SKL A – 1.FC Netolice 1:4 / SKL B – Borová Lada 3:3

Peckářsko-buchtářské derby tentokrát jednoznačně pro buchtáře

I.B třda sk.B – 15.kolo                                         hráno v sobotu 1.4.2017

SK Lhenice –  1.FC Netolice  1:4 (0:2)

Sudí:P.Šťastný – N.Dimitrov, F.Zloch

Branka za Lh.: J.Beran z 11 (53.‘)

Branky za Netolice:J.Baloušek (10.´), D.Reindl z 11 (26.´), V.Vlášek (47.´), D.Reindl (59.´)

Červená karta: M.Mahák (Lh) – po dvou žlutých (v 66.´)

Diváků:172

Sestava SK Lhenice:

J.Dvořák

R.Sura       L.Kopf (K).       T.Tůma        J.Exner

(76.´ D.Lukač)                                      (46.´ P.Starý)

M.Mahák       J.Beran.       J.Růžička        D.Trojan

J.Mrkvička                              Mar.Sedlák

Dále do hry připraveni: gólman P.Trnka

Trenér – Zb.Novák, vedoucí družstva – P.Boška

Za krásného počasí, za brzkého jara i na krásném trávníku, udělili v derby Netoličtí Lhenickým v jejich pěkném zvelebeném fotbalovém stánku lekci z účelnosti, jednoduchosti, efektivity, jakož i střelecké produktivity. Ač domácí více kombinovali, zejména v úvodu zápasu, a častěji byli na míči, dopláceli na váhavost a nepřesnost při střeleckém zakončování, též na nedůslednost a chybování v defenzivě a i na hru v oslabení o deseti….

V oboustranném opatrném vyčkávacím vstupu do zápasu to byli domácí, co v 7.´ jako první vyslali Beranem střelu na Nárovcovu branku a v 9.´i Sedlákem. Netoličtí v 10.´odpověděli první přesnou gólovou záměrnou mezi tyče z 20 metrů nepokrytým fotbalovým nestorem Balouškem bez nároku pro gólmana Dvořáka (0:1). Ve 14.´ se na druhé straně pro Mrkvičku zrodila „loženka“ před Nárovcem, ten si ale s jeho nedůraznou koncovkou poradil. Ve 23.´zahrávali domácí rohový kop, z něhož následně Sura ve výhodné pozici přepálil branku. Netoličtí ponechávali Lhenické kombinovat a vyčkávali rychlých kontrů. Jeden z nich (ve 24.´) stačil gólman Dvořák ještě bravurně zlikvidovat, ten další (ve 26.´) byl zastaven (dle sudího) jen za cenu Kopfova faulu v šestnáctce s následnou penaltou, kterou Reindl proměnil a hosté tak utekli již o dvě branky (0:2). Poté Lhenickým nelze upřít snahu po zkorigování nepříznivého stavu, ta však za častějšího držení míče postrádala kreativitu, končila povětšinou na soupeřově šestnáctce bez přesnějšího střeleckého zakončení. Za zmínku snad stojí dalekonosný střelecký pokus Maháka, který se ale také do brankové konstrukce nevešel, a to za nadále velice nebezpečných útočných výpadů Netolických, kteří tak do poločasové otáčky odcházeli s dvougólovým náskokem.

Úvod druhého dějství zastihl domácí v „nedbalkách“. Jejich nekoncentrovanost v obraně ztrestal hned ve 47.´ třetí brankou zkušený Vlášek (0:3). Naděje na odvrácení již téměř ztraceného zápasu svitla Lhenickým v 53.´ při Mahákově „gólovce“, kterou stačil zblízka Nárovec jen vytěsnit, aby následně při snaze o další zakončení byl faulován Tůma a z nařízené penalty Beran snížil na 1:3. Hned v 59.´ však Netoličtí dalším Reindlovým gólem utekli opět o tři branky (1:4) a případná lhenická možná bodová vidina se zase rozplynula. V 63.´ sice Beran vypálil na gólmana Nárovce, ten balón jen vyrazil k Sedlákovi, co jej však ani napodruhé nepřekonal, aby tak tím domácí prakticky vyčerpali možnosti ke gólovému ztečení netolické branky. V dalším hracím čase se jinak férová hra přiostřila, několikrát se na obě soupeřící strany od sudího „zažlutilo“. Na to v 66.´ doplatil Mahák, který zastavil pronikajícího protihráče faulem a po druhé žluté kartě uviděl kartu červenou a předčasně putoval do sprch. Netoličtí proti Lhenickým o deseti, kteří s blížícím se závěrem již znatelně rezignovali, měli výrazně herně navrch, vytvořili si i gólové šance, které neproměnili, hráli co potřebovali a s přehledem dovedli derby k jednoznačnému vítězství.

Rezerva v domácí jarní premiéře na očekávanou výhru nedosáhla

OP Prachaticka – 12.kolo                                         hráno v neděli 2.4.2017

SK Ktiš/Lh.B – Hraničář Borová Lada  3:3 (0:2)

Sudí:M.Harvalík

Branky za domácí:D.Lukač 2 (70.´, 87.´), R.Sura 1 (88.´)

Branky za hosty:V.Hovorka (1.´), J.Miko (44.´), L.Lebeda (90.´)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

P.Trnka

R.Sura        J.Růžička        J.Gregora        P.Starý

D.Lukač        Vl.Burda        P.Borovka        J.Exner

P.Šíma                             S.Bečvář

Do hry připraveni:P.Prenner st. – kouč P.Prenner st.

Domácí po mistr.podzimu s 24 body na druhém místě v tabulce hostili v prvním jarním kole doma, na hřišti ve Ktiši, v tabulce desátý Hraničář Borovou Ladu a předpokládalo se, že jako favorité budou plně bodovat. Nestalo se, brali pouze bod za plichtu. Hned v 1.minutě utkání inkasovali z kopačky Hovorky gól, aby v závěru poločasu (ve 44.´) Miko přidal druhý a rezervisté tak šli do poločasové otáčky s dvougólovým mankem (0:2). Až samotný závěr s gólovou přestřelkou přinesl rozuzlení tohoto zápasu. Nejprve v 70.´a 87.´dvěma brankami srovnal na 2:2 D.Lukač, aby R.Sura v 88.´ poslal domácí dokonce do vedení (3:2), o které stačili ještě přijít v 90.´ gólem Lebedy, který upravil konečný výsledek na smírných 3:3.