TJ Sedlec – SKL A 2:1 / SKL B – TJ Dub 6:3

Ve vyrovnaně sehrané partii bral nakonec všechny body lídr soutěže

I.B třída sk.B – 22.kolo                                           hráno v sobotu 20.5.2017

TJ Sedlec – SK Lhenice 2:1 (0:1)

Sudí:V.Pícha – J.Křížovský, R.Schwarz

Branka za Lh.:  P.Prenner ml. (43.´)

Branky za Sedlec:V.Šindelář (68.´), M.Pešek (83.´)

Červená karta:  V.Šindelář (90.´) – po dvou žlutých

Sestava SK Lhenice:

R.Suchý

Vl.Burda        L.Kopf        R.Sura      

V.Pilát           T.Tůma (K)  

                                                                    (83.´ P.Lukšovský)    

P.Prenner ml.        J.Beran        P.Starý

                                                                                       (53.´ D.Lukač)

Mar.Sedlák

M.Mahák

 

Dále do hry připraveni: brankář P.Boška – Mich.Sedlák, P.Prenner st.

 

Sedlečtí na čele tabulky vzbuzovali respekt. Lheničtí, jimž třeba bodů a navíc bez gólmana J.Dvořáka, J.Schöna, D.Trojana a vypomáhajícího K.Mušky, tomu uzpůsobili rozestavení na hřišti (na 3-2-3-1-1) a i herní taktiku, postavenou na důsledné defenzivě s čekáním na překvapivé útočné výpady. Ta jim vycházela až do 83.´, kdy domácí rozhodli o svém těsném vítězství.

Úvod utkání, dle očekávání, patřil Sedleckým, v němž si vytvořili i gólové příležitosti. V 5.´gólman Suchý reflexivně skvěle vytěsnil jejich gólovou hlavičku, aby v 11.´ to byl zase stopér Kopf, co po jimi rozehrané standardce zaskakoval na brankové čáře za již překonaného přehlavičkovaného Suchého v brance. Za odvrácení i několika nebezpečných rohových kopů se Lheničtí ze vstupního sedleckého tlaku vymanili a ve 25.´ se po dlouhém Prennerově balónu dočkali gólové možnosti, ve které se ocitl Mahák, v koncovce však zamířil nepřesně. Ve 37.´ale domácí, po rozehrané standardce, odpověděli nastřelením tyče lhenické svatyně! Následně bezbrankový stav při oboustranném plynutí hry bez většího akutního  nebezpečí pro obě branky trval do 43.´, kdy po faulu na Tůmu Suchý pohotově rozehrál míč na Maháka, ten jej prodloužil na Prennera, který přeloboval gólmana Hanzala a Lheničtí šli do vedení (0:1) !

Do druhého poločasu tak vstupovali  s jednogólovým náskokem, o který po dvou v obraně vyřešených rohových kopech mohli přijít v 55.´ při sedleckém úniku, jenž naštěstí pro hostující tým byl zakončen vychýlenou střeleckou muškou. V 58.´ zase následoval lhenický brejk v provedení Prennera a Lukače, zakončen slabou střelou Sedláka, co i v 60.´ obdobně naložil se zakončením dlouhého pasu od Kopfa po faulu tentokrát na Piláta. Nabídku utéci o dvě branky přinesla Lhenickým 61.´, avšak Sura ji v samostatném „nájezdu“ na branku nevyužil, když zvolil v jeho závěru střelu, ale nepřesnou, před nahrávkou na Maháka ve výhodné gólové pozici. Otřepané „nedáš-dostaneš“ mělo opět platnost, neboť v 68.´Sedlečtí srovnali na 1:1 po Chromým rozehraném přímém kopu a následné střele Tůmy, kterou ve skrumáži před Suchého brankou Šindelář usměrnil do sítě. V závěru zápasu se favorizovaným domácím přeci jen podařilo strhnout vedení na svou stranu, když v 83.´ Zíka vybídl po křídle Peška a ten neuhlídaný gólovou trefou stanovil stav na 2:1, jak se poté ukázalo  konečný a zajistil tak Sedleckým těsnou výhru. Ti na samý konec mače (v 90.´) ještě stačili přijít o Šindeláře, co po dvou žlutých spatřil kartu červenou.

Lheničtí tak opět vyšli bodově naprázdno, ač alespoň k bodíku měli blízko, a prohrou jsou zase o něco blíže k tabulkovému propadlišti.

 

 

Rezerva výhrou v utkání bohatém na branky nadále drží druhou tabulkovou příčku

OP Prachaticka – 19.kolo                                        hráno v neděli 21.5.2017

SK Ktiš/Lh.B – TJ Dub  6:3 (2:1)

Sudí: M.Harvalík

Branky za Ktiš:P.Lukšovský 3 (38.´, 73.´, 80.´), V.Wimberský (10.´), S.Bečvář (63.´), J.Beran (88.´)

Branky za Dub: Š.Bartizal 2 (46.´, 50.´), D.Nosek (33.´)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

J.Vágner

J.Grill

P.Starý         P.Prenner st.        P.Prokop

                                     (J.Exner 30.´)

P.Sedlák

Vl.Burda        V.Wimberský         J.Beran        S.Bečvář

P.Lukšovský           P.Pořádek

KoučP.Prenner st.

 

Pro rezervisty se nevyvíjel zápas až tak hladce, jak naznačuje konečný jeho výsledek. Sice šli brankou Wimberského v 10.´ do vedení (1:0), byli herně lepší, ale neproměňovali gólové šance a hosté ve 33.´Noskem srovnali na 1:1, aby se přeci jen ještě do konce poločasu domácí znovu ve 38.´ ujali vedení Lukšovským (2:1). Ovšem hned v úvodu poločasu druhého Dubští opět Bartizalem ve 46.´vyrovnali na 2:2 a v 50.´se dokonce druhou gólovou trefou Bartizala ujali vedení (2:3). Rezervisté však v 63.´Bečvářem upravili stav na smírných 3:3, aby až v závěrečné čtvrthodince nakonec rozhodli o přesvědčivém vítězství dvěma góly Lukšovského (v 73.´a 80.´), který tím tak dosáhl hattricku, a jedním gólem Berana (v 88.´), co uzavřel brankový účet tohoto zápasu na konečných 6:3.

 

 

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky starší – 18.kolo                                hráno v neděli 21.5.2017

Tatran Volary – SK Lhenice  8:3 (4:1)

Blanky za Lh.:B.Tesař 1, M.Šístek 1, P.Š.Trnka 1

OP – přípravky mladší – 14.kolo                                 hráno ve středu 17.5.2017

SK Lhenice – Š.Hoštice/Lažiště  12:5 (7:3)

Branky za Lh.:R.Štengl 7, M.Šístek 4, T.Trnka 1

 

OP – přípravky mladší – dohrávka 10.kola             hráno ve středu 17.5.2017

Š.Hoštice/Lažiště – SK Lhenice  6:9 (4:6)

Branky za Lh.:  M.Šístek 4, J.Tobiáš 2, K.Muška 1, R.Štengl 1, T.Trnka 1

Autor článku Jan Bumba