SKLA 1:2 – SKLB 8:3 – SKLPm

Překvapivá  první jarní domácí prohra s týmem z chvostu tabulky

I.B třída sk.A – 20.kolo                                                                 hráno v sobotu 7.5.2016

SK Lhenice – TJ Smrčina Horní Planá 1:2 (0:1)

Sudí:V.Slepička – T.Leiš, J.Trněný ml.

Branka za Lh.: K.Muška (88.´)

Branky za H.P.: D.Kastenmajer (7.´), M.Bednář (72.´)

SESTAVA SK LHENICE:

P.Trnka ml.

K.Muška        T.Tůma        L.Kopf (K)        J.Růžička

R.Pořádek         J.Beran        M.Bednár        P.Prenner

(71.´ J.Exner)

M.Mahák                              R.Iliev

Do hry připraveni: gólman P.Boška, P.Starý, P.Trnka st.

Trenér: Zb.Novák

V tomto utkání favorizovaní Lheničtí zklamali. Dlouho marně hledali recept na taktiku hostí, spočívající na důsledné defenzivě, kouskování a zadržování hry za trpělivého vyčkávání příležitostí k náhlému překvapivému zaútočení. Ta na Lhenické platila. Ti tentokráte i za nepřesností v kombinaci a mnohdy postrádající i větší kreativity těžko překonávali hornoplánský obranný val a co zejména – při jeho již překonání byla jejich střelecká produktivita neefektivní, čemuž napomáhal  i výborný gólman Taranza…

Za krásného počasí a na krásném trávníku vstoupili domácí do zápasu laxně a i když byli v držení míče, již v 7.´ inkasovali z kopačky Kastenmajera branku (0:1). Poté za více otevřené obrany zahájili honbu za vyrovnáním, ale za obtížného zdolávání soupeřovy sešikované obrany a zahazování gólových příležitostí. Tak tomu bylo ve 12.´ při Bednárově průniku zleva a jeho střele z těžkého úhlu, kterou gólman vytěsnil na roh, také ve 20.´ po závaru před brankou po Beranově trestném kopu a při následné Ilievově „gólovce“ ve 22.´…

Ve 24.´však mohli hosté navýšit své vedení, když Kvasničkova střela skončila na tyči, aby to samé se vzápětí stalo na druhé straně v podání Pořádka, který rovněž orazítkoval tyč. Do sítě nepadl balón ani po další Pořádkově  dělovce, kterou Taranza vyrazil na roh (ve 33.´). A vůbec největší možnost k vyrovnání měl ve 35.´ v samostatném nájezdu na branku Mahák, na Taranzu však nevyzrál. Vychýlená mířidla měli v dobré střelecké pozici domácí Bednár (ve 37.´) a po něm i Mahák (ve 40.´). V samém závěru poločasu (ve 44.´)  utekl rozhozené lhenické obraně Švábirt, kterého jen za cenu faulu a žluté karty zastavil Tůma. Do poločasové otáčky odcházeli Hornoplánští díky špatné střelecké mušce Lhenických a částečně i štěstěně s jednobrankovým náskokem.

Druhé dějství změnu obrazu hry nepřineslo. Domácí pokračovali ve  snažení po ztečení soupeřovy branky za dalšího zahazování šancí, hosté úporně bránili rozdílový gól. V 52.´vyslal P.Prenner „uličkou“ za obranu Ilieva,  to mu ale vybíhající Taranza ukradl balón,      aby to samé provedl v 66.´při průniku zprava i Bednárovi a v 68.´vykryl i dobře mířenou střelu Mahákovi. V 72.´se Hornoplánští dočkali náhlého přepadu lhenické branky, kdy po uvolnění na šestnáctce lobovaným míčem Bednář přehodil gólmana Trnku a zvýšil na 0:2 ! Lheničtí po druhé trefě do jejich sítě znervózněli a další jejich snahy po snížení nepříznivého stavu se míjely účinkem. Mezi tyče se v 74.´ nevešla Mahákova střela a v 78.´ Pořádkem  vyslaný projektil znovu skončil na tyči. V 83.´ opět náhlý kontr hostujícího týmu zastavil pohotovým zákrokem Trnka. Až v 88.´ konečně hlavička Mušky zblízka našla cestu do hornoplánské svatyně (1:2). Jak se poté ukázalo, na vyrovnání brankového stavu bylo již pozdě, neboť Hornoplánští i přes dvouminutové nastavení hrací doby jednogólový náskok uhájili a získali tak velmi cenné body k záchraně.

Ohlasy k zápasu (převzato z webu fotbalunas.cz)

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „Jednoduše, z naší strany to byl prostě tragický výkon. Horní Planá hrála přesně ten zápas, který potřebovala – brzy dala gól a zbytek poločasu to kopali do švestek a zdržovali, co to šlo. Ve druhé půli šťastným gólem zvýšili a zase to odleželi, odsimulovali, nechávali se ošetřit… Tím mě hosté zklamali. My snížili pozdě, už to nebylo nic platné. Zápas byl o tom, že Horní Planá potřebovala body a zcela jasně si je zasloužila. Ale musím říct, že dobrých deset minut se nehrálo a mladý rozhodčí měl aspoň něco v nastavení přidat. V poločase ale na to podle svých slov zapomněl, na konci přidal dvě minuty. Ale to ten zápas neudělalo – hosté si vítězství zasloužili, my hráli špatně, nedalo se na to koukat. Není hráč, kterého bych mohl vyzdvihnout.“

Ve lhenickém fotbalovém stánku dosáhla rezerva v zápase bohatém na branky na přesvědčivé vítězství

OP – muži – 20.kolo                                                         hráno v neděli 9.5.2016

SK Ktiš/Lh.B  – TJ Vltava Horní Vltavice  8:3 (2:1)

Sudí:P.Sýkora

Červená karta: J.Szabo (11.´)

Branky za Ktiš:  J.Mrkvička 3 -1 z 11 (44.´, 46.´, 49.´), J.Prenner 2 (52.´, 71.´),

R.Sura 1 (65.´), P.Lukšovský 1 (68.´), Vl.Burda 1 (70.´)

Branky za H.V.:  M.Szabo 1 (27.´), R.Gašpar 1 (73.´), P.Krnák 1 z 11 (75.´)

Kouč:P.Prenner st.

Rezerva hraje své domácí zápasy na hřišti ve Ktiši, tento ale odehrála na krásném lhenickém trávníku. Od jeho počátku měla herní převahu, které ale chybělo přesné střelecké zakončování.  Hosté odolávali důslednou obranou, avšak v 11.´ je poslal sudí do deseti, přesto se z trestného kopu ujali vedení (0:1). Domácí až v samém závěru poločasu přivodili dvěma brankami (jednou penalty) zvrat a strhli těsné vedení na svou stranu (2:1). Ve druhém poločase již rezervisté zcela ovládli hru a vyjádřili ji dalšími šesti nastřílenými góly. Hostujícímu týmu se přeci jen  nářez podařilo dvěma brankami (jednou rovněž z penalty) zkorigovat na přijatelnějších 8:3.

Z našich přípravek hrála pouze ta mladší

OP – přípravka ml. – 11.kolo                                                                                hráno 5.5.