SKL A – Sokol Stachy 5:0 / SKL A – SK Čkyně 1:1

Peckáři čtyřmi vybojovanými body ve víkendovém „dvojzápase“ zbaveni sestupového ohrožení.

Z páteční dohrávky tři cenné záchranářské body jistoty s bonusem v podobě nastříleného bůra

I.B třída sk.B – dohrávka 21.kola                 hráno v pátek 9.6.od 18.hod.

SK Lhenice – Sokol Stachy 5:0 (2:0)

Sudí:P.Dvořák – P.Zavadil, M.Harvalík

Branky za Lh.:  J.Mrkvička 2 (24.´, 47.´), Mar.Sedlák 2 (25.´, 63.´), M.Mahák (49.´)

Sestava SK Lhenice:

R.Suchý

K.Muška        L.Kopf        T.Tůma (K)        Vl.Burda   

                (46.´ J.Exner) (72.´ D.Lukač)       

J.Mrkvička        J.Beran        J.Růžička        P.Prenner

                          (79´ P.Starý)

Mar. Sedlák                     M.Mahák

(63.´S.Bečvář)            (69.´ Mich.Sedlák)

 

Dále do hry připraven: brankář P.Boška

Kouč: P.Boška

 

            Oba týmy vstoupily do utkání s opatrným vyčkáváním. Poté se sice domácí, Lheničtí pokoušeli ohrožovat soupeřovu branku, ale bez efektu, za viditelné počáteční nervozity z pro ně důležitosti zápasu, na rozdíl od Stašských, co již vybředli ze sestupového ohrožení. A tak v koncovce byli domácí nepřesní a několikráte v defenzivě i chybovali. Nejhruběji ve 13.´, kdy jejich chybu v rozehrávce, naštěstí pro ně, hostující tým neztrestal. Postupně ale v běžícím čase získávali herně navrch. Až když ve 24.´přesný centrovaný balón do šestnáctky od Mušky uklidil do sítě Mrkvička (1:0) a hned nato ve 25.´ v běhu zpoza velkého vápna přesnou gólovou trefou zvýšil Mahák na 2:0, došlo na jejich kopačkách již ke zklidnění a další gólové šance nedaly na sebe čekat. Ty opravdu největší, v provedení Berana (ve 30.´) ve zcela samostatném nájezdu na branku a ve 38.´ zase Maháka v úniku, zůstaly výbornými zákroky gólmana Sýse neproměněny, šli tak domácí do poločasové otáčky s dvougólovým náskokem.

            Když v samém úvodu druhého poločasu (ve 47.´) se po Burdově přesném centru do šestnáctky a následné usměrněné střele k tyči podruhé mezi střelce zapsal Mrkvička (3:0) a ve 49.´ jej následoval v obdobné herní situaci Mar.Sedlák (4:0), bylo o důležitém utkání pro Lhenické rozhodnuto. Za čtyřbrankového rozdílu jakoby Stašští rezignovali a dovolili domácím dostat se do dalších gólových příležitostí. V těch nejvyloženějších se podvakrát ocitl Prenner, ale promarnil je. Až v 63.´, po pohledné akci, přidal pátý gól opět Mar.Sedlák (5:0). Domácí za tohoto jednoznačného stavu prostřídali více hráčů, vědomi si hned druhého dne zápasu se Čkyní, který na ně čekal. Hostující tým nechtěl odejít z utkání bez vstřelené branky a jeho závěr mu patřil. Díky pozorné obraně a několika skvělým zákrokům gólmana Suchého udrželi domácí čisté brankové konto, když v této závěrečné fázi hry zahrozili jen několika nedotaženými brejky. Všechny tolik potřebné body zůstaly doma.

Další získaný bod za remízu „s papírovým favoritem“ má svou hodnotu

I.B tř. sk.B – 25.kolo                                    hráno v sobotu 10.6. ve 13.30 hod.

SK Lhenice – SK Čkyně  1:1 (0:0)

Sudí:  M.Kocina – V.Šíma, M.Harvalík

Branka za Lh.:  M.Mahák (83.´)

Branka za Čkyni:  M.Turek (58.´)

Sestava SK Lhenice:

R.Suchý

V.Pilát        T.Tůma (K)        L.Kopf        J.Exner

J.Mrkvička        J.Beran        J.Růžička        P.Prenner

                          (68.´ P.Starý)                             (76.´ Mich.Sedlák)

                                                                              ( 84.´ D.Lukač)

Mar.Sedlák                         M.Mahák

                                   (80.´ S.Bečvář)

Dále do hry připraven:gólman P.Trnka

Kouč:P.Boška

 

            S pátečním zápasem v nohou nastupovali domácí, Lheničtí hned v sobotu k dalšímu utkání. Nabuzeni přesvědčivou výhrou v předchozí dohrávce hned v jeho úvodu favorizovaného soupeře zaskočili. Ve 4.´ se ve vyložené ložence sám před gólmanem Miklasem ocitl Mrkvička, ale možnost poslat svůj tým do vedení zahodil. O minutu nato snad ještě větší gólovou nabídku dostal Mar.Sedlák po Mahákově střele, Prennerově nahrávce z gólmanova vyražení míče, kdy snad ze dvou metrů nezasunul balón do odkryté branky. Poté se v nasazení hrálo nahoru – dolů za pozorných defenziv bez nebezpečného ohrožování obou strážců branek. Až ve 20.´to byli hosté, co z přímého volného kopu zpoza šestnáctky pořádně zahrozili. Jeho exekutor Děd balón z něho nasměroval do šibenice, ale gólman Suchý jej bravurně vytěsnil  na roh. Z dalšího průběhu hry stála za zaznamenání tečovaná střela domácího Růžičky, po Beranově rohovém kopu, mířící těsně mimo tyče. Více toho první poločas nenabídl, za pohledu na světelný ukazatel skóre se dvěma nulami.

            Po poločasové otáčce to byli Čkyňští, kteří získávali herně navrch. Únava Lhenických po odstupu pouze 18 hodin od odehrané dohrávky se přeci jen počala projevovat. Překonávali ji obětavostí. V 58.´ale důsledně nepokryli kontr soupeře a ten šel M.Turkem do vedení (0:1). Domácí se nevzdávali. V 83.´rozehráli Prennerem rohový kop před gólmana Miklase, kde se nejvýše nad všechny dostal Mahák a hlavou srovnal na 1:1. Blížící se reálnou vidinu získání cenného bodu Lheničtí usilovně bránili, aby nakonec nemuselo pro ně zůstat jen u toho žádaného bodíku. V samém závěru mače zprava unikl střídající Starý, poslal přesně centrovaný míč na neobsazeného Maháka před Miklase, jeho hlavička se však mezi tyče nevešla. Skončila nad břevnem. I tak má bod pro Lhenické z uhrané remízy velkou cenu. Definitivně se zbavili sestupového ohrožení.

 

Rezerva až v posledním zápase mistrovské sezóny remízou přišla o konečné umístění na druhém místě v OP Prachaticka v sout.roč.2016/17

OP Prachaticka – 22.kolo                                    hráno v sobotu 10.6.2017

TJ Vltava Horní Vltavice – SK Ktiš/Lh.B  1:1 (0:0)

Sudí: J.Trněný

Branka za Ktiš:P.Starý (87.´ z 11)

Branka za H.Vltavici:M.Szabo (71.´ z 11)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

J.Vágner

(30.´ P.Trnka)

P.Starý        P.Prenner st.        J.Gregora        J.Exner

J.Grill        V.Pilát        V.Wimberský        S.Bečvář

P.Trnka               P.Pořádek

Ve 30.´po střetu s protihráčem se zranil gólman J.Vágner a B tým tak dohrával o deseti.

KoučP.Prenner st.

 

            V ten samý den, těsně po dohrání A týmu důležitého dvojzápasu (s páteční dohrávkou se Stachami a sobotním se Čkyní), zajížděla rezerva k sehrání posledního utkání 22.kola OP v sout.roč.2016/17 s hráčským torzem (z důvodu vyčerpání a zranění hráčů z kádru áčka z dvojzápasu). S posledním týmem tabulky uhrála pouze plichtu, když od 71.´z penalty prohrávala (1:0) a zachraňovala ji o deseti, rovněž z penalty, v 87.´ gólem P.Starého (1:1). Nakonec uhraná remíza k obhájení celkově 2.místa rezervě nestačila, byla o jediný bod předstižena husineckými Slavojisty. Škoda. V mistrovské sezóně OP Prachaticka 2016/17 tak obsadila 3.místo (viz tabulka).

 

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravka starší – 21.kolo – derniéra                      hráno v neděli 11.6.2017

SK Lhenice – FC Vlachovo Březí  4:12 (2:6)

Branky za Lh.:J.Tobiáš 2, J.Berger 1, P.Š.Trnka 1

Přípravka mladší měla již v OP Prachaticka v sout.roč.2016/17 dohráno

Autor článku Jan Bumba