TJ ZD Kestřany – SK Lhenice 2:1 (1:1)

Černý víkend lhenického fotbalu – porážky na všech frontách

Vydařený rozjezd do nové mistrovské sezóny zastaven

„Peckáři“ padli na kestřanském poli.

 

I.B tř. sk.B – 3.kolo 

 

SUDÍ:  Hájek – Tanáč, Landík

BRANKY ZA LHENICE:  R.Iliev (11.´)

BRANKY ZA KESTŘANY:  Čejka (42.´), Pekárek (78.´),

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner           K.Muška             L.Kopf           V.Pilát

                                             

                   J.Schön        P.Prenner        T.Tůma (K)         J.Mrkvička

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(62.´ J.Mrkvička    R.Hudec)

(74.´ P.Prenner    P.Borovka)

(84.´ K.Muška   M.Mahák) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 6.9.2014

 

Po dvou výhrách doma s Přídolím a Strunkovicemi a plichtě ve Vl.Březí, v Kestřanech již Lheničtí narazili.

            Jejich první prohra nemusela být, kdyby proměňovali brankové příležitosti, kterých si vytvořili více, než vítězní domácí – Kestřanští. Kdyby….. Lhenický tým šel zaslouženě do vedení, ale domácí – kestřanský stačil před koncem poločasu vyrovnat a ve 2.poločase druhou gólovou trefou rozhodnout. Všechny body zůstaly v Kestřanech…

            Lheničtí vstoupili do hry sebevědomě a hned v 1.´ domácí zastavili Schönův únik jen za cenu faulu a následného trestného kopu. Střelou z něho trefil T.Tůma jen obrannou zeď. Ve 2.´ následoval jejich nevydařený rozehraný rohový kop s následným rychlým atakem domácích, který skončil úspěšným zákrokem gólmana P.Bošky. V 6.´ dostali hosté od sudího Hájka možnost reparátu trestného kopu za faul, při němž P.Prenner sice našel v šestnáctce J.Mrkvičku, jeho zakončení bylo ale nepřesné. V 11°.´ L.Kopf vyslal od poloviny hřiště z dalšího trestného kopu za faul (tentokráte na R.Pořádka) dlouhý míč na šestnáctku na R.Ilieva, který jej po otočce přesně k tyči zavěsil do sítě (1:0). V 15.´ využili domácí jednoho z nebezpečných dlouhých autových vhazování k pořádnému závaru před P.Boškou. V 18.´ slibně zatáhl balón křídelním prostorem lhenický J.Mrkvička, v trestném území však zakončovatele nenašel.  Ve 25.´  Schönův křižní pas dolétl přesně k J.Mrkvičkovi, ten „gólovkou“ pohrdl. Ve 27.´ se zrodila další lhenická „super šance“, připravená R.Pořádkem pro R.Ilieva, co ji tečí gólmana z malého vápna neproměnil. Ve 34.´ zase z rohového kopu T.Tůma hlavou trefil jen obránce v brance. Ve 42.´ pro herně aktivnější, ofenzivnější Lhenické přišla studená sprcha. Před poločasovou otáčkou (ve 42.´) přišli o zasloužené vedení po nahodilé střele tečované Čejkou. Srovnáno 1:1 ! Ještě do přestávky (ve 45.´) sice stačili hosté ohrozit vydařenou střelou P.Prennera ze „standardtky“ domácího gólmana, ten však byl pozorný. A tak smírný stav se přenesl do druhé „pětačtyřicítky“.

            Ta již byla herně vyrovnaná a šlo v ní o to, kdo strhne konečné vítězství na svou stranu. Blízko k tomu měli Lheničtí hned ve 47.´ po Pořádkově rohovém kopu Tůmovou hlavičkou, poté i v 64.´, kdy vypálil Pořádek, gólman Drahoš jeho dělovku stačil jen vyrazit, když dorážku R.Iliev mezi tyče neusměrnil, ale vůbec nejblíže k rozdílovému gólu byli v 76.´. To Pořádek unikl obraně, naservíroval míč před již odkrytou branku J.Schönovi, ten však v koncovce zaváhal a  jeden z beků stačil „tutovku“ zmařit. V 77., po dlouhém autovém vhazování, to byli zase Kestřanští, co mohli utéci o gól, když jejich tvrdou střelu P.Boška stačil jen vyrazit, aby při dorážce za něho na brankové čáře zaskočil L.Kopf a balón odkopl. V 78.´ ale další jejich „bomba“ zamířila na lhenickou branku, tu stačil P.Boška bravurně vytěsnit, ale vyražený míč se dostal k Pekárkovi, který jej hlavou poslal do sítě (2:1) ! O vítězi bylo rozhodnuto, neboť ve zbývajícím herním čase se oboustranně již nic převratného neodehrálo.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba