Přesvědčivá výhra ze Stach. Rezerva veze z Volar bod.

Králováci peckářům nezabránili přesvědčivě odčinit první jarní prohru z minulého kola

I.B třída sk.B – 20.kolo                    hráno v sobotu 5.5.2018

Sokol Stachy – SK Lhenice „A“

0:4 (0:2)

Sudí: J.Ovčáček – P.Klíma, J.Trněný
Branky za Lh.: J.Beran z 11 (23.´), R.Iliev (39.´), J.Mrkvička (69.´), V.Mareš (89.´)

Sestava SK Lhenice:
J.Dvořák
Dom.Kiš        L.Kopf        Dav.Kiš        J.Exner
M.Mahák       J.Beran          D.Trojan        T.Balica (K)
J.Mrkvička        R.Iliev

Střídání: 75.´ ↑ V.Mareš ↓ J.Exner

Trenér: Václav Mareš; vedoucí družstva: Pavel Boška

Lheničtí tentokrát měli určité problémy se sestavou, pro zranění hráčů a i jiné jejich důvody, navíc nemohli využít ani „pendlů“ z B týmu, neboť ti ve stejný hrací čas rovněž hráli mistrovské utkání v OP, a tak jich bylo k zápasu k dispozici pouze dvanáct, včetně trenéra V.Mareše, který také do jeho závěru nastoupil a gólovou trefou uzavřel lhenický čtyřgólový zápasový účet. Přesto domácí, Stašské fotbalově převyšovali, především ve druhém poločase měli herně navrch a zaslouženě to vyjádřili i konečným jednoznačným výsledkem.
K prvnímu vážnému ohrožení stašské branky se hostující lhenický tým dostal v 10.´ po individuální akci Ilieva, kdy po jeho centru do šestnáctky ji zakončoval Mahák, ale gólman Winter byl na správném místě. Iliev dělal domácí obraně svými průniky problémy. Ten ve 12.´ ještě nepřesně zakončil, při dalším (ve 23.´) byl v trestném území sražen a nařízenou penaltu Beran bezpečně proměnil (0:1). Ve 33.´ stopér Kopf dlouhým nákopem uvolnil Maháka, který ale při střelecké koncovce měl mířidla vychýlená a Wintera v brance neohrozil. Velká možnost navýšit lhenické vedení se ve 34.´ nabídla Trojanovi. Jeho střelu však z brankové čáry odvrátil jeden z beků do tyče a odrazem od ní skončila mimo akutní stašské gólové nebezpečí. Ve 39.´ gólman Dvořák pohotovým dlouhým výkopem našel Ilieva, co tentokrát atak s jistotou proměnil a zařídil svému týmu dvougólový náskok (0:2), s nímž také odcházel do druhé půle.
Ve druhém dějství zlepšenou hrou získávali Lheničtí výrazněji navrch. Hned v jeho úvodu to byl Mrkvička, který se po úniku Dom.Kiše a jeho centru ocitl v šanci před Winterem, ale „loženku“ snad z malého vápna zahodil. V 65.´, po výměně balónu Berana s Ilievem, druhý jmenovaný z 20 metrů vypálil a orazítkoval tyč stašské branky. Běžela 69.´, když Dom.Kiš znovu unikl, předložil míč na hranici šestnáctky Mrkvičkovi, jenž tentokrát zamířil přesně mezi tyče a navýšil lhenické vedení již na 0:3. V 77.´ se po chybě domácího gólmana dostal k meruně Mahák, aby jím vyslaná dělovka jen těsně minula cíl. Čtvrt hodiny před koncem mače se po provedeném jediném střídání dostal „na plac“ i lhenický trenér Mareš. Svou fotbalovou zkušeností platil na stašské zadáky. V 89.´ se přes dva z nich uvolnil a přesnou střelou k tyči poslal balón do sítě, v níž se počtvrté zatřepetal (0:4).
Lheničtí zcela zaslouženě brali všechny body, díky nimž jednak napravili domácí prohru s Volyní a rovněž při zaváhání Čkyně se opět navrátili na třetí tabulkovou příčku.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Václavem Marešem:
„Jeli jsme do Stach vyhrát a napravit tak nepovedené domácí utkání s Volyní. Zápasu jsem se ale obával, protože jsme se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy. Jsem rád, že jsme to zvládli a získali plný počet bodů, i když hra nebyla především v prvním poločase ideální. Ze Stach se body vozí těžko, proto si výhry cením o to více. Příští týden hostíme Strunkovice, na které budeme muset být lépe připraveni a musíme podat lepší výkon než minulý zápas doma s Volyní.“


 

Rezerva plichtou s týmem z chvostu tabulky přišla v ní o druhé místo

OP Prachaticka – 20.kolo           hráno v sobotu 5.5.2018

Tatran Volary – SK lh „B“/ktiš

1:1 (1:1)

Sudí: J.Trněný ml.
Branka za Ktiš: Mich.Sedlák (15.´)
Branka za Volary: V.Kubát z 11 (30.´)

Sestava SK Ktiš/Lh.B:
R.Suchý (K)
F.Jeníček           D.Lukač            P.Sládek
R.Houška
J.Pokorný       V.Pilát           Mich.Sedlák        J.Grill
P.Lukšovský              P.Starý

Dále do hry vstupovali: J.Exner, P.Vincik
Trenér: P.Prenner st.; vedoucí družstva: J.Sura

Rovněž rezervisté měli z důvodu souběhu utkání s A týmem problémy se sestavou. Nemožnost využití pendlů z „áčka“ byla na jejich herním projevu patrná. Navíc měli výhrady k řízení utkání sudím i k posuzování „ofsajdových“ postavení domácím pomezním lajkem, což oboustranně vnášelo do zápasu neklid, a opět se i potýkali s neproměňováním gólových možností, o čemž svědčí jimi 2x nastřelené břevno a i tyče…
Hosté se sice v 15.´ujali Mich.Sedlákem vedení, ale domácí, Volařští ve 30.´ Kubátem z penalty srovnali na 1:1, když na druhé straně rovněž zralý prohřešek na pokutový kop byl rozhodčím přehlédnut. Když ve zbytku 1.poločasu, jakož ani v průběhu poločasu druhého již žádný gól nepadl, skončilo utkání remízou 1:1 a dělbou bodů.

Autor článku: Jan Bumba

fotogalerie Tatran volary vs. sKl „B“

Autor fotek: Jan Klein