SK Zliv – SK Lhenice 1:5 (1:2)

SK ZLIV : SK LHENICE 1:5 (1:2)

Hráno v sobotu 17.10. 2015

BRANKY ZA LHENICE: M.Mahák 2 (5.‘, 55.‘), R.Sura 2 (42.‘, 47.‘), J.Mrkvička (83.‘)

BRANKY ZA ZLIV: J.Kubeš (32.‘),

SUDÍ:  Hladík – Křížek, Churáň

I.B tř. sk.A – 9.kolo.

Ze soupisky SK Zliv:

Remta – Bittner, Šimek, Maňhal, Kubeš, Bican, Šílený, Szabo (K), Trávníček M., Trávníček T., Rys – Nečas, Prček, Slavík, Čejka

Průběh utkání:

Vstup do utkání se soupeřem posledním v tabulce (kde jsou zlivské dobré fotbalové časy) patřil favorizovaným Lhenickým. Ti hned ve 3.´, po Bednárově centru do šestnáctky a Mahákově přiklepnutí, mohli jít Pořádkem do vedení, jeho střela se však mezi tyče nevešla. Přesnou střeleckou mušku již měl o dvě minuty později Mahák, který gólově zužitkoval akci zprava na jeden dotek, Bednárův centr na Pořádka a jeho gólovou narážečku (0:1). Únik o dvě branky mohl v 7.´z hranice šestnáctky zařídil po uvolnění Pořádek, ale ani tentokrát nezamířil přesně. K prvnímu vážnějšímu ohrožení lhenické branky Zlivskými došlo v 9.´, avšak za nepřesné střelecké koncovky a poté i v 11.´ při prováděném trestném kopu, kdy balón zastavila lhenické obranná zeď. V 17.´ dal opět o sobě vědět hostující tým, co po Mahákově nahrávce a Bednárově střele měl opět blízko k docílení druhé branky, gólman Remta byl ale proti. Ve 29.´přišel tým hostí pro zranění o Pořádka, kterého nahradil Sura, co se v dalším průběhu hry dvakrát gólově prosadil. V dalších minutách Lheničtí opustili od nátlakové hry, polevili a doplatili na to., neboť Zlivští po sporném ofsajdu ve 32.´srovnali Kubešem na 1:1. Opětně nastartovaná lhenická ofenziva sice ve 35.´ přinesla po Prennerově standardce Surův střelecký pokus s následným pořádným závarem před Remtou, avšak bez dosažení kýženého rozdílového gólu, právě tak, jako stejně dopadla i další možnost Mrkvičky ve 37.´. Až v konci poločasu (ve 42.´) Tůma „uličkou“ poslal míč Mrkvičkovi, ten jej prodloužil Surovi, který se už střelecky nemýlil (1:2).

Těsné vedení se Lhenický podařilo navýšit hned v úvodu druhé půle, kdy ve 46.´ střídající Růžička zraněného Bednára uvolnil Suru k druhé jeho gólové trefě (1:3). Po této třetí obdržené brance Zlivští rezignovali, navíc, když v 54.´ padla do jejich sítě již čtvrtá, a to po Surově centru do trestného území a Mahákově také již druhé gólové trefě v zápase (1:4), a kdy ke všemu od 65.´, pro rovněž druhé zranění hráče, dohrávali domácí o deseti. V další fázi utkání, jehož úroveň poklesla, se hostující tým předháněl v neproměňování gólových tutovek. V 66.´ jednu z nich z úniku zlikvidoval Ileovi Remta, ty další (v 68.´a 69.´) v samostatných nájezdech na něho zahodil Mrkvička. V 80.´ mohli naopak domácí snížit pro ně nepříznivý stav, a to po rohovém kopu, kdy gólman Dvořák neudržel míč, ten však nakonec brankovou čáru nepřešel. V 82.´, po nahrávce Růžičky, se přeci jen Mrkvička trefil „do černého“ a upravil na 1:5, aby při dalším Růžičkově vybídnutí (v 84.´) gólovou nabídkou opět v samostatném úniku znovu pohrdl. Poté se ve stejné gólové situaci ocitl i Sura (v 86.´), dopadl stejně, aby na nabízený „hattrick“ tak nedosáhl. Konečný výsledek mohl ještě pozměnit „hlavičkou“ po rohovém kopu spoluhráč Pilát, ovšem ani on balón přesně do sítě nenasměroval. I tak všechny body ze Zlivi putovaly do Lhenic za vítězství, co mohlo být výsledkově ještě přesvědčivější.

Hodnocení zápasu trenérem Pavlem Hodinou:

„Měli jsme problémy se sestavou, ke stále zraněnému Pavlovi Prennerovi chyběli tentokrát Beran a Schön, Růžička mohl dorazit až na druhou půli. Aby toho nebylo málo, tak se v první půli zranili Pořádek a Bednár. I tak jsme začali dobře, ale postupem času byla hra v první půli rozháraná. Velmi důležitým momentem byl gól do šatny na 2:1. Po rychlých brankách ve druhém poločase bylo prakticky po zápase, posledních dvacet minut už nemělo s fotbalem moc společného. Prosadili se hráči z lavičky Mahák se Surou.

Hodnocení zápasu trenérem SK Zliv Pavlem Capákem:

„První poločas jsme ještě byli rovnocenným soupeřem, ale ve druhém nás Lhenice přehrály a vyhrály zaslouženě. Čtyři lidé se nám zranili, takže jsme dohrávali o deseti. Jestli si hráči neuvědomí, že musí začít trénovat, tak to bude dopadat takto zápas co zápas.“

Autor článku: Mgr. Jan Bumba