SKL A – FC Westra Sousedovice 2:4 / SKL B – Sokol Zdíkov 3:1

Lheničtí s hráčským torzem podruhé doma na body nedosáhli

I.B třída sk.B – 11.kolo                                              hráno v sobotu 22.10.2016

SK Lhenice – FC Westra Sousedovice  2:4 (1:2)

Sudí: P.Bartůněk – R.Novák, F.Muzika

Branky za Lh.: R.Sura (16.´), Mar.Sedlák (80.´)

Branky za Sousedovice: M.Glazunov 2 (9.´, 71.´), vlastní – Vl.Burda (11.´), J.Kovář (47.´)

Sestava SK Lhenice

J.Dvořák

R. Sura         T. Tůma         L.Kopf (K)         Vl.Burda

                                                                                         (85.´ R.Suchý)

J. Mrkvička          J.Beran         D.Trojan        J.Růžička        

      Martin Sedlák                          Michal Sedlák          

                                          

Do hry připraven:  P.Trnka st.

Trenér: Zb. Novák

Druhá prohra doma (ta předešlá s jedním z lídrů Sedlecem 0:1) byla Lhenickým uštědřena dosti překvapivě jednoznačně od souseda v tabulce (po 10.kole na 7.místě). Pro jejich domácí propadák budiž omluvou, že se opět potýkali s velkou absencí hráčů (k utkání nastoupili bez šesti hráčů z kádru) a na jejich herním projevu to bylo patrné. To nijak nesnižuje předvedený výkon Sousedovických, kteří byli fotbalovější a výhru brali zcela zaslouženě…

Ti do utkání na soupeřově hřišti vstoupili bez respektu, bez taktického vyčkávání a hned  v samém jeho úvodu vytvořili před lhenickou brankou závar, z něhož dvě jejich vyslané střely stačili zblokovat stopéři Tůma s Kopfem. Domácí sice následně odpověděli několika střelecky nedotaženými útočnými akcemi, aby poté úvodní varování Sousedovických naplnil prvním gólem přesnou trefou již v 9.´ M.Glazunov (0:1). Časový prostor pro případné zlikvidování rozdílové branky měli Lheničtí minimální, neboť v 11.´, po jimi provedeném rohovém kopu a okamžitě následujícím brejku soupeře se střeleckým zakončením, usměrnil Vl.Burda nešťastně balón do vlastní sítě a hostující tým tím tak utekl o dvě branky (0:2). V dalším hracím čase domácí obtížně překonávali důraznou defenzivu a urostlou obranou řadu hostí při jejich častém držení míče i častější střelbě a za hrozících překvapivých jejich úniků. Přesto se jim v 16.´, po rozehraném trestném kopu do šestnáctky a „hlavičce“ Sury, podařilo snížit na 1:2. Do poločasu měli dvě velké možnosti k vyrovnání Mrkvičkou. Ten nejprve sám před gólmanem Šilhanem jej nepřekonal, podruhé po zastaveném průniku Sury a následně provedeném rohovém kopu, zcela neobsazen, z hranice šestnáctky přepálil branku.

Do druhého poločasu vstoupili Lheničtí nekoncentrovaní a opět hned v jeho počátku (ve 47.´) inkasovali do rozhozené obrany z kopačky Kováře umístěnou střelou k tyči třetí gól (1:3). Dvoubrankový rozdíl je viditelně rozhodil a hosté měli herně navrch a dostávali se do gólových šancí. Ve 49.´rychlý jejich únik zlikvidoval jen včasným vyběhnutím gólman Dvořák. V 57.´ se před něho v samostatném průniku dostal Hrach, ale nevyzrál na něho, aby v 59.´zasahoval znovu úspěšně při dalším nájezdu. Až poté konečně také i domácí ohrozili Šilhanovu branku celkem vydařenou střelou Berana, ale mezi tyče se nevešla. V 71.´ na druhé straně stačil Dvořák další sousedovický  projektil mířící do branky jen vyrazil, ale na Glazunovu dorážku již nestačil reagovat – 1:4. Lhenickým to v této fázi hry hrozilo debaklem, byli dole, soupeř nahoře. V 80.´ ale získal za hranicí šestnáctky míč domácí Martin Sedlák a po uvolnění a přesné záměrné snížil na přijatelnějších 2:4. Dosaženou brankou Lheničtí viditelně ožili a počali mít přeci jen více ze hry za územní převahy, avšak bez přesné finální koncovky. Hostující tým si v závěru utkání dvougólový náskok pohlídal i přerušováním plynulosti hry několikanásobným střídáním z početné lavičky na rozdíl od té domácí, co téměř zela prázdnotou. A tak lhenický tým v neúplné sestavě alespoň na zkorigování konečného výsledku již neměl. Sousedovičtí přesvědčivě brali všechny body.

 

 

Rezerva obrala lídra o první body

OP Prachaticka – 9. kolo                                          hráno v sobotu 23.10.2016

SK KTIŠ/ Lh. B  –  Sokol Zdíkov  3:1 (2:0)

Sudí: Barták

Červená karta: L.Švarc 33.´(Zdíkov)

Branky za Ktiš:  Vl.Burda (12.´), P.Starý (17.´), J.Krotký (55.´)

Branka za Zdíkov:  J.Voldřich (89.´)

Sestava SK Ktiš/ Lh.B:

J.Vágner

R.Sura        J.Motz        P.Starý        

P.Sládek

J.Krotký        V.Wimberský        Vl.Burda        J.Exner

P.Lukšovský            Martin Sedlák

Dále do hry vstupovali: Michal Sedlák, P.Šíma, R.Suchý

Připraven do hry: gólman P.Trnka

Kouč: P. Prenner st

 

Do utkání druhého s prvním v tabulce vstoupili lépe domácí. Měli více ze hry, přehrávali soupeře a ve 12.´ šli V.Burdou z trestného kopu zaslouženě do vedení (1:0). V 17.´ zvýšili P.Starým po průniku do šestnáctky a přesnou jeho trefou na 2:0 a utekli tak lídrovi o dvě branky. Ve 33.´spatřil za vrážení do soupeře červenou kartu gólman hostí Švarc a domácí přesvědčivě drželi dvougólový náskok až do konce poločasu.

Po poločasové otáčce rezervisté prostřídali a jejich herní projev se pozměnil. Neudrželi míč, jen jej nakopávali, nepřesně přihrávali a hostující tým, ač o deseti, měl herně navrch, když domácí podržel i gólman J.Vágner. Přesto v 55.´ vsítili J.Krotkým třetí branku (3:0), aby Zdíkovští korigovali konečný výsledek na 3:1 J.Voldřichem až v samém závěru utkání (v 89.´). Cenným vítězstvím tak SK Ktiš/Lh.B již ztrácí z druhého místa na prvního v tabulce –  Sokol Zdíkov jen tři body.

 

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky st. – 8.kolo                                  hráno v sobotu 22.10.2016

Šumavan Vimperk B – SK Lhenice  18:6 (11:2)

Branky za Lh.:  M.Halabrín 2 (1 z 11), J.Berger 2, B.Tesař 1, P.Š.Trnka 1

 

OP – přípravky ml. – 7.kolo                                                   

TURNAJ VE LHENICÍCH

Pro nezpůsobilý terén přeloženo z 19.10. na 30.10.

Dohrávka 6.kola z 12.10.

SK Lhenice – Š.Hoštice/Lažiště  15:3 (8:0)

Samostatný vložený zápas

Branky za Lh.: R.Štengl 8, Z.Stauber 2, M.Šístek 2, L.Pecha 2, T.Trnka 1

 Autor článku: Mgr. Jan Bumba