SKL A 4:2 – SKL B 0:9 – SKLP

Planá, usilující o postup, bojovností bodovou ztrátu doma nedopustila

I.B třída sk.A – 23.kolo                                                                               hráno v pátek 27.5.2016

SK Planá – SK Lhenice  4:2 (2:0)

Sudí:T.Plaček – F.Landík, K.Hora

Branky za Lh.: P.Prenner ml. (52.´), R.Pořádek z 11 (80.´)

Branky za Planou:  M.Stropek (24.´), P.Vobořil (35.´), T.Řehoř (52.´), M.Turek (75.´)

Trenér:Zb.Novák

Nejlepší hráči zápasu: J.Růžička (Lh.) – J.Nováček, T.Pintér (Planá)

Ze soupisky SK Planá:

J. Nováček– T. PintérM. BeranM. TurekT. Plojhar – F. Čertík, (62.M. Mavrodiev ), T. ŘehořZ. LexaM. Stropek– P. Vobořil,(89. M. Ježík ), P. Petscher, (88. J. Trs)

Lídr I.B sk.A – SK Nemanice počal v posledních kolech bodově tratit – ještě po 21.kole měl před druhou Planou náskok pěti bodů, aby však ten před tímto zápasem se již smrskl jen na body dva(„napomohly“ tomu i v tabulce třetí Lhenice uhranou plichtou 2:2 na jeho hřišti ve 21.kole a pak jeho prohra právě v Plané 4:3, v předchozím 22.kole). O to urputněji v tomto utkání Plánští bojovali, neboť vidina reálné postupové šance opět nastala. V naprosto vyrovnaném souboji si Lheničtí vytvořili více brankových příležitostí, ale doplatili na jejich neproměňování, na rozdíl od gólově produktivních domácích především při standardních situacích (dvakrát skórovali po rohových kopech). Plánští v nasazení a odhodlanosti šli za vítězstvím, na které také dosáhli a jen nakrátko se vyhoupli do čela tabulky, neboť Nemaničtí hráli zápas 23.kola o den později, který doma s Dřítní suverénně tříbodově zvládli s výsledkem 5:0 a navrátili se na 1.místo I.B sk.A. Vzájemný souboj Nemanic a Plané o postup bude v posledních třech kolech ještě dramatický na rozdíl od Lhenic, co již třetí místo s devítibodovým náskokem v poklidu uhájí.

Průběh zápasu podle serveru „Fotbal u nás“

Planá zvládla další těžkou zkoušku

Souboj druhého celku se třetím přinesl zajímavou podívanou a plánské hřiště bylo ani ne po týdnu svědkem nadstandardního zápasu I.B třídy. Domácí vedli po půli o dvě branky a stejným rozdílem nakonec utkání vyhráli. Nemanice tak byly po dlouhé době na pár hodin odsunuty z první pozice.

Stropek dal svou první branku po návratu do Plané

Planá nakonec zvládla první úkol – sehnat jedenáct zdravých fotbalistů. K tomu se na lavičce vybavila třemi hráči, kteří už nějaký ten pátek netrénují, a mohla po Nemanicích jít do dalšího těžkého souboje. Lhenice přijely i s Pořádkem a Ilievem, útočníky, kteří na jaře chytili velkou fazónu. Jenomže právě tito hráči opovrhli šancemi, kdy mířili sami proti brankáři. První branku utkání tak vstřelil až domácí záložník Stropek. A jednalo se o branku velmi pohlednou, Stropek si ve 24. minutě zasekl míč na velkém vápně, opřel se do střely svou silnou levačkou a zakroutil míč na vzdálenější tyč, Dvořák byl bez šance – 1:0. Ve 35. minutě Řehoř pak kopl roh přímo do branky, v malém vápně se Dvořákovi do zákroku přimotal Vobořil, kterému byla branka nakonec připsána, a míč se podruhé ocitl ve lhenické síti – 2:0. Hosté měli v první půli dostatek šancí ke vstřelení branky, ale naráželi na výborného Nováčka.

Lhenice byly na dostřel jen pár sekund

Lhenice po celý zápas hrozily kvalitními standardkami, na které si jejich vysocí hráči dobře nabíhali. A zkraje druhé půle se právě po trestném kopu hosté prosadili. Nováček vyrazil standardku k nohám Prennera, který míč vrátil do brány – 2:1. Planá si ale vzala bleskově zpět dvougólové vedení. Rychle vpadla do útoku, balón převzal do správy Řehoř, podíval se a jednoduše uklidil gólovou střelu mimo Dvořákův dosah –3:1. Čtvrtý gól padl po Řehořově rohovém kopu, když se do zakončení hlavou dostal Turek a zařidil Plané už jasné vedení 4:1. Poslední úprava skóre se konala po penaltě, kdy šel Mavrodiev do hlavičkového souboje ve vápně a pomohl si přistrčením protihráče. Pořádek proti Nováčkovi uspěl – 4:2. Více už ale Lhenice nestihly a Planá dál prohání Nemanice.

