SK Lhenice – TJ Otavan Štěkeň 4:2

Od prvopoločasové mizérie nakonec k vítěztví,které mohlo být i výraznější

SK Lhenice – TJ Otavan Štěkeň 4:2 (1:2)

Sudí: L.Tauber – H.Ambrožová, J.Trněný ml. Delegát JčFS: F.Bumba

Branka za Lh.: P.Prenner (17.´), R.Iliev (60.´), J.Mrkvička (70.´), M.Mahák (81.´)

Branky za Štěkeň: V.Páník (9.´), M.Kešner (37.´)

Sestava SK Lhenice: P.Boška, J.Prenner, L.Kopf,K.Muška (K), R.Sura (46.´ J.Růžička), J.Pokorný, J.Beran, P.Prenner ml., J.Mrkvička (60.´ M.Mahák), R.Iliev, R.Pořádek (78.´ P.Borovka)

Dále do hry připraven: Vl.Burda Trenér: P.Hodina

Až třetí zápas v řadě doma přinesl plný bodový zisk a to po prvopoločasové mizérii, výstižněji nelze výkon domácích nazvat, po poločasové „bouřce“ v kabině a po prostřídání došlo ve druhém dějství k otočení vývoje zápasu a ke konečnému vítězství domácích, které mohlo být, při proměňování gólových možností především v závěru mače, ještě výraznější. Úvod utkání patřil Štěkeňským, i když jen za územní převahy, přesto si Lheničtí o gól koledovali za hru plnou nepřesností, chybování a bez patřičného nasazení, když štěkeňskou branku v této fázi hry vážněji neohrozili. A trest za jejich herní projev spravedlivě a dosti lacino přišel v 9.´ z kopačky Páníka (0:1). Po obdržené brance přeci jen počali být domácí o něco herně aktivnější a v 17.´ se jim podařilo P.Prennerem po závaru před gólmanem Lepičem vyrovnat (1:1). Přišly i další jejich nevyužité gólové možnosti, jako ta Ilievova ve 24.´ v úniku, nezvládnutá v závěru či ve 28.´ Mrkvičkova po prodrání se středem do šestnáctky, zastavena ofsajdem (?). Zdálo se, že se domácí přeci jen vymaňují z útlumu. Ve 36.´ však přišla velká chyba při „malé domů“, kdy gólman Boška při rozehrávce nabil míč Kešnerovi, který jej v pohodě uklidil do opuštěné branky (1:2). Štěkeňští tak šli velice lacino opět do vedení. Poté již 1.poločas toho nabídl hodně málo. Hosté uspokojeni těsným vedením jej spíše jen hájili, domácí se dále trápili a tak za zmínku stojí snad jen nedotažené ohrožení branky Pokorným. Do 2.poločasu Lheničtí prostřídali, na „plac“ přišli zkušený Růžička s přesnou rozehrávkou a mladý důrazný a rychlý Mahák a týmu to prospělo. I když ve 48.´ jako první ohrozili Bošku v brance Štěkeňští, počaly se rodit lhenické „gólovky“. Ta první v 50.´ po centru Prennera, kdy téměř na brankové čáře nepropasíroval míč do sítě Iliev a gólman po srážce s ním zůstal na chvíli otřesen, a ta další v 59.´, při níž po Mrkvičkově „ložence“ zase nenasměroval zblízka balón mezi tyče P.Prenner. Až 60.´ byla gólová ! Iliev utekl obraně a vyrovnal na 2:2 ! Hned následně zahrozil Otavan v zámku před Boškou, ale střely jeho hráčů stačili domácí zblokovat. V 67.´ na druhé straně zakončoval málo razantní střelou „uprchlík“ Iliev, Mahák z dorážky sice zblízka překonal Lepiče, ale gól pro sporný „ofsajd“ nebyl uznán. V 70.´ do té samé sítě padl gól znovu, tentokrát již regulérně, po Růžičkově vybídnutí a vydařené střele Mrkvičky. Domácí šli do vedení 3:2 ! V 78.´ v brejku unikl Iliev, sám před Lepičem se pustil nepochopitelně do „kličkované“, aby i jeho následná přihrávka z nouze, nabíhajícímu spoluhráči ke střelbě již z těžkého úhlu, přišla i ta vniveč. Vše napravil v 81.´, také z brejku, Mahák přesnou trefou a Lheničtí utekli o dvě branky (4:2). Štěkeňští poté rezignovali a závěr patřil zcela domácím, kteří se „předháněli“ v zahazování „gólových tutovek“. V 84.´ se sám zprava řítil na Lepiče Mahák, nepřekonal ho, v 87.´ zblízka promarnili zvýšit gólový náskok Borovka a hned po něm Beran, nevyužity zůstaly i další možnosti. Všechny body až napotřetí zůstaly doma, když výkon ve 2.poločase, především v závěru, snad odčinil prvopoločasovou mizérii.