korigovat pro ně krajně nepříznivý stav v 73.´ z rohového kopu po Tůmově hlavičce, ale gólman Mráz ji stačil vytěsnit a poté ještě v 80.´, kdy v síti po Mahákově narážečce neskončila ani Mrkvičkova střela, zblokovaná na roh.

Ze sousedského derby všechny body pro rezervu

OP Prachaticka – 4. kolo                                              hráno v sobotu 17.9.

FK NEBAHOVY – SK KTIŠ/ LHENICE B 3:4 (1:3)

Sudí:V. Heinzl

Branky za Ktiš:Martin Sedlák 3 (6.´, 34.´, 85.´), S. Bečvář 1 (43.´)

Branky za Nebahovy: R. Pešek 1 (12.´), R. Černý 1 (66.´),  J. Mráz 1 (78.´)

Trenér: P. Prenner st

Hráčský kádr lhenického SK posílili Martin a Michal Sedlákovi z Tatranu Volary.

Úvod utkání patřil rezervě. Svou herní převahu nejprve vyjádřila nastřeleným břevnem a poté i gólovou trefou (0:1). Domácím se však podařilo srovnat na 1:1 a povzbuzeni dosaženou brankou získávali herně navrch i za několika brankových příležitostí, kdy mohli jít do vedení. Pak ale rezervisté utekli o dvě branky (na 1:3) a obraz hry se opět otočil. I vstup do poločasu druhého, jakož i následný jeho průběh patřil herně lepším rezervistům, kdy si vytvářeli gólové šance, které však zahazovali. Na to mohli doplatit. Nebahovští totiž vsítili dva slepené góly a rázem bylo vyrovnáno – 3:3! Hostující tým ale dokázal ještě vstřelit čtvrtou rozhodující branku a strhl tak zaslouženě vítězství na svou stranu.