L.Zabilka – F.Landík, K.Mlynář

BRANKY ZA LHENICE: P.Prenner ml. 2 (84.‘, 90.‘), M.Mahák (1.‘),

BRANKY ZA SOUPEŘE: M.Rytíř (27.‘),

ČERVENÉ KARTY: J.Čabaj (56.‘),

Lepší vstup do utkání si domácí nemohli přát. Hned v 1.´ totiž gólmana Kejšara atakoval při výkopu Mahák, od kterého se míč odrazil do sítě, a Lheničtí šli do vedení (1:0). Snad ukolébáni snadným vedením a domněnkou, že se „nakope“ samo, následně hráli bez patřičného nasazení s mladým, velice pohyblivým a individuálně technicky zdatným týmem krumlovských rezervistů vyrovnanou partii, a to jen od šestnáctky k šestnáctce, bez oboustranného střeleckého zakončování. Až v 16.´ pronikl do trestného území domácí Iliev, za zbytečného kličkování se nedostal k zakončení, právě tak, jako hned nato Schön, který podklouzl. O minutu později se dostali Poláčkem k první přímé střele na Dvořáka hosté, ten si s ní lehce poradil. V 18.´ zase na druhé straně Schön uvolnil do šestnáctky  Ilieva, jeho střelu však stačil Kejšar vytěsnit na roh, aby zase ta jeho následující zleva (v 19.´) těsně minula branku. Ve 27.´ již domácí přeci jen získávali herně navrch, při obléhání krumlovské svatyně však přišli o míč, hosté šli zprava Rytířem do rychlého brejku a jeho přesnou trefou srovnali na 1:1. Ve 30.´ se mohli Lheničtí znovu ujmout vedení po Ilievově vniknutí do velkého vápna a nabití Mahákovi, jeho dělovku stačil Kejšar vyrazit, tu Bednárovu pak (ve 32.´) zase stačili zblokovat beci. V závěru poločasu vytvořil hostující tým před Dvořákem závar, nic gólového z něho rovněž nevytěžil.

Po poločasové otáčce (ve 48.´) zahrozili gólovou šancí Prokopem Krumlovští, gólman Dvořák ji ovšem skvěle zlikvidoval. V 50.´ to byl znovu Prokop, co v úniku vyhledal Čabaje, ten, naštěstí pro domácí, nezamířil přesně. Poté se již prosazovali Lheničtí, když v 52.´, po Pořádkově přihrávce, nebezpečně zakončoval střídající Růžička, který příchodem na hřiště byl pro tým především v rozehrávce přínosem. Důležitý moment pro další vývoj zápasu přinesla 56.´.  Za faul na pronikajícího Schöna spatřil po druhé žluté kartu červenou Čabaj a Krumlovští šli do deseti. Domácí tím získali na větší herní převaze, vytvořené brankové příležitosti přesto i nadále neproměňovali. A tak v 59.´gólovou tutovku zahodili Pořádek s rovněž střídajícím P.Prennerem, když prvnímu jmenovanému ji nejprve vykryl Kejšar, druhý hned nato ji dorážkou zmařil. Ovšem tu největší v 71.´, po razantním Prennerově centru a Kejšarově neudržení balónu, zahodil Schön, kdy snad z metru pálil nad břevno. Až v 84.´ se konečně ze skrumáže ujalo Prennerovo propasírování míče mezi tyče a domácí krumlovské rezervě zase utekli o gól (2:1). Za pokračujícího tlaku definitivně lhenické vítězství ztvrdil v 90.´ svou druhou gólovou trefou P.Prenner, a to vydařenou střelou zpoza šestnáctky (3:1), aby tato výhra v podzimní derniéře lhenickému SK potvrdila v tabulce třetí příčku, na které přezimuje.

Hodnocení zápasu trenérem Pavlem Hodinou:

Dali jsme rychlý náhodný gól, další šance nedali. Pak ale soupeř převzal iniciativu a poločas jsme dohráli v útlumu. Ani druhou půli jsme nezačali nic moc, soupeř byl lepší prvních deset minut. Ale od vyloučení jsme byli jasně lepší, soupeře do ničeho nepustili a nakonec jsme tam dotlačili i branky. Nebyla to žádná sláva. Vzadu se dařilo Muškovi, po osmi zápasech pak nastoupil po zranění Pavel Prenner a dal dva góly.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba