SKL A – SK Zliv 1:0 / TJ Hraničář Borová Lada – SKL B 0:3

Uhranou nejtěsnější výhrou k druhému plnému bodovému zisku doma

I.B tř. sk.B – 3.kolo                                         hráno v pátek 26.8.v 18.00 hod.

SK Lhenice – SK Zliv 1:0 (1:0)

Sudí:   D.Křížek – P.Klíma, V.Heinzl

Branka za Lh.:D.Trojan (29.´)

SESTAVA SK LHENICE:

R.Suchý

R.Sura          L.Kopf (K)        T.Tůma        V.Pilát       

D.Lukač        J.Beran        J.Růžička        D.Trojan

                      (25.´ Vl.Burda)                                       (90.´ J.Motz)

J.Mrkvička                         J.Schön

                                     (87.´ P.Starý)

Trenér Zb.Novák

 

Podruhé Lheničtí v novém sout.roč. na svém hřišti o gól zvítězili (poprvé se Záblatím 3:2), když i tentokrát se jejich výhra nerodila lehce se soupeřem, znalého jim ze vzájemných zápasů v loňské I.B ve skupině A. Kombinační hrou, povětšinou za postupných útoků, ale v úvodu s minimálním, váhavým střeleckým zakončováním získávali od počátku utkání herní převahu, aby však Zlivští, vycházejíce ze  zajištěné obrany s občasnými útočnými výpady, se postupně víc a více osmělovali, vyrovnávali hru a ve druhém poločase s větším nasazením a ofenzivním naladěním prahli po zlikvidování prvopoločasové jednogólové ztráty za časových úseků hry, kdy měli i navrch. Domácím se nedařilo navýšit své těsné vedení, i když příležitosti k tomu měli. A tak pozornou defenzivou jej udrželi až do konce utkání…

            V počátku zápasu, kdy domácí měli více ze hry a jejich útočné snahy se rozbíjely o pevný obranný zlivský val bez přesnější střelecké koncovky, to paradoxně byli hosté, co z brejku jako první měli v 18.´ vyloženou gólovou možnost, při níž Slavíkem nastřelili tyč.  Ve 20.´se konečně otevřela zlivská obrana pro Schöna a Mrkvičku k úniku dva na jednoho, ale první jmenovaný zvolil individuální průnik a byl bekem zastaven. Ve 29.´ byla další ze lhenických ofenzivních akcí již efektivní, když Růžička nabil Trojanovi, který s hranice šestnáctky překonal gólmana Remtu – 1:0. A přišli jejich další dobré střelecké pokusy, jako ve 34.´ ten Růžičkův, co skončil těsně vedle tyče právě tak, jako i Surova hlavička z rohového kopu ve 37.´.  39.´ přinesla zase nevyužitou „gólovku“ Zlivským, kdy Kubeš prošel lhenickou obranou a sám před gólmanem ji zahodil. Ve 40.´tečovaná střela domácího Burdy skončila v Remtových rukavicích.

Vstup do druhého poločasu zastihl Lhenické v nedbalkách. Sice po rozehrání vyslali Trojanem střelecký pozdrav na Remtu, ale následně (ve 47.´) vytvořili Zlivští před Suchého brankou zámek, z něhož její strážce Rysem vypálený dobře mířený projektil zlikvidoval. Ze sevření se domácí vymanili Schönovým brejkem zakončeným střelou do boční sítě. V dalším průběhu hry vznikaly možnosti k ohrožení branky oboustranně. V 60.´ Lheničtí opět v ataku dva na jednoho přečíslení nepřesnou přihrávkou nevyužili, jako i o dvě minuty později se na druhé straně neujaly střely Zruny a Ryse. V 67.´ pohlednou akci domácích zakončil utěšenou střelou Beran. V 75.´hostující tým zahrával rohový kop, jenž točený mezi tyče stačil Suchý „vyškrábnout“. V 78.´ „projel“ slalomem mezi zlivskými beky Růžička, avšak v koncovce poslal balón těsně vedle brankové konstrukce. A když v 82.´ neskončil míč ani z Remtova trestného kopu s gólovými parametry v síti, neboť jej  bravurně vytěsnil gólman Suchý, mohli Lheničtí již pomýšlet na plný bodový zisk. Zvláště, když ve vypjatém závěru mače jim zodpovědnou hrou vycházelo držet nejtěsnější vedení až do závěrečného hvizdu sudího. Výhru tak brali domácí.

 

Fotoreport ze zápasu od Jana Kleina zde.

 

Rezerva v mistrovské premiéře na Šumavě vítězná

OP – Prachaticka – 1.kolo                                  hráno v sobotu 27.8.2016

TJ Hraničář Borová Lada – SK Ktiš/Lh.B  0:3 (0:2)

Sudí:V.Heinzl

Branky za Ktiš:R.Sura z 11 (v 13.´), V.Wimberský (v 16.´), J.Grill (v 68.´)

SESTAVA SK KTIŠ/Lh.B :

P.Trnka

P.Sládek          J.Růžička          P.Starý

R.Sura

D.Lukač        J.Prenner        V.Wimberský        P.Starý

P.Lukšovský                     J.Mrkvička

Dále do hry vstupovali: P.Prenner st., J.Litvan, J.Grill, R.Suchý

Kouč:  P.Prenner st.

 

Za velkého vedra se odehrávalo vstupní utkání do nového sout.ročníku v OP a tomu také odpovídalo úsporné nasazení obou týmů, co oboustranně vzaly za vděk zavedené novince – možnost střídat hokejovým způsobem. Od počátku zápasu měli herní převahu rezervisté, ale nedokázali ji efektivně využít. Tak až z penalty exekutora R.Sury se ve 13.´ ujali vedení (0:1), aby hned na to (v 16.´) přidali V.Wimberským druhý gól (0:2). Dvoubrankový náskok je uspokojil, polevili a herní iniciativu převzali domácí hraničáři, kteří se tím tak dostávali do nebezpečných gólových příležitostí, ale bez jejich proměňování. Herně vyrovnaný druhý poločas toho fotbalového přinesl málo. Hosté drželi dvougólový rozdíl, domácí na zvrat vývoje utkání neměli.  Třetí gól v síti Borové Lady z kopačky J.Grilla (v 68.´) tak nakonec rozhodl o výsledkově přesvědčivém vítězství hostujícího týmu.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba