Branky za Lh.: M.Mahák 2 (37.´, 66.´), P.Prenner (29.´)

R.Iliev                      M.Mahák

(66.´ J.Abelovszki)    (77.´ P.Starý)

Dále do hry připraveni: gólman R.Suchý, J.Exner

Trenér: Václav Mareš          Vedoucí družstva: Pavel Boška

V utkání na krásném trávníku a za velkého vedra byli zatím méně ještě zkušení lheničtí mladíci postaveni do role hry tvořícího týmu, neboť hosté se především soustřeďovali na defenzivu za vyčkávání soupeřových chyb. Těch se také dočkali po zbytečných jeho ztrátách míče při občasné komplikované kombinaci na úkor jednoduchosti a účelnosti. Díky nepřesné zdíkovské střelecké koncovce a několika skvělým zákrokům gólmana Dvořáka zůstaly nepotrestány. Za bojovnost a nasazení si Lheničtí nakonec přesvědčivé vítězství určitě zasloužili.

Hned ve 2.´ si domácí vytvořili gólovou šanci. Prenner vystřelil na branku, jeho střelu gólman Carda pouze vyrazil, ale dorážku Balica mezi tyče neusměrnil. Ve 4.´, po chybě ve lhenické rozehrávce, hosté odpověděli přesným střeleckým zakončením, které výtečně vytěsnil gólman Dvořák na roh. V 10.´, po rohovém kopu, vyslal Balica střelu na Cardu, co jen těsně minula jeho svatyni. Ve 14.´ našel Dvořák dlouhým výkopem Ilieva, jeho střelecký pokus po uvolnění skončil nad břevnem Cardovy branky. Po občerstvovací pauze, kterou ve 25.´ sudí Vejčík dopřál oběma týmům, již gólově udeřilo. Běžela 29.´, kdy Trojan poslal centr do zdíkovské šestnáctky, k míči se v ní dostal Prenner, naznačil střelu, na kterou gólman Carda zareagoval, následně jej přehodil a poslal Lhenické do vedení (1:0). Ti ve 31.´ mohli těsné vedení navýšit vypáleným Mahákovým projektilem, gólman Carda byl ale bravurním zákrokem proti, pak také ve 33.´ při Balicově „ložence“, kdy po další Prennerově výzvě, sám před Cardou, nad ním nevyzrál. Otřepané nedáš-dostaneš mohlo ve 34.´ nabýt opět platnosti, neboť po lhenické ztrátě balónu při rozehrávce, jak jinak, se Zdíkovští dostali do vyložené gólové šance, kterou naštěstí pro domácí nepřesnou střelou promarnili. Ve 37.´ se na půli dopustil chyby také hostující tým a po získaném míči Beranem ji zpoza šestnáctky ztrestal dělovkou k tyči Mahák a Lheničtí tak soupeři utekli o dvě branky (2:0). Takový stav byl na ukazateli i při poločasové otáčce, i když před ní (ve 43.´) měli Zdíkovští další „gólovku“, kterou opět zlikvidoval Dvořák.

Druhý poločas byl z pohledu na kvalitu hry a brankové příležitosti oboustranně skoupější. Zdíkovští se sice více otevřenou hrou snažili o kontaktní gól, ale domácí tým jim to pozornou defenzivou nedovoloval. Rozhodující moment pro další vývoj zápasu přinesla 66.´. Po vybojovaném balónu Beranem to byl Mahák, co druhou svou přesnou trefou, tentokrát z dobrých 20 metrů, pečetil lhenické vedení na 3:0. Hráči hostujícího týmu sníženou koncentrací po třetí obdržené brance dopustili v 70.´ lhenické přečíslení v úniku „tří na jednoho“, zastavené jen za cenu faulu na Berana a žluté karty. V blížícím se závěru utkání se nejprve  blýskl dalším výborným  zákrokem domácí gólman Dvořák, aby následně samostatnému ataku střídajícího lhenického Starého dal v šestnáctce stop až faul, kupodivu za mlčící píšťalky sudího…

Domácí mladý lhenický tým tak dosáhl na první výhru v nové mistrovské sezóně.

Hodnocení utkání trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„Musím říci, že jsem se tohoto zápasu docela obával, protože jsme nevěděli, co od nováčka ze Zdíkova očekávat. Naopak, my jsme chtěli za každou cenu vyhrát a to nám tak trochu svazovalo nohy, proto výkon nebyl takový, jaký jsem si představoval. Získali jsme tři body a to je pro nás důležité. Nejlepší hráči Michal Mahák, Jindřich Dvořák.“

Rezerva v domácí mistrovské premiéře nečekaně jednoznačně padla

OP Prachaticka – 3.kolo                                                  hráno v neděli 27.8.

SK Ktiš/Lh.B – FK Bistav Nebahovy  1:5 (0:4)

Sudí: V.Heinzl

Branky za Nebahovy:P.Pešek (4.´), P.Rosa (19.´), J.Mráz (30.´), R.Cinádr (38.´), D.Nový (71.´)

Kouč: P.Prenner st.

B tým na domácím hřišti ve Ktiši nepotvrdil vysokou výhru 2:5 z úvodního kola OP v Netolicích s tamní rezervou 1.FC, když tentokrát propadl v 1.poločase, v němž obdržel čtyři branky (0:4) !

V tom druhém, v jeho úvodu, sice snížil na 1:4, ale v dalším jeho průběhu si hosté – Nebahovští hlídali jednoznačný náskok, aby v jeho polovině jej ještě navýšili na hrozivých 1:5 a tento stav udrželi až do konce utkání k přesvědčivému vítězství.

Autor článku: Jan Bumba