Co nového ve lhenickém SK 2015

Co nového ve lhenickém SK

Spokojenost může být s právě skončeným mistrovským podzimem v I.B třídě ve skupině A našeho A týmu a v něm se získanými jednatřiceti body ze 14 utkání i s jarními předehrávkami (14.11. s Č.Krumlovem B s výhrou 3:1) při skóre 33:18 za 10 výher jednu remízu a tři prohry (doma s Nemanicemi 0:3 a Planou 0:2 a venku ve Frymburku 2:0), s úspěšnějším šestnácti bodovým ziskem ze sedmi zápasů venku, než s patnácti bodovým rovněž ze sedmi zápasů doma, a se třetím místem v tabulce, na kterém „áčko“ přezimuje. Na suverénního lídra z Nemanic se 40 body ztrácí 9 bodů, na druhou Planou pak body tři. O tom, že se našemu A týmu na podzim dařilo, svědčí i to, že jeho hráči se pravidelně objevovali ve vybraných sestavách jednotlivých kol I.B třídy skupiny A, tvořených serverem „Fotbal u nás“, a i to, že Jirka Růžička jím byl zařazen i do vybrané jedenáctky mistrovského podzimu I.B skupiny A.

Naše rezerva SK Ktiš/Lh.B je po podzimním startu v OP Prachaticka pod koučem Pavlem Prennerem s 20 body na 6.místě mezi 14 účastníky při šesti výhrách, dvou plichtách a pěti prohrách, za skóre 41:30. Za zmínku stojí, že „béčko“ za podzimního tažení prošlo šňůrou sedmi zápasů bez prohry, v níž připravilo o jediné body suverénního lídra OP remízou 2:2 na jeho hřišti v Záblatí, aby však ve zpackaném úplném závěru podzimu zbytečně doma bodově tratilo s Nebahovy 1:3 a v Dubu za debaklu 5:1.

Naše přípravky (starší i mladší) startovaly pod vedením trenérů Petra Trnky a Míry Šístka ve svých soutěžích v OP Prachaticka, o jejichž umístění v nich až tak dalece nešlo. Stejný pohled na start  má v těchto věkových kategoriích i komise mládeže „FAČRu“, která kluby vyzvala, aby umístění těch nejmenších fotbalistů nezveřejňovala. To proto, aby v jejich soutěžích nedocházelo k honbě za body a umístěním v tabulkách za každou cenu a aby, pokud možno, v pohodě tak byly u nich kladeny základy fotbalu a rozvíjena byla láska k němu. A tak je to respektováno.

Mistrovská utkání lhenického SK v listopadu

A týmu v I.B tř. ve sk.A

12.kolo so 7.11. –SK Lhenice  – TJ Dříteň 4:0 (0:0) – br.za Lh.: M.Bednár 2, M.Mahák 1, R.Sura 1

14.kolo so 14.11. – SK Lhenice – Slavoj Č.Krumlov B  3:1 (1:1) – jarní předehrávka – branky za Lh.: P.Prenner 2, M.Mahák 1,

B týmu v OP Prachaticka

11.kolo ne 1.11. – TJ Sokol Záblatí – SK Ktiš/Lh.B  2:2 (1:1) – br. za Ktiš: M.Mahák 1, R.Houška 1

12.kolo ne 8.11. – SK Ktiš/Lh.B – FK Nebahovy  1:3 (1:1) – br.za Ktiš: J.Exner 1

13.kolo ne 14.11. – TJ Dub – SK Ktiš/Lh.B  5:1 (3:0) – podz.derniéra – br. za Ktiš: M.Mahák 1

Přípravek v OP Prachaticka

Přípravka mladší– mistr.podzim dohrán

Přípravka starší

11.kolo so   7.11. – Lažiště/Záblatí – SK Lhenice  8:8 (4:4) – podz.derniéra – br.za Lh.: K.Gregora 4, P.Bláha 3, A.Stehlík 1

Hodnocení mistr.podzimu A týmu trenérem Pavlem Hodinou

Podzimní část sezóny 2015/16 jsme zahájili v polovině července tréninky 3x týdně. V našem kádru se objevily dvě výrazné posily z Tatranu Prachatice. A to jmenovitě brankář Jindřich Dvořák, který patřil v předcházející sezóně k nejlepším brankářům krajského přeboru, a univerzál Martin Bednár, který je kmenovým hráčem Prachatic, ale nějaký rok kopal v SRN, kde patřil k nejlepším střelcům tamní regionální soutěže. Vzhledem k jeho univerzálnosti jsme ho využili na všech postech krom brankáře.

