TJ Dříteň – SK Lhenice 1:2 (0:1)

Lhenická hráčská „družinka“ šla odhodlaně za vítězstvím

I.B třída sk.A – 25.kolo                                      hráno v sobotu 11.6.2016

TJ Dříteň – SK Lhenice  1:2 (0:1)

Sudí:T.Plaček – F.Landík, V.Šíma

Branky za Lh.: J.Schön (35.´), P.Prenner z 11 (56.´)

Branka za Dříteň:  V.Pečenka (64.´)

DFA – G.Szücs

SESTAVA SK LHENICE:

J.Dvořák

J.Schön        L.Kopf (K)        K.Muška        Vl.Burda

(64.´ O.Jakl)

J.Mrkvička        J.Růžička        J.Beran        P.Prenner ml.

P.Trnka                              P.Lukšovský

Do hry připraveni: gólman P.Boška

Trenér:Zb.Novák

Již s obhájeným třetím místem v sout.roč.2015/16 a sedmibodovým náskokem před pronásledovateli vstupovali Lheničtí dvě kola před koncem soutěže do utkání se sedmou v tabulce Dřítní na jejím hřišti. Tentokráte ale s hráčským torzem, neboť z nejrůznějších důvodů ze základní sestavy postrádali útočné duo – R.Pořádka s R.Ilievem, jednoho ze stopérů – T.Tůmu, halvy M.Bednára a M.Maháka a i další hráče z užšího kádru. A tak vypomohli matadoři – gólman P.Boška, P.Lukšovský, P.Trnka (roč.81), Vl.Burda, O.Jakl. Za zodpovědný výkon brali Lheničtí všechny body…

Průběh zápasu podle serveru „Fotbal u nás“

Dříteň korigovala až v samém závěru

Lhenice potvrdily roli favorita a jako rozhodující se nakonec ukázala Prennerova branka z 56. minuty, kdy záložník Lhenic proměnil pokutový kop.

Schön hrál výborně

Naposledy 23.dubna se Dříteň radovala z vítězství. V posledním domácím zápase chtěla znovu zažít, jak chutná tříbodová příchuť. Zatímco za domácí nenastoupil například Slepička, Lheničtí postrádali útočné duo Pořádek – Iliev. Dříteň měla ideální možnost se dostat do vedení. Koudelka se dostal na penaltě k míči, jenomže Dvořák se v bráně předvedl a podržel svůj tým. Hosté měli v prvním poločase o něco více ze hry a také se dostali do vedení. Z hranice velkého vápna se krásnou střelou prezentoval v 35. minutě Schön, trefil se do horního rohu – 0:1.

Jistě proměněná penalta rozhodla

Ve druhé půli bylo na hostujícím celku znát, že postrádá několik hráčů základní sestavy a domácí začali soupeře fyzicky převyšovat. Bolestí Dřítně je ale na jaře koncovka, střeleckých příležitostí měli hodně, ale Dvořák po nich často chodil pro míč za bránu, domácí netrefovali branku. V 56. Minutě se pískla penalta ve prospěch hostů a Prenner si proti Léblovi počínal suverénně – 0:2. Lhenický Schön měl ještě jednu totožnou šanci jako v prvním poločase, ale tentokrát nevystřelil, hosté jinak moc šancí neměli. V 90. minutě se domácí dočkali po nepřehledné situaci snížení, když se prosadili z hranice ofsajdu a zaváhání brankáře Dvořáka Pečenkou – 1:2. Dříteň ještě v závěru volala po penaltě, na to ale sudí Plaček neslyšel a ukončil utkání.

