TJ Dříteň – SK Lhenice 0:4 (0:3)

Vítězné lhenické tažení v závěrečné třetině soutěže pokračuje. Lheničtí v ní přehrávají soupeře z horních pater tabulky jednoho po druhém – tentokráte v řadě již čtvrtého.

I.B tř. sk.A – 12.kolo

SUDÍ: T.Sedláček – K.Zevl, V.Nováček

BRANKY ZA LHENICE: J.Schön (7.´, 45.´), R.Pořádek (10.´, 70.´z 11)

 

 SESTAVA SK LHENICE 

P.Trnka

                                              

R.Sůra            L.Kopf            J.Motz               V.Pilát

                                              

J.Pokorný               T.Tůma               J.Beran               J.Mrkvička

                      

R.Pořádek               J.Shön

(74.´ L.Kopf    P.Prenner ml.)

(79.´ R.Pořádek    S.Bečvář)

(83.´ J.Mrkvička    P.Borovka)

(88.´ V.Pilát    J.Prenner)

                                                                            Trenér: P.Boška (J.Lukač)  

hráno v sobotu 9.11.2013 

Ze soupisky TJ Dříteň:  Lébl – Klimeš, Slepička (K), Kříž, Šíma K., Pfeffer, Novák, Kovařík T., Babka, Smékal, Tupý – Kovařík Milan, Kovařík Marek, Šíma O.

Mírně upravený slogan – „chudým rozdávali – nyní bohatým berou“ – má platnost i nadále, neboť Lheničtí, kteří po ztrátě bodů vesměs se soupeři ze suterénu tabulky, kde se sami také proto ocitli, zahájili vítěznou spanilou jízdou. V ní již počtvrté v řadě přehráli dalšího z týmů z horních pater tabulky (Frymburk 1:0, Sedlec 0:1, H.Planou 4:1, naposledy Dříteň 0:4) za zisku 12 bodů při skóre 10:1, aby  se usadili v jejím poklidnějším středu. Prachatický deník v upoutávce na víkendové zápasy (9.11.) napsal: „Lheničtí se po třech výhrách v I.B tř. ve sk.A posunuli do středu tabulky a rádi by své poslední výkony potvrdili. V Dřítni se však jen tak body nezískávají“. Ti tuto pravdivou „papírovou“ prognózu vyvrátili a v Dřítni přesvědčivě plně bodovali.

Úvod do zápasu Lhenickým nad očekávání zaslouženě vyšel, neboť již v 10.´byl stav 0:2 ! Po opakovaném varovném lhenickém ohrožení dříteňské branky, zejména pak Pilátem po rohovém kopu (ve 3.´), se ujali vedení. Běžela 7.´ a gólman Trnka dlouhým výhozem uvolnil Pořádka, ten v úniku vyhledal nabíhajícího Schöna, který ve vzniklém závaru před brankou nasměroval míč mezi tyče (0:1). V 10.´nejprve Motz vyslal na gólmana Lébla dalekonosnou střelu, aby v téže minutě hosté skórovali podruhé. Byla to vydařená Pokorného a Pořádkova akce, co způsobila navýšení jejich vedení a to Pořádkovou gólovou trefou (0:2). Ve 14.´se neujala Pokorného střela s přesnou záměrnou, neboť ji Lébl bravurním zákrokem stačil vytěsnit na roh. Ve 35.´ zase unikl Schön, jehož atak hlavou zakončoval Pokorný těsně nad branku.  Neodvratně se blížil konec poločasu, když Tůma nasměroval (ve 45.´) přesně balón na Schöna, který jej dokázal podruhé v zápase uklidit do sítě (0:3). Za celou první „pětačtyřicítku“ domácí Trnku v brance vyloženě gólově neohrozili.  Pokud již balón na něho směřoval, bezproblémově si s ním poradil.

S třígólovým slibným náskokem tak vstupovali hosté do druhého dějství. Byli to ale domácí, co v jeho počátku se při vydařené akci mohli navrátit do zápasu, ale nepřesnou  její  koncovkou se tomu tak nestalo. V 65.´zahrozil dříteňské brance nejprve Pokorný po akci Tůmy se Schönem a v 67.´ zase Tůma po Pořádkově průniku. 79.´ přinesla Schönův brejk. Zastaven byl nedovoleně, s následnou penaltou nekompromisně proměněnou Pořádkem (0:4). V 74.´ měli jasnou „gólovku“ Dříteňští, ale míč v ní jen orazítkoval břevno. Obdobně impotentně dopadl poté i další jejich pokus o odvrácení hrozícího debaklu v 85.´, kdy zase hlavičkovaný míč jen se štěstím minul Trnkovu branku. Na druhé straně zase pořádně vystrašilo gólmana Lébla Tůmovo střelecké zakončení. Závěr utkání si Lheničtí pohlídali. Dovedli jej ke čtvrtému vítěznému v řadě a ke třetímu ve vítězné sérii bez inkasované branky a to dosti překvapivě jednoznačně.

 

1 SK Větřní 30
2 FK Slavoj Č. Krumlov B 24
3 FC Šumava Frymburk 24
4 TJ Dříteň 21
5 FK Spartak Kaplice B 21
6 SK Sedlec 21
7 Smrčina Horní Planá 19
8 SK Nemanice 19
9 SK Lhenice 19
10 FK Dynamo Vyšší Brod 16
11 Sokol Křemže 15
12 SK Zliv 13
13 Sokol Kamenný Újezd 13
14 Sokol Přídolí 0

 

FOTBALOVÝ  PROGRAM

Sobota 16.11.

I.B tř. sk.A – 14.kolo

         SK Lhenice – FK Slavoj Č.Krumlov B ve 13.30 hod.

–         jarní předehrávka

–         sraz ve 12.30 hodin !!!!!

OP – muži – SK Ktiš/Lh.B – mistrovský podzim již dohrán

OP – přípravky ml. – SK Lhenice – mistrovský podzim již dohrán