25.7. jsme se zúčastnili tradičního Memoriálu V. Marka, který jsme i vyhráli. Potom jsme měli ještě nějaké přípravné zápasy a konečně přípravu jsme zakončili generálkou ve Vimperku, kde jsme nepodali ideální výkon a prohráli jsme 3:0. V polovině srpna začala konečně mistrovská část. K prvnímu zápasu jsme vyrazili do Kamenného Újezdu, který má asi nejmladší kádr v celé soutěži. V prvním poločase jsme byli aktivnější, ale asi po čtyřech návštěvách soupeře na naší polovině jsme prohrávali v poločasu 3:0. Po bouřce v kabině a nějakých změnách se nám podařilo ve druhém poločase vyrovnat a moc nechybělo, abychom si odvezli všechny tři body. Toto jsem zmínil detailně, protože si myslím, že právě tento druhý poločas byl jeden z klíčových momentů celého podzimu. Nakoplo nás to k dalším velmi dobrým výkonům a k celkovému zisku 31 bodů, což lze hodnotit za velmi úspěšnou polovinu soutěže. Za náš nejlepší výkon bych asi hodnotil zápas v Českém Krumlově, kde jsme proti posílené rezervě domácích odehráli vynikající utkání a zejména druhý poločas byl z naší strany excelentní. Odehráli jsme i další velmi slušná utkání, ale většinou se jednalo spíše o velmi kvalitní jeden poločas. Na druhou stranu je těžké vydržet nasazené tempo celý zápas. Za celý podzim jsme prohráli pouze třikrát a to v zápasech asi z největšími favority soutěže (Nemanice, Planá a Frymburk). Paradoxem je to, že zejména s Planou, a také i s Nemanicemi, jsme odehráli velmi slušné zápasy a zvláště první poločasy v obou utkání jsme mohli vést minimálně o dvě branky. Obě mužstva ale prokázala, že jsou velmi zkušená a když využila své první šance ke skórování, tak si vše již zkušeně pohlídala. Právem jsou v čele soutěže a zejména Nemanice by mohly v tomto složení hrát i o postup v I. A třídě do krajského přeboru. My na ně ztrácíme 9 bodů, což je dost, ale kdoví, jak to bude s postupy do vyšších soutěží. Nejhorší utkání jsme odehráli asi ve Frymburku a také v Horní Plané, kde jsme sice vyhráli, ale výkon byl opravdu hrozný. Se štěstím jsme vyhráli i v Sedlci, kde někteří hráči dohrávali se sebezapřením.

Na závěr bych chtěl zmínit ještě jeden faktor, který ovlivnil naše postavení v tabulce a to je šířka našeho kádru. Máme 16-17 vyrovnaných hráčů plus velmi kvalitního brankáře, kteří mohou okamžitě nastoupit a to v této soutěži má málokdo. Byť se nám nevyhnula zranění a různé absence, tak jsme vždy dokázali postavit konkurence schopnou jedenáctku. A toto bylo asi to nejdůležitější.

Samozřejmě jsem spokojen s počtem bodů, ale i s předvedenou hrou. A když hra nebyla úplně ideální, tak jsme silou a kvalitní lavičkou dokázali utkání zlomit, což se nám v minulém ročníku nedařilo zejména s těmi slabšími mužstvy.

Chtěl bych poděkovat vedení SK Lhenice za vytvořené podmínky v klubu, hráčům za přístup a samozřejmě i fanouškům za jejich návštěvy na zápasech. Dále bych chtěl popřát všem krásné svátky a vše nejlepší do nového roku a všem hráčům přeji, aby si doléčili své bolístky a sešli se na zimní přípravě, která bude důležitá pro celý rok 2016.