Ohlasy k zápasu

TJ Dříteň

Tomáš Kovařík (zraněný hráč): „Za stavu 0:0 jsme nedali velkou šancí Koudelkou, pak jsme inkasovali po krásné střele soupeře. O penaltě přesvědčený nejsem, útočník akci zakončil a rozhodčí pak dopískával zpětně, nevím pořádně co, všichni jsme si mysleli, že za faul, o ruce nevím. V závěru už jsme jen snížili, v 92. minutě jsme ještě zkoušeli odpískání penalty za ruku, ale nevyšlo to (úsměv). Bylo to vyrovnané utkání,chvíli byly lepší Lhenice, chvíli my.“

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě, protože pytel lidí už je na dovolených. Pro body jsme tak nejeli, ale nakonec se to povedlo. V první půli jsme byli lepší, z hezké akce jsme šli do vedení. Ve druhé půli už nám docházely fyzické síly, soupeř hru srovnal. Přesto jsme udělali akci, ze které soupeř udělal ruku ve vápně a z penalty jsme zvýšili. Měli jsme pár ojedinělých šancí, domácí taky, po chybě brankáře jsme pak v závěru dostali branku na konečných 1:2. Nejlepší hráč stoprocentně pravý bek Schön a pak dnes střední záložník Růžička.“

Jarní vítězné tažení rezervy zastaveno debaklem

OP – muži – 25.kolo                                                                                     hráno v sobotu 11.6.2016

Kouč:P.Prenner st.

Rezerva jedenáctou výhru ze třinácti odehraných zápasů na mistrovském jaře nepřidala. Obdržela druhou jarní prohru a s nářezem po sedmi vítězných v řadě. Jelikož tentokrát hrála ve stejný čas jako A tým,, který měl navíc problémy se sestavou, nemohla využít jeho pendlů a od soupeře, před tímto utkáním na šestém místě v tabulce, dostala „čistou sedmičku“ (7:0). Přesto má rezerva šanci uhájit konečné třetí místo v tabulce – historicky nejlepší umístění v OP, pokud v derniéře, v posledním 26.kole, doma porazí Dub.

Domácí znechutili hostům z kraje jablek a třešní fotbal.

Peckáři si tak trochu pošramotili jarní jízdu

Domácí na Nebahovském kopci zastavili výraznou jarní jízdu hostí dokonalým útokem.

Tři branky do poločasu daly ráz celému utkání.

Nebahovští dokonale zaskočili hostující tým, který tentokrát neměl pendlery z áčka, ale i tak to bylo nedůstojné týmu bojujícímu o druhé místo. Domácí šli hned od úvodu do tlaku a měli rychle vrch. Hosté začali hodně opatrně a než se rozkoukali, dostali v 11. minutě od Matyáše Rosy, nejlepšího hráče utkání, branku. Zápas rychle získal jednostrannou podobu v převaze Nebahov. Byl to z jejich strany výborný výkon a vůbec nedali hostům šanci. I když hostující Pavel Prenner a Lukeš se snažili, k ničemu to nevedlo. Domácí kontrolovali vývoj a během posledních desti minut této části přidali ještě dvě branky a bylo prakticky rozhodnuto.

Druhý poločas přinesl stejný vývoj – domácí hráli a hosté čekali, kdy bude konec

Nebahovští ve svém nejlepším utkání jara předvedli koncert, který se divákům líbil. Vynikající zápas sehrál celý tým, který rychlou kombinací a s dobrou průnikovou nahrávkou šel za svým cílem. Nebahovští Peckáře úplně vymazali a tak na svém větrném vršku dominovali. Druhý poločas se sice jen dohrával, přesto domácí ještě vsítili další čtyři branky. Bylo to jak oněch sedm kulí v Sarajevu, ale tentokrát v síti hostů. Nebahovští se tak velmi pěkně rozloučili se svými diváky, kteří jim po zápase za výkon poděkovali potleskem.

Naše přípravky v OP Prachaticka

OP – přípravka ml. –16.kolo                                                                hráno ve středu 8.6.2016

TURNAJ VE LHENICÍCH

1.zápas – SK Lhenice – SK Vacov  6:4 (2:3)

Branky za Lh.:  J.Berger 3, R.Štengl 2, P.Ferebauer 1

2.zápas –SK Lhenice  – FK Lažiště  8:3 (3:1)

Branky za Lh.:  R.Štengl 4, J.Berger 3, M.Šístek 1

OP – přípravky st. – 22.kolo – derniéra                                              hráno v sobotu 11.6.2016

SK Lhenice – FK Lažiště/ TJ Záblatí  7:11 (2:6)

Branky za Lh.: P.Bláha 2, A.Kanalošová 2, P.Š.Trnka 2, J.Berger 1

Autor článku: Mgr. Jan Bumba