TJ Osek B – SK Lhenice 2:0 (0:0)

 I.B tř. sk.B – 22.kolo 

 

BRANKA ZA OSEK:  Mráz (49.´), vlastní (81.´)

SUDÍ:  Chalupa – Hollman, Slepička

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner         L.Kopf           T.Tůma(K)         K.Muška

                                             

    J.Pokorný      P.Prenner ml.      J.Beran    J.Mrkvička

                

M.Mahák        R.Pořádek

(58.´ J.Pokorný    R.Iliev)

(85.´ T.Tůma   Vl.Burda) 

                                                                      Trenér: Hodina Pavel  

hráno v neděli 17.5.2015

Lheničtí po nevydařené sérii tří zápasů doma v řadě (i s dohrávkou), ze které získali jen čtyři body,  sehráli na hřišti lídra I.B tř. sk.B vyrovnanou partii. Domácí byli nebezpečnější ze standardek a z nakopávaných dlouhých míčů, hosté je převyšovali v kombinaci, když gólových příležitostí bylo oboustranně poskrovnu.

            Úvod zápasu pak patřil, za územní převahy Oseckým, ze kterého hned ve 2.´vytěžili nebezpečný rohový kop, ale bez gólového efektu. Lheničtí v 8.´odpověděli ještě nebezpečněji Mahákovou střelou a následnou Mrkvičkovou dorážkou, která skončila jen rohovým kopem – rovněž brankově neefektivně, aby v 10.´ zahrozili znovu. Tentokráte P.Prennerem, co byl v šestnáctce sražen, dle Lhenických nedovoleně. Penaltový verdikt sudího ale nenásledoval. Poté, vlastně až do konce 1.poločasu, nabízel obraz hry vyrovnanost, bez brankových příležitostí, co by stály za zaznamenání. Pokud jejich náznaky přeci jen vznikly, postrádaly přesnější zakončení nebo nebyly dotažené. A tak se do poločasové otáčky odcházelo za bezbrankového stavu.

            Ten však po rozehrání druhého dějství trval jen krátce, neboť ve 49.´ Osečtí zahrávali rohový kop a z něho šli Mrázem do vedení (1:0). V 51.´ se Lhenickým nabídla možnost vyrovnat po Pokorného centru na Pořádka u zadní tyče, tomu se však nepodařilo usměrnit míč do sítě. V 66.´, po nedorozumění gólmana P.Bošky a beka K.Mušky, mohli zase domácí utéci již o dvě branky, když na štěstí pro hosty, orazítkovali „jen“ tyč. V 73.´ vznikl lhenický závar před gólmanem Chalušem, kýžený vyrovnávací gól z něho nepadl. Naopak v 81.´ stoper Kopf, ve snaze uklidit balón před Boškou do bezpečí, jej nešťastně poslal za jeho záda (2:0). V závěru již Lheničtí na zlikvidování dvougólového „manka“ neměli, a tak osečtí rezervisté v tomto utkání roli favorita splnili, i když za soupeřova vyrovnaného vzdorování. I přes prohru Lheničtí setrvávají na 3.místě velice vyrovnané tabulky.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba