(81.´ P.Prenner    Vl.Burda)

Trenér:P.Boška,J.Lukač

hráno v sobotu 5.4.2014

Ze soupisky  Sokola Křemže: Linha – Pech, Novotný, Rolník L., Chromý, Fleischman, Severa, Brabec, Filip (K), Stráský, Troup – Rolník K., Procházka, Končok, Bohatý, Fučík

Lheničtí ve kvalitou a pohledností neoplývajícím, vyhroceném utkání uhráli  důležité body a odskočili tak od chvostu tabulky, když napravili bodovou ztrátu  doma za remizu v minulém úvodním zápasu mistrovského jara s V.Brodem (po tomto kole na 12.místě). Křemžtí, ač ještě v předminulé mistrovské sezóně účastníci I.A tř., bojují v I.B tř. ve sk.A o udržení (po tomto kole na 13.místě). Zřejmě proto byla jejich hra vypjatá, neurovnaná. Hosté se, žel, hernímu jejich projevu přizpůsobili a byla z toho fotbalovým žargonem řečeno „holomajzna“. Navíc měli problémy se sestavou. Dlouhodobě postrádají pro zranění gólmana P.Trnku, J.Pokorného, ke kterému přibyl v minulém zápase R.Sura (zlomenina holení kosti), též J.Motze (hostování v Kaplici) a tentokráte se museli obejít i bez J.Berana, K.Mušky, P.Lukšovského a O.Jakla)…..

Lheničtí sice již v 1.´ vyslali na gólmana Linhu střelecký pokus, leč v dalších minutách  k vážnějšímu ohrožení branek oboustranně nedocházelo. Až v 10.´, hned po lhenickém rohovém kopu, unikli domácí, v koncovce ale byli nepřesní. V neplynulé hře, spočívající spíše jen v nakopávání míčů, přibývalo faulů a žlutých karet. Na tento „trend“ doplatil ve 29.´ domácí Chromý, pro kterého se podruhé „zažlutilo“ a následný červený kartonek, který uviděl od sudího, jej poslal velice předčasně do sprch. Lheničtí přeci jen  v „přesilovce“ získávali navrch. Ve 31.´ zahrávali jeden z četných rohových kopů, který zakončoval T.Tůma těsně vedle Linhovy branky.  V dalším průběhu 1.poločasu sice posílali do křemžské šestnáctky čechrané balóny, nic gólového z nich nevytěžili.

V poločase druhém, v jeho úvodu, pokračovali hosté  v územní převaze. Ta jim v 50.´ přinesla další rohový kop s další nepřesnou záměrnou v jeho zakončení, tentokráte Pořádkovou. Jeho „hlavička“ skončila nad břevnem. Domácí o deseti v dalším časovém úseku zápasu smazávali tento handicap a jen díky bravurním zákrokům gólmana P.Bošky nešli v 54.´ a 65.´ do vedení. Mezi tím (v 56.´) zahrozili Lheničtí Schőnovým průnikem, ale ani ten neměnil bezbrankový stav. Až v 88.´ T.Tůma našel J.Mrkvičku, který přesným pasem přenesl v křemžské šestnáctce míč na R.Pořádka a ten jej poslal  s přehledem do sítě a Lhenické tak do vedení (0:1). Křemžtí ve snaze po vyrovnání více otevřeli při navýšené ofenzivě hru, což byla voda na mlýn pro útočné lhenické duo. Nejprve v 89.´, po vybídnutí Ilievem, přepálil R.Pořádek branku, aby v 90.´ byl při brejku zastaven jen za cenu faulu a následné žluté karty J.Schőn. Hned poté závěrečný hvizd rozhodčího J.Škuthana stvrdil nejtěsnější vítězství Lhenických.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba