OP – Prachaticka – 1.kolo                              hráno v neděli 12.8.2018

J.Mrkvička                      P.Lukšovský

Dále do hry vstupovali: M.Mahák, S.Bečvář, Fr.Jeníček, J.Krotký, P.Starý
Kouč: P.Prenner st. Vedoucí družstva: J.Sura

Ze soupisky TJ Dub: V.Novák (K) – T.Novák, L.Vojta, P.Kovář, M.Kocourek, L.Humpolák, M.Zámečník, A.Dejmek, P.Púbal, J.Havlík, J.Uher – M.Knopp.

Za parného dne letošního horkého léta stačil rezervistům výkon bez většího nasazení k tomu, aby soupeře na lhenickém pažitu, na který se oproti loňské sezóně uchýlili z domovského hřiště ve Ktiši, jasně přehráli. Při proměňování dalších gólových možností mohli dosáhnout na konečný dvojciferný výsledek, který těsně pod ním byl jimi střelecky uzavřen (9:0). Dubští lhenickou branku nebezpečně neohrožovali, a tak nového lhenického gólmana Petra Duška (přišedšího z Vodňan) řádně neprověřili. O jednoznačném vítězství rozhodli domácí čtyřmi vsítěnými brankami již v prvním poločase, aby v tom druhém přidali dalších pět, k nimž především přispěl „čistým hattrickem“ střelecky disponovaný fotbalový matador Petr Áda Lukšovský. Vstup do nového soutěžního ročníku v OP B-tým přesvědčivě zvládl.

Sled branek v utkání a jejich střelci:
V 1.poločase: 7.- R.Sura 1:0, 10.- D.Kolář 2:0, 16.- J.Mrkvička 3:0, 37.- M.Mahák 4:0
V 2.poločase: 57.- P.Lukšovský 5:0, 60.- P.Lukšovský 6:0, 65.- K.Muška 7:0, 74.- S.Bečvář 8:0, 89.- P.Lukšovský 9:0

Lheničtí ve vrcholící přípravě na start v I.A třídě
S domácí mistrovskou premiérou v sobotu 18.8. s SK Větřní

SK Lhenice „A“ – Tatran Lomnice nad Lužnicí

4:3 (0:0)

generálka na mistrovský podzim                           hráno ve středu 8.8.

Sudí: M.Harvalík
Sestava SK Lhenice:
P.Boška
R.Sura               L.Kopf        T.Tůma (K)           Dav.Kiš
M.Mahák              J.Beran                      P.Prenner                 D.Kolář
R.Pořádek             R.Iliev

Dále do hry vstoupili: R.Houška, J.Mrkvička, V.Mareš
Z kádru „A“ týmu nepřítomni: gólman J.Dvořák, T.Balica, Dom.Kiš, D.Trojan, J.Málek, D.Lukač

Lheničtí pro nedorozumění místo avízovaného Spartaku Kaplice nakonec sehráli přípravné utkání s Tatranem z Lomnice nad Lužnicí, který v minulé mistrovské sezóně v I.B třídě ve skupině D obsadil 2.místo (s 50 body), stejně jako náš lhenický SK ve skupině B (s 56 body). A tak se jednalo o konfrontaci „korunních princů“ těchto dvou skupin, ze které vzešli vítězně těsnou výhrou domácí, Lheničtí…
Ti dlouho hledali recept na soupeřovu dobře organizovanou defenzivu s nebezpečnými kontry. Po bezbrankovém vyrovnaném prvním poločase to byli Lomničtí, kteří se ujali vedení (0:1), ale Lheničtí vzápětí vyrovnali (na 1:1), následně vsítili rozdílový gól (na 2:1), aby však hosté laciným gólem srovnali stav (na 2:2). Poté domácí soupeři utekli o dvě branky (na 4:2), když v této fázi hry neproměnili několik „gólovek“ i těch vyložených s nastřelením brankové konstrukce a i za výborných zákroků gólmana Hučíka. Leč brankový účet tohoto zápasu v jeho samém závěru uzavírali Lomničtí na konečný těsný výsledek 4:3.

Sled branek a jejich střelci:
55.- P.Hrubý 0:1; 56.- R.Iliev 1:1; 62.- M.Mahák 2:1; 66.- L.Čáp 2:2; 72.- M.Mahák 3:2; 87.- J.Mrkvička 4:2; 90.- M.Prášek 4:3