SKL A – FK Lažiště 0:2 / Svatá Maří – SKL B 2:1

Čekání na první jarní body doma pokračuje

I.B tř.sk.B – 17.kolo                                   hráno v sobotu 15.4.2017

SK Lhenice – FK Lažiště 0:2 (0:1)

Sudí:J.Hnilička – Z.Kovařík, M.Pečenka

Branky:J.Pěsta (27.‘), J.Linhart (47.‘)

Sestava SK Lhenice:

J.Dvořák

R.Sura.       L.Kopf (K).       T.Tůma.       J.Exner

D.Lukač.       J.Mrkvička.       D.Trojan.       P.Prenner ml.

(71.‘ J.Beran)

J.Mrkvička.           P.Starý

Dále do hry připraveni: gólman P.Trnka – Vl.Burda, R.Suchý

Trenér:Zb.Novák – vedoucí družstva: P.Boška

Stran Lhenických, nic nového – z různých důvodů se nadále potýkali s problémy se sestavou k utkání  a v něm s váhavou a nepřesnou střelbou. Ač snahu jim nešlo v zápase upřít, na tým z třetí příčky v tabulce jejich herní projev nestačil…

Samotný vstup do utkání patřil Lažišťským . v něm bez vyčkávání sevřeli Lhenické před jejich brankou za získání několika rohových kopů a střeleckých zakončení. Z počátečního sevření se domácí vymanili a v 6.‘ vyslali první střelecký pozdrav na gólmana Vašuru, který jej ale nijak neohrozil. Za již vyrovnané hry hosté zlobili z rychlých kontrů a v jednom z nich se v 8.‘ přes obranu uvolnil Linhart, výborně vypálil, ale gólman Dvořák jeho střelu skvěle vytěsnil. V rozmezí mezi desátou a patnáctou minutou měli herně navrch domácí. Z převahy vytěžili sérii rohových kopů se střeleckými koncovkami Sury a Tůmy, ale ani jedna mezi tyče nezamířila. Tu gólovou  měl hned poté zblízka Sura, kdy balón z jeho kopačky z již odkryté branky stačil vykopnout jeden z bránících hráčů. Následně v 18.‘ vyslal lhenický Starý Mrkvičku a ve 20.‘ zase vyzval Růžička křižně Prennera, když míč z obou jejich úniků zleva skončil jen v boční síti. Ve 24.‘ jen se štěstím pro domácí dopadl brejk s koncovkou, co jen těsně minula Dvořákovu branku. Ve 28.‘ však již gólově udeřilo, a to po úniku zleva s následnou přesnou trefou Peška a hostující tým šel tak do vedení (0:1). Ten povzbuzen dosaženou brankou pokračoval v nátlakové hře vlastně až do poločasové otáčky i se závary před Dvořákem, které domácí, za jen sporadických protiútoků, stačili odvracet.

Vstup do druhé půle Lheničtí nezachytili a Lažišťští hned ve 48.‘ Linhartem navýšili své vedení na 0:2. Za dvoubrankového náskoku a pokračující převahy kontrovali hru, která nadále pokračovala korektně (nebyla udělena ani jediná žlutá karta v zápase). Domácí tým při pokračujících ojedinělých útočných výpadech odolával pozornou obranou soupeřovým atakům. Za zmínku stojí snad ohrožení Vašurovy branky Lhenickými jen střelami Sury (v 59.‘), Trojana (v 64.‘) a především po rohovém kopu zblízka Mrkvičky či Prennera (v 73.‘), avšak žádná z nich do sítě nezapadla.

S blížícím se závěrem, v němž již domácí na zvrat neměli, lažišťský tlak narůstal, kdy ale domácí rychlé kontry, jeden i v nastavovaném čase, dokázali i s pohotovým jistým Dvořákem v brance zastavovat. A tak brankový stav 0:2 byl i konečným a lažišťský FK zaslouženě bral všechny body.

Rezerva i přes nečekanou prohru nadále na druhé příčce tabulky

Op – muži – 14.kolo                                 hráno v sobotu 15.4.2017

SK Svatá Maří – SK Ktiš/Lh.B 2:1 (1:1)

Sudí:J.Trněný

Br.za Ktiš: Vl.Burda (25.‘)

Br.za Sv.Maří: Š.Luks (13.‘), M.Sýs (62.‘)

Kouč:P.Prenner st.

Ve vyrovnaném zápase rezervisté s týmem po 13.kole na osmé příčce tabulky nakonec přišli o všechny body, když se mu přizpůsobili v nakopávání míčů na úkor kombinační hry. A byl to také domácí tým, který se ve 13.‘ Luksem ujal vedení (1:0), aby ve 25.‘ hosté Burdou srovnali na 1:1 a tento stav trval až do konce prvního poločasu. Rozhodující moment utkání, jak se ukázalo, nastal v 62.‘, kdy po chybě střídajícího gólmana šli domácí znovu do vedení (2:1), které udrželi až do konce zápasu, jehož stínem bylo zranění gólmana rezervy R.Suchého. Při jednom ze zásahů se poranil na hlavě o brankovou tyč a s otřesem mozku byl přivolanou záchrankou převezen do prachatické nemocnice. Po ošetření je již vpořádku.