Ze dvou zápasů o prodlouženém víkendu pouze jediný bod!

I.B tř. sk.B –dohrávka 16.kola hráno ve čtvrtek 30.4.2015

SK Lhenice – TJ ZD Kestřany 1:3 (0:1)

Sudí: Hnilička – Zabilka, Zloch

Branka za Lh.: M.Mahák (75.´) Branky za Kestřany: König (32.´), Čejka (76.´), Hoštička (85.´)

Sestava SK Lhenice: P.Boška J.Prenner L.Kopf K.Muška R.Sura (69.´ M.Mahák) (78.´ P.Borovka) J.Mrkvička P.Prenner T.Tůma (K) J.Beran J.Schön R.Iliev

Dále do hry připraven: J.Pokorný

Trenér: P.Hodina

Lheničtí doma v dohrávce 16.kola promarnili šanci bodově se dotáhnout na prvního v tabulce – Osek B. a to za zasloužené prohry, neboť Kestřanští, na rozdíl od domácích, hráli účelněji, jednodušeji, afektivněji. Navíc domácím nevycházely standardky, které v minulém zápase v Bělčicích rozhodly o jejich vítězství. Od počátku se hrálo nahoru – dolů, kdy k ohrožení branky se přeci jen častěji dostávali domácí, ale bez gólového efektu. Do vedení je mohl v 7.´ poslat po centru Beran, jeho „hlavička“ nenašla cíl, právě tak, jako ani při Ilievově brejku, kdy gólman Drahoš byl u míče dřív. Ve 23.´ zase na druhé straně ohrozil Boškovu branku Čejka. Hosté hrozili především z rychlých kontrů po chybách domácích, po jednom z nich, nedovoleně zastaveném, šli ve 32.´ z Königovy penalty do vedení za faul Sury v šestnáctce (0:1). Kestřanští do poločasu těsné vedení s přehledem uhájili, když jim k tomu napomohli i domácí nepřesnou střeleckou muškou při Surově zakončení hlavou ve 42.´ v gólové ložence. Hosté na tom byli poté obdobně při chybné rozehrávce na protihráče gólmanem Boškou, který vytěsněním jeho střely svou chybu napravil. Druhý poločas přinesl úvodní neplodnou lhenickou převahu, z níž za zmínku snad stojí jen Schönův nedotažený únik v 54.´ a poté nepřesný trestný kop Ilieva. Kestřanští odpověděli dalším brejkem, tentokráte Mírkem, co změnu průběžného stavu také nepřinesl, jen přibylo na hrací ploše zbytečného vzruchu. Až střídající Mahák zařídil v 75.´ dorážkou z prostoru šestnáctky srovnání na 1:1. Ale to trvalo jen do 76.´, protože Kestřanské hned po rozehrání po obdrženém gólu poslal z úniku znovu do vedení Čejka (1:2). Lheničtí opět pykali za nekoncentrovanost po docílené brance (stejně jako minule v Bělčicích, kde tomu do minuty bylo obdobně). Poté veškerou snahu vrhli do útoku za znovu vyrovnáním, nedbajíce „na zadní vrátka“ a soupeř je za to v 85.´ opět z brejku ztrestal Hoštičkou (1:3). Lheničtí za nepřesností,vyplývajících z nervozity z blížícího se závěru, na „dotažení“ dvougólové ztráty neměli. Kestřanští důsledností a disciplinovaností dovedli utkání k vítěznému konci.

Ani napodruhé doma nenaplněna role „papírového“ favorita

I.B tř. sk.B – 20.kolo hráno v sobotu 2.5.2015

SK Lhenice – FK Lažiště B 0:0

Sudí: Hájek – Kovalčík, Zloch

Sestava SK Lhenice: P.Boška J.Prenner L.Kopf T.Tůma (K) K.Muška P.Prenner J.Beran P.Borovka J.Mrkvička (71.´ J.Schön) (80.´ J.Pokorný) R.Iliev M.Mahák (85.´ R.Sura)

Dále do hry připraven: Vl.Burda Trenér: P.Hodina

Lhenickým patřil úvod a zdálo se, že vybředli z herního útlumu z předchozího zápasu. Postupem herního času se ale k němu navrátili za obdobného herního projevu a za obdobného chybování jako v utkání s Kestřany. Až samotný závěr mače jim zase patřil, kdy vytvořili soustavný tlak na soupeřovu branku, který však kýžený gól nepřinesl. Hosté dokázali využívat herních chyb a nepřesností domácích, ale i oni byli v zakončování střelecky neškodní. Hned ve 3.´ a 7.´ měl největší gólové možnosti domácí Mahák, zůstaly nevyužity, jako i trestné kopy domácích. V 8.´ se lažišťský Pravda lobovaným míčem pokusil přelstít domácího gólmana Bošku, ten jej však pohotově stačil vytěsnit nad branku. V 17.´ si poradil s další střelou, aby hned následně Iliev na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana Bauera a ve 26.´ zase Macek Bošku ve lhenické brance. Neúspěšně dopadl ve 31.´ i střelecký pokus vyslaný Mahákem, na Bauera i lhenický zámek před ním ve 37.´, zakončený rovněž střelecky nepřesně. Ve 39.´ brejk hostí včasným vyběhnutím přerušil gólman Boška. Ve 42.´ mohl Mrkvička po centru P.Prennera poslat domácí tým do poločasové otáčky s jednogólovým náskokem, ale balón zblízka nestačil zasunout do sítě. I v poločase druhém se po většinu času hra odehrávala v prostoru mezi šestnáctkami, což vyhovovalo hostujícímu týmu. V 57.´ měl „loženku“ domácí Tůma, „hlavičku“ však vyslal těsně nad břevno. V 63.´ další lhenický závar před Bauerem gól rovněž nepřinesl. V 76.´ krásnou střelu vypálil na Boškovu branku Votava, její strážce ji bravurně „vyškrábl“ a svůj tým podržel. Před blížícím se závěrem přistoupili Lheničtí k trojnásobnému střídání a jejich hru to oživilo. Tlak na lažišťskou branku sílil, ale hosté jej stačili eliminovat odvracením a blokováním balónů, směřujících na jejich svatyni. Když ani Schön zblízka nedopravil míč mezi tyče a dalekonosná střela Berana jen orazítkovala břevno, skončil zápas smírně bezbrankově. Prodloužený fotbalový víkend tak do Lhenic podruhé přinesl zklamání z výsledku a z herního projevu domácího celku.