SK Zliv – SKL A 1:1 / SKL B – Slavoj Husinec 3:2

První jarní bodík pro Lhenické, mohli ale brát všechny tři

I.B třída sk.B – 16.kolo                                          hráno v sobotu 8.4.2017

D.Lukač        J.Růžička        J.Beran        J.Mrkvička

(81.´ Vl.Burda)                                      (88.´ R.Suchý)

P.Starý                              Mar.Sedlák

(52.´ Mich.Sedlák)

Trenér – Zb.Novák, vedoucí družstva – P.Boška

Lheničtí se stále potýkají s absencemi hráčů (pro zranění jsou nadále ze základu mimo hru J.Schön, P.Prenner ml., v trestu M.Mahák), přesto zisk tří bodů by si tentokrát zasloužili, neboť byli lepší domácích, přehrávali je, vytvářeli si gólové možnosti, leč za vleklé bolesti je neproměňovali. I když venku uhranou remízou tím tak soupeře ze spodní části tabulky přidrželi, nedopustili mu bodově se přiblížit, za předvedenou hru celého týmu je bod i přesto málo…

Po  oboustranně vyčkávacím úvodu zápasu to sice byli Zlivští, co hlavou vyslali střelu jako první na soupeřovu branku, postupem hracího času ale získávali víc a více herní převahu Lheničtí, počali diktovat průběh hry a v něm si vytvářeli i gólové příležitosti. Ve 13.´ se po ose Beran-Lukač-Starý zrodila ta první s nepřesným zakončením, aby v 16.´dopadl obdobně i únik „dvou na jednoho“ Starého a Mar.Sedláka. Ani ve 21.´lhenická akce po Lukačově centru do šestnáctky, Mrkvičkově dorážce po gólmanově vytěsnění a následném vykopnutí míče jedním z bránících hráčů z již odkryté branky, gólem také neskončila. Ve 28.´zase po narážečce Berana se Starým stačili Zlivští beci balón před gólmanem Klepalem jen v poslední chvíli uklidit do bezpečí. Až ve 31.´ se odhodlal zpoza šestnáctky vypálit Růžička a byla z toho první povedená gólová trefa, znamenající lhenické vedení (0:1), ale jak se ukázalo, taky poslední. Z obdobného místa to ve 35.´Růžička zkusil znovu, aby tak Klepala v brance pořádně vystrašil. Hned o minutu později vybídl Trojan Mrkvičku, ten poté poslal centrovaný míč do vápna, kde jej vybojoval Mar. Sedlák, avšak v šanci zamířil mimo tyče. Lheničtí Zlivské k nebezpečnému ohrožování své branky nepouštěli. Ti teprve ve 38.´vyslali na jejího strážce Dvořáka přesnou záměrnou, ten si s ní zkušeně poradil. Ve 44.´ Mar.Sedlák vyzval Lukače k zakončení, při němž balón z jeho kopačky „jen“ orazítkoval tyč. Lheničtí tak šli do poločasové otáčky pouze s jednogólovým náskokem.

Do druhého poločasu vstoupil lhenický tým za pokračující herní převahy, když ale v 60.´se štěstím přežil zlivskou gólovou možnost, kterou domácí po centru před Dvořáka minelou promarnili. V 63.´ zase na druhé straně, po rychlém rozehrání Mar. Sedláka na Lukače, mohl druhý jmenovaný pojistit lhenické vedení, nabídnuté „gólovky“ k tomu nevyužil. V pěti minutách nato předvedl gólman Klepal, po Beranově centru a skrumáži před ním, bravurní zákrok a nedopustil tak tím nejtěsnější lhenický brankový rozdíl navýšit. Naopak v 74.´jej srovnal trefou do šibenice Čejka (1:1), co z minima dokázal vytěžit maximum. Po vyrovnání Lheničtí sice zatlačili soupeře, avšak ani největší příležitost Trojanova (v 78.´) se gólově neujala. A tak to paradoxně byli Zlivští, co mohli jít ze standardky v 87.´do vedení a připravit tak nakonec Lhenické i o bod, ale gólman Dvořák byl proti a svůj tým podržel. Utkání, v němž hosté měli výrazně herně navrch, skončilo smírně.

Rezerva výhrou uhájila druhou příčku v tabulce

OP Prachaticka – 13.kolo                                            hráno v neděli 9.4.2017

SK Ktiš/Lh.B – Slavoj Husinec 3:2 (2:1)

Sudí:R Háša

Branky za Ktiš:  S.Bečvář (13.´), J.Krotký (33.´), R.Sura 1 (80.´)

Branky za Husinec:J.Pešek (25.´), J.Maryška (55.´)

Kouč: P.Prenner st.

Hned ve druhém jarním kole došlo na hřišti ve Ktiši k přímému souboji o druhou tabulkovou příčku. Domácí, na druhém místě s dvoubodovým náskokem, se v něm utkali se třetími Husineckými. Ve vyrovnaném utkání, v němž jeho úvod patřil přeci jen domácím a také se v něm ve 13.´ujali Bečvářovou brankou vedení (1:0), když v dalším hracím čase hosté hru zcela vyrovnali a  ve 25.´ Peškem srovnali na 1:1. Ještě do poločasové otáčky se domácím rezervistům podařilo ve 33.´ znovu odskočit o gól (2:1), který vsítil Krotký. V poločase druhém naprosto vyrovnaná hra pokračovala a v 55.´ to byli Husinečtí, kteří Maryčkou znovu vyrovnali na 2:2. Šťastnější domácí rezervisté ale v 80.´ vstřelili Surou opět rozdílový gól na 3:2 a tento nejtěsnější brankový stav drželi až do konce utkání. Vítězstvím si upevnili druhé místo v tabulce.

Při jarní mistrovské premiéře „malé derby“ pro Netolické

OP – přípravky st. – 12.kolo                                       hráno v sobotu 8.4.2017

SK Lhenice – 1.FC Netolice A  1:13 (0:5)

Branka za Lh.:J.Berger