Ohlasy k zápasu

SK Planá

Josef Cimburek (trenér): „Klobouk dolů před celým mančaftem, byla to dřina. Soupeř byl kvalitní, hodně zlobil, ale měli jsme štěstí, že nás v první půli výrazně podržel Nováček. Bylo to dost rozhodující, že vychytal lhenické šance, držel nás nad vodou a my mohli jít do vedení 2:0. Po brance na 1:2 jsem měl trochu strach, ale my hned vzápětí dali třetí branku, která byla zlomová, Lhenice už to pak přece jen trochu vzdaly, i když bojovaly až do konce, ale tahle branka na nich zanechala dopad. Kluci hráli nadoraz, je nás teď opravdu jedenáct, plus jsme povolali opravdu všechny možné kluky, Míru Ježíka, Jardu Trse a Mariána Mavrodieva, a všichni se dostali do hry. Třeba Čertík také delší dobu netrénoval, nehrál, ve druhém poločase do střídání už opravdu tahal nohy za sebou, ale nechal tam vše. Stejně tak další, takhle to má vypadat, když chcete hrát na špic. Teď si můžeme celý víkend užívat (úsměv). Ocenění hráč zápasu si zaslouží Honza Nováčků, který měl na výsledek velký vliv, a také Tomáš Pintér, který podává až nadstandard, vydává se ze všeho a mančaftu moc pomáhá, je pilířem obrany. Jedeme dál.“

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „Výjimečně jsme hráli v kompletní sestavě. Jak tábor domácích signalizoval, že to bude jako podzimní zápas, který jsem nezažil, kdy my jsme prý měli šance a Planá dávala góly, tak přesně tomu také bylo. Dvakrát šli naši útočníci sami, ale z ojedinělé šance domácích jsme dostali první branku. Podařilo se nám ve druhé půli snížit, ale hned z protiútoku jsme dostali na 3:1 a tím bych řekl, že bylo po zápase. Rozhodčí pro nás ještě milostivě písknul penaltu, která byla dle mě hodně přísná, korigovali jsme na 2:4 a domácí se ještě báli o výsledek, protože náš tlak se stupňoval. Už to ale nebylo nic platné. I když byli domácí ve slepené sestavě, nechali na hřišti srdce a to bylo rozdílovým faktorem zápasu. Za nás byl bezkonkurenčně nejlepším hráčem Růžička.“

Další gólovou nadílkou k devátému vítěznému utkání

z deseti odehraných na mistr.jaře.

OP – muži – 23.kolo                                                    hráno v neděli 29.5.2016

TJ Hraničář Borová Lada – SK Ktiš/Lh.B  0:9 (0:4)

Sudí:P.Sýkora

Branky za Ktiš:  J.Mrkvička 3 (16.´, 30.´, 84.´), J.Růžička 2 (10.´, 80.´),

P.Prenner ml. 2 (14.´, 86.´), P.Prenner st 1 (64.´), P.Pořádek 1 (72.´)

Hosté hrají na jaře velmi dobře a domácí Hraničáři se o tom naplno přesvědčili

V Borových Ladách se letos dějí věci, ale Lheničtí si zde poradili a dali domácím fotbalovou lekci, kterou navázali na svou kanonádu z minulého kola.

Hosté udeřili v úvodu Růžičkou a to dalo utkání ráz

Branka domácí zaskočila natolik, že hosté si na hřišti hned vedle Teplé Vltavy dělali, co chtěli. Lheničtí hrají na jaře ve velké pohodě a tentokrát to odnesli domácí. Hosté byli lepší ve všech fotbalových činnostech a Hraničáře nepustili k ničemu. Do poločasu se trefili peckáři čtyřikrát a bylo rozhodnuto.

Druhé dějství bylo stejné prvního a tak se čekalo, kde se skóre zastaví

Ve velké pohodě hrající hosté si na hřišti dělali, co chtěli a byla to hra kočky s myší. Borovoladští se dostali v závěru soutěže do hlubokého útlumu, kdy se jim nedaří. Pro ně bude konec sezóny vysvobozením, i když se snaží, nemohou najít klid a pohodu. Hraničáři se pokoušeli alespoň o jednu branku, jenže hosté byli proti. Udržují si tak vynikající jarní fazónu a pomalu kráčí pro nejlepší místo v tabulce historie rezervy hrající ve Ktiši.

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravka ml. – 14.kolo                                                             hráno ve středu 25.5.2016

TURNAJ V NETOLICÍCH

1.zápas – SK Čkyně – SK Lhenice  1:5 (1:2)

Branky za Lh.: J.Berger 3, R.Štengl 2

2.zápas –1.FC Netolice – SK Lhenice  10:5 (1:2)

Branky za Lh.: L.Pecha 2, A.Kuneš 1, R.Štengl 1, J.Berger 1

OP – přípravky st. – 17.kolo – dohrávka z 8.5.                                hráno ve středu 25.5.2016

Tatran Volary – SK Lhenice  8:3 (3:2)

Branky za Lh.: K.Gregora 2, P.Bláha 1

OP – přípravky st. – 20.kolo                                                             hráno v neděli 29.5.2016

SK Lhenice – FK Prachatice B  4:9 (1:5)

Branky za Lh.: A.Stehlík 3, P.Š.Trnka 1

Autor článku: Mgr. Jan Bumba