FK Lažiště – SKL A 4:2 / Slavoj Husinec – SKL B 1:0

Lheničtí podruhé venku bodově naprázdno. Lažiští výhrou do čela tabulky

I.B tř. sk.B – 4.kolo                                            hráno v neděli 4.9.2016

FK Lažiště – SK Lhenice 4:2 (3:1)

Sudí:   M.Toucha – D.Petričák, M.Harvalík

Branka za Lh.:J.Mrkvička (32.´), J.Schön (88.´)

Branky za Lažiště:  M.Sedláček 2 (11.´, 27.´), P.Brzobohatý (5.´), J.Mocek (53.´)

SESTAVA SK LHENICE:

R.Suchý

R.Sura          L.Kopf (K)        T.Tůma        V.Pilát       

   (80.´ D.Lukač)       

D.Trojan        J.Růžička        J.Beran        J.Schön       

                 (46.´ P.Prenner) (84.´ P.Starý)

M.Mahák                           J.Mrkvička                         

Dále do hry připraveni: gólman J.Dvořák, Vl.Burda

Trenér Zb.Novák

 

Hosté nezachytili úvod utkání a do půl hodiny hry prohrávali 3:0 a o jeho výsledku tím tak bylo prakticky rozhodnuto. Sice jako první ohrozili branku domácích po Mahákově centru na Mrkvičku, ten však nezamířil přesně. Naopak to v 5.´ byli Lažiští, co po rohovém kopu střelou Brzobohatým do šibenice šli do vedení (1:0). V 11.´, ač v držení míče byli Lheničtí, navýšili z rychlého protiútoku rozdíl na dvoubrankový přesnou trefou Sedláčka (2:0) a rázem měli nad deprimovaným hostujícím týmem navrch. Ve 13.´zaskočil jeho stoper Kopf za gólmana Suchého, když na poslední chvíli vykopl míč z již odkryté branky, aby o dvě minuty později znovu Kopf „hasil“ další gólovou lažišskou šanci a v 17.´ Suchý vytěsnil rohový kop točící se přímo mezi tyče.  V 17.´měli hosté možnost snížit nepříznivý stav po rozehraném trestném kopu na Schöna, který však v úniku, sám před gólmanem Vašurou, jasnou „tutovku“ neproměnil. Nedáš-dostaneš opět platilo, neboť ve 27.´zbytečnou lhenickou ztrátu míče ztrestal opět Sedláček třetím gólem (3:0). Ve 32.´se konečně lhenickému týmu podařilo přelstít domácí defenzivu. Beran dlouhým nákopem vyhledal Mrkvičku, jehož hlavička přes vyběhnuvšího Vašuru skončila v síti (3:1). Ve 38.´ Růžička povedenou uličkou uvolnil znovu Mrkvičku, ten poté narazil balón do výhodné pozice Mahákovi, ale jeho střelecká koncovka byla opět nepřesná.  Domácí ve 39.´ odpověděli rychlým kontrem, Kopf však byl opět na správném místě a ohrožení Suchého branky nedopustil. V závěru poločasu (ve 42.´) pomohlo Lhenickým od čtvrtého inkasovaného gólu břevno, na němž skončil Hrbkem vypálený projektil.

            Byli to opět Lažiští, kterým patřil vstup do druhého dějství. Ve 49.´ ještě nezamířili do „černého“, ale v 53.´ po rohovém kopu již ano, když za přispění bránících upravil na 4:1 Mocek.  Lheničtí se poté snažili o snížení pro ně krajně nepříznivého stavu. Dopláceli však na nedotažení slibných útočných výpadů. Tak v 63.´ nezužitkovali vypíchnutí míče domácím, kdy postupoval sám na branku Prenner a kdy po nabití spoluhráčům beci jejich střely stačily zblokovat. Nevyužity zůstaly i další ataky, jako ten Schönův v 75.´, či závar před lažištskou brankou s opakovanou střelbou do obranného valu v 78.´. Až v 88.´ z jejich kopaček udeřilo. Po Prennerem rozehraném trestném kopu na Maháka, co hlavou jej zakončoval, vyražený balón uklidil do sítě Schön (4:2). V samém závěru (v 90.´) mohl ještě střídající Starý snížit konečný stav na rozdíl jedné branky, ale „orazítkoval“ jen břevno. Všechny body zaslouženě brali domácí.

 

 

 

Nejtěsnější prohra mrzí. Rezerva až po závěr zápasu držela bezbrankový stav.

OP – Prachaticka – 2.kolo                                  hráno v sobotu 3.9.2016

Slavoj Husinec – SK Ktiš/Lh.B  1:0 (0:0)

Sudí: J.Trněný

Branka za Husinec:I.Štagret (78.´)

SESTAVA SK KTIŠ/Lh.B :

P.Trnka

P.Sládek          J.Motz          P.Starý

J.Růžička

R.Sura        Vl.Burda        D.Lukač        P.Šíma

P.Lukšovský                     V.Wimberský

Dále do hry vstupovali: P.Prenner st., J.Litvan

Kouč:  P.Prenner st.

 

Domácí měli po celé utkání herní převahu a jejich rychlá a důrazná hra činila hostujícímu týmu  problémy. Vytvářeli si i brankové příležitosti, které neproměňovali. Přesto rezervisté drželi až do 78.´ bezbrankový stav, kdy  jediný gól inkasovali po zbytečné vlastní chybě, proto prohra o to víc mrzela, kdy k remíze už nebylo daleko…

 

 

Malé buchtářsko-peckářské derby pro netolické benjamínky

OP – přípravky st. – 1.kolo                                           hráno v neděli 4.9.2016

1.FC Netolice – SK Lhenice  9:0 (3:0)

Autor článku: Mgr. Jan Bumba