Z vyrovnaného zápasu bez bodu

Peckáři vodňanské kapříky v jejich vodách neulovili

I.A třída sk.A – 1.kolo                     hráno v sobotu 10.11.2018

FK Vodňany – SK Lhenice

2:1 (1:1)

Sudí: M.Touch – M.Jevčák, R.Schwarz
Branka za Lh.: P.Prenner (18.´)
Branky za Vodňany: Y.Girardey (9.´), L.Kunc z 11 (46.´)

Sestava SK Lhenice:
J.Dvořák
D.Lukač      T.Tůma (K)     Dav.Kiš     D.Trojan
M.Mahák       P.Prenner    J.Beran       J.Málek      T.Balica
R.Pořádek

Střídání: 33.´ ↑ Dom.Kiš ↓ T.Balica; 61.´ ↑ J.Pokorný ↓ D.Lukač; 80.´ ↑ J.Mrkvička ↓ J.Málek

Dále do hry připraveni: gólman P.Dušek – R.Sura, Vl.Burda
Trenér: Ivo Čech           Vedoucí družstva: P.Boška

Lheničtí v posledním utkání podzimu ve Vodňanech s tamním FK vyšli bodově naprázdno. V něm pro zranění ze základní sestavy postrádali stopéra Kopfa a útočníka Ilieva, po 12.kole v I.A ve sk.A jejího nejlepšího střelce s 10 brankami, a aby toho nebylo málo, již ve 33.´zápasu přišli, rovněž pro zranění, o Balicu. Přesto sehráli s Vodňanskými, kteří zpočátku měli o něco více ze hry, vyrovnanou partii, o které vlastně více méně rozhodly penalty (proměněná, neproměněná, nenařízená)….
Domácí se již v 9.minutě ujali vedení po rozehrané standardce do šestnáctky, kde po propadlém balónu se nejlépe zorientoval Girardey a poslal svůj tým do vedení (1:0). Hosté se poté snažili po vyrovnání. Při jejich útočné snaze k němu také v 18.´ došlo. Při kombinační akci putoval míč od Berana k Pořádkovi, který našel před brankou ve výhodné pozici Prennera, ten zamířil přesně a bylo srovnáno – 1:1. Poté docházelo k oboustrannému ohrožování branek, ale bez efektivního gólového zakončení. Ve 38.´ byla Lhenickým nabídnuta velká možnost jít do vedení, ale nevyužili ji. V trestném území byl totiž faulován Beran, avšak Pořádek nařízenou penaltu neproměnil. Gólman Novák vystihl směr jeho střely. Do konce prvního poločasu se ani jednomu ze soupeřů nepodařilo strhnout vedení na svou stranu, a tak se do toho druhého vstupovalo za smírného stavu 1:1.
Hned v úvodu druhého dějství (ve 46.´) se zrodila velká šance k dosažení rozdílového gólu zase pro domácí a opět z pokutového kopu a také za faul. Jeho exekutor Kunc jej bezpečně proměnil a poslal Vodňanské znovu do vedení (2:1). Jak se ukázalo, tato branka rozhodla o konečném výsledku tohoto utkání. V 58.´se hosté poprávu dožadovali další penalty, tentokrát za ruku „ve vápně“, ale píšťalka v tomto případě zůstala němá. A když v dalším hracím čase ze vzniknuvších brankových příležitostí na obou stranách balón do sítě nezapadl, stal se průběžný brankový stav 2:1 i konečným. V podzimní derniéře nebyli Lheničtí horším týmem, podali dobrý výkon, ale všechny body do tabulky si připsali domácí, Vodňanští.

fotogalerie z utkání:

Autor fotek: Jan Klein

Hodnocení utkání trenérem Ivo Čechem:
„Ve Vodňanech jsme neodehráli úplně špatné utkání, byť jsme do něj nevstoupili dobře a stejně jako minulý týden jsme inkasovali po standardní situaci, kdy nám míč spadne do malého vápna. Začali jsme v jiném rozestavení než v minulých zápasech a poměrně rychle vyrovnali jak hru, tak i skóre a myslím, že byli i živější než domácí. V některých momentech jsme potřebovali víc kvality na útočné polovině, abychom se dostali k zakončení. Přesto jsme měli po akci dobře hrajícího Berana výhodu pokutového kopu, který jsme bohužel neproměnili. Vstup do druhého poločasu byl podobný jako do toho prvního, inkasovali jsme hned v první minutě z penalty. Zbytek poločasu jsme se snažili o vyrovnání, ale bohužel neúspěšně. Možná jsme měli zahrávat ještě jednu penaltu za ruku v pokutovém území domácích, ale k tomu už nenašel rozhodčí odvahu. Podle mého názoru jsme měli na to ve Vodňanech bodovat, škoda, a zase jsme tam měli místa, kdy víc mluvíme, také škoda. Pořád si zvykáme na vyšší soutěž, určitě je na čem pracovat a věřím, že budeme mít chuť přes zimu se zase posunout.“


Ze souboje sousedů v tabulce vzešla vítězně domácí rezerva

OP Prachaticka – 14.kolo              hráno v sobotu 10.11.2018

SK Lhenice „B“ – FC Š. Hoštice/Lažiště „B“

4:2 (1:1)

Sudí: M.Šupík
Branky za Lh.: J.Mrkvička 3 (24.´, 50.´, 85.´)
Branky za hosty: J.Hanzal (25.´), Z.Mráz (89.´)

Sestava SK Lhenice „B“:
P.Boška
L.Lamač      K.Muška        R.Sura
R.Houška
Vl.Burda      J.Prenner       V.Pilát        J.Exner
J.Mrkvička      P.Lukšovský

Dále do hry vstupovali: J.Grill, V.Wimberský
Kouč: P.Prenner st.      Vedoucí družstva: J.Sura

Pro domácí podzimní derniéru zvolil náš záložní tým lhenické hřiště, nikoliv ktišské. Utkal se v ní se sousedem v tabulce, který po 13.kole měl na 8. tabulkové příčce stejný dvaadvaceti bodový zisk jako jen při lepším skóre na 7.místě umístěná domácí rezerva. Ta od samého počátku utkání soupeře přehrávala, byla kombinačně lepší, vytvářela si i brankové příležitosti, ale bez efektivního zakončení. Až ve 24.´se Mrkvičkou ujala vedení (1:0). Hostující tým jen občasnými útočnými výpady ohrožoval branku domácích. Z jednoho z nich se mu hned následně (ve 25.´) podařilo srovnat na 1:1 a za tohoto smírného stavu se i odcházelo do poločasové přestávky.
V úvodu poločasu druhého se domácím podařilo herní převahu vyjádřit gólově, když v 50.´ podruhé přesně zamířil Mrkvička (na 2:1) a poté v 56.´se utěšenou střelou z dobrých pětadvaceti metrů trefil „do černého“ i Grill (na 3:1) a rázem byl rozdíl dvoubrankový. Za tohoto stavu úroveň hry poklesla, převaha domácích, zřejmě v uspokojení, se vytrácela, přesto se jim v 85.´ Mrkvičkovým dosaženým hattrickem podařilo navýšit vedení již na 4:1. V samém závěru zápasu (v 89.´) hosté dosti lacino snížili pro ně na přijatelnějších 4:2. Vítězství domácích rezervistů bylo zasloužené. Nyní na ně ještě čeká rozlučka s mistrovským podzimem v Netolicích, kde se v závěrečném 15.kole OP popasují s „B“ týmem 1.FC.