SKL A – FK Chelčice 3:2 / SKL B – SK Svatá Maří 6:4

Výhru v ovocnářském derby Lheničtí nakonec přeci jen uhájili

I.B tř. sk.B – 5.kolo                                            hráno v sobotu 10.9.2016

SK Lhenice  – FK Chelčice  3:2 (3:0)

Sudí:   V.Havlík – M.Havlík, D.Lovětínský

Branky za Lh.:J.Beran (7.´), M.Mahák (11.´), J.Schön (28.´)

Branky za Chelčice:  J.Křenek (56.´), M.Vokatý (80.´)

SESTAVA SK LHENICE:

J.Dvořák

D.Lukač         T.Tůma        L.Kopf (K)        D.Trojan

(67.´ R.Sura)                                                  (79.´ P.Starý)

M.Mahák        J.Beran        J.Růžička        P.Prenner

J.Schön                           J.Mrkvička

(59.´ V.Pilát)

Dále do hry připraven: gólman R.Suchý

Trenér Zb.Novák

Lhenickým tentokrát střelecky produktivně vyšel úvod utkání a do jeho dvaceti osmi minut vedli 3:0 za vcelku vyrovnaného průběhu, kdy v držení míče se oba týmy střídaly. Třígólový náskok drželi domácí poměrně bezpečně až do poločasové otáčky, aby však v poločase druhém postupně „vyklízeli pole“ a přenechávali režii hry soupeři za bránění zdánlivě jasného vedení, které se ale s blížícím koncem smrsklo pouze na jednogólové za stále sílícího chelčického tlaku až do závěru zápasu…

Byli to Chelčičtí, kteří vstoupili do zápasu bez respektu, když hned v 1.´ získali výhodu rohového kopu. Lheničtí odpověděli atakem za zisku trestného kopu, ale také bez konečného efektu. V 5.´ vypálil na lhenickou branku M.Lang, avšak jistého gólmana Dvořáka tím nezaskočil. V 7.´kombinační akci domácích zakončil vydařenou střelou za hranicí šestnáctky Beran, kterou nedal gólmanu Novákovi šanci a poslal svůj tým do vedení (1:0). Nedeprimovaní hosté okamžitě odpověděli gólovou šancí Křenkem, ale Dvořák byl bravurním zákrokem proti. Další fáze hry patřila domácím, kdy v 11.´ Prennerovu střelu vytěsnil Novák na roh a z následného závaru ve velkém vápně poslal Mahák balón nekompromisně mezi tyče – 2:0. Chelčičtí se nevzdávali. Ve 20.´prošel obranou Křenek a zamířil jen těsně vedle Dvořákovy branky. Do více otevřené chelčické obrany vyslal ve 22.´ Růžička Schöna, jehož střelecké zakončení skončilo na tyči. Za lhenické převahy z kvalitně provedených rohových kopů Prennerem (ve 26.´a 27.´) podvakrát nebezpečně zakončoval Tůma hlavou, aby z toho následujícího již udeřilo, když Schön zblízka uklidil míč do sítě (3:0). Do konce poločasu pokračovala herně vyrovnaná partie, při níž Chelčičtí dokazovali, že i při jejich tříbrankové ztrátě není o tomto mači rozhodnuto. Ve 43.´ to potvrdila i Kopencova dělovka z 20 metrů, co téměř „olízla“ břevno.

Vstup do druhého dějství sice patřil Lhenickým, když ve 46.´ Schön v úniku zprava ohrozil Novákovu svatyni (posléze pro zranění odstoupil a údernost útoku tím tratila), ale hned ve 48.´ vyslal nebezpečný střelecký pozdrav na Dvořáka zase M.Lang a v 56.´ nepokryla důsledně lhenická obrana v šestnáctce Křenka, který poprvé poslal po zemi k tyči pomalý míč za záda již bezmocného gólmana – 3:1. Chelčický tým tím tak viditelně ožil, jeho ofenziva sílila, vytvářel si gólové možnosti, aby naopak tým domácích vypadl ze hry, nepřesně kombinoval, vpředu neudržel míč a soustředil se více méně jen na bránění dvoubrankového náskoku, který následně neudržel. Chelčičtí měli navrch. Jan Jakš mířil těsně nad brankovou konstrukci, v 65.´ zmařil z úniku gólovou tutovku Tesařovi gólman Dvořák a v 67.´ nebezpečně zakončoval Křenek. Až v 73.´ konečně ohrozil Novákovu branku domácí Sura, avšak hned poté se v šanci znovu ocitl Tesař, nevyužil ji, aby další chelčickou loženku utnul skluzem stopér Tůma. V 81.´ převaha hostujícího týmu již přinesla druhou přesnou trefu z kopačky Vokatého (3:2), rázem pouze za jednoho rozdílového gólu.V dramatickém závěru chelčický tlak za vyrovnáním gradoval, ze kterého Lhenické vysvobodil závěrečný hvizd sudího Havlíka, aby tak přeci jen brali všechny body.

Rezerva premiérově doma vítězně

OP – Prachaticka – 3.kolo                                  hráno v neděli 11.9.2016

SK Ktiš/Lh.B – SK Svatá Maří  6:4 (3:0)

Sudí: Heinzl

Branky za Ktiš:P.Lukšovský 3 (14.´, 47.´, 88.´), Vl.Burda (32.´), J.Mrkvička (45.´), J.Grill (62.´)

Branky za Sv.Maří:P.Sýs 2 (61.´, 65.´), J.Kuneš (90.´), F.Topka (92.´)

SESTAVA SK KTIŠ/Lh.B :

P.Trnka

R.Sura          J.Motz          P.Starý

J.Gregora

J.Krotký          Vl.Burda        J.Růžička         P.Šíma

P.Lukšovský                     J.Mrkvička

Dále do hry vstupovali: S.Bečvář, J.Grill, P.Prenner ml.

Kouč:  P.Prenner st.

Rezervisté odehráli dvě úvodní kola v OP na hřištích soupeřů (v Borové Ladě s výhrou 3:0, v Husinci s prohrou 1:0 a tak až v tom třetím se představili na svém domovském ve Ktiši s SK Svatou Maří a vítězně. V tomto utkání se hrál oboustranně kvalitní fotbal, s množstvím gólových šancí na obou stranách. Domácí si do poločasu vytvořili tříbrankové vedení, aby poté v dalším průběhu zápasu polevili. To však nesnižuje následný velmi dobrý výkon hostujícího týmu, který jen díky neproměňování gólových možností více rezervisty nepotrápil.

Již i přípravka mladší vstoupila do nové mistrovské sezóny

OP – přípravky ml. – 1.kolo                                   hráno ve středu 7.9.2016

TURNAJ VE LHENICÍCH

1.zápas – SK Lhenice – Šumavan Vimperk B  9:6 (6:4)

Branky za Lh.:R.Štengl 9

2.zápas – SK Lhenice – FK Tatran PT-B  2:17 (0:8)

Branky za Lh.:R.Štengl 2

Starší přípravka venku vítězně

OP přípravky st. – 2.kolo                                     hráno v neděli 11.9.2016

SK Vacov – SK Lhenice  5:8 (3:5)

Branky za Lh.:A.Kanalošová 2, R.Štengl 2, Š.Trnka 2,