SKLA 2:2 – SKLB 3:6 – SKLPs 6:3

Po dobrém výkonu s lídrem na nemanickém poli nepadli

I.B třída sk.A – 21.kolo                                                                 hráno v sobotu 14.5.2016

SK Nemanice – SK Lhenice 2:2 (1:1)

Sudí:F.Bumba – Vl.Blažek, J.Cibranský

Branky za Lh.: R.Pořádek 2 (32.´, 50.´)

Branky za Neman.:  M.Novotný z 11 (20.´), L.Dubský (70.´)

Hráči zápasu:  R.Kochlöfl (Nem.) – R.Pořádek (Lh.)

SESTAVA SK NEMANICE:

J. Polomčák [-] – K. Zatloukal [-] , T. Kupka [-] , A. Motl [-] , M. Severa [-] – R. Kochlöfl [-] ,J. Křiváček [-] (66. S. Dubský ml. [-] ) , J. Nevosad [-] , M. Novotný [-] – L. Kubát [-] (61. S. Dubský st. [-] ) ,F. Záveský [-]

17 výher, 3 remízy, 0 proher a první místo v tabulce – taková byla bilance Nemanických před tímto zápasem. Lheničtí (třetí v tabulce) jim nachystali čtvrtou plichtu v mistrovské sezóně a na jejich hřišti k tomu, kterou je tak oloupili o dva body, a to před jejich utkáním v Plané, druhé v tabulce (ta překvapivě v tomto 21.kole prohrála v Černé 5:2), přesto na její hřiště Nemaničtí pojedou s pětibodovým náskokem. Lheničtí s favorizovaným soupeřem sehráli smírnou partii zcela zaslouženě.

Tipér 21.kola „Fotbalu u nás“ Josef Kurali (Spartak Trhové Sviny) měl správnou předtuchu: „Lhenice lídra z Nemanic pořádně potrápí a tři body ze zápasu s nimi si nepřipíše.“ Jeho „věštba“ se naplnila…

Průběh zápasu podle serveru „Fotbal u nás“

Nemanice se ujaly vedení gólem z penalty

První šance přišla v 11. minutě, kdy Záveský dostal ze středu pole pas do strany, poslal míč před brankáře, kam si naběhl Kubát a z malého vápna orazítkoval břevno. Nemanický dobrý úvod vygradoval penaltou, kdy brankář Trnka sestřelil ve vápně unikajícího Kubáta. Míč si postavil Novotný a potvrdil střeleckou pohodu z posledních zápasů – 1:0. Lheničtí hráli od úvodu velmi dobře, ale vepředu dlouho čekali na první šanci, jejich snaha sahala po velké vápno. Ale z první šance ve 32. minutě hosté hned skórovali, Pořádek se povedenou střelou trefil přesně k tyči – 1:1. A tento stav už do přestávky vydržel.

Domácí museli hledat odpověď na Pořádkův druhý gól

Nemaničtí zkusili po úvodním hvizdu druhé půle svou klasiku – dlouhý nákop po rozehrávce na Novotného, který se zbavil na rohu vápna obránce a střelou lízl tyč. Za pár minut přišel brejk, kdy Lhenice vpadly do volného prostoru a rychlý Pořádek, který ve spolupráci s důrazným Ilievem dělal domácím bekům velké problémy, dokázal střelou na zadní tyč upravit skóre na 1:2. Hra se přelévala ze strany na stranu a domácí fanoušky potěšil další brankou Dubský. Tomu byl snížen disciplinární trest (z šesti zápasů na čtyři, do utkání zasáhl po zranění z osudného zápasu se Sedlecem také Dubský ml.) a po pár minutách na hřišti ukázal svůj přínos. Nevosad vyvezl míč z hloubi pole k vápnu, ulicí našel Dubského st. a ten se v zakončení mýlí jen velmi zřídka – 2:2. Pak už se žádná ze šancí neuchytila a oba celky si za svůj výkon bod zasloužily.

Ohlasy k zápasu

SK Nemanice

Petr Böhm: „Hrál první se třetím, byl to fotbal nahoru dolů a musím říct, že na jaře to byl snad první tým, který proti nám na hřišti běhal a lítal. Lhenice mají v týmu rychlé kluky. Bod je pro nás po ztrátě Plané málo, ale pořád lepší, než prohrát. Za nejlepšího hráče označím Roberta Kochlöfla.“

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „Oproti minulému týdnu, kdy jsme prohráli s Horní Planou, to byl o sto procent lepší výkon. Pořád nám chybí gólmanská jednička a brankář číslo dvě udělal na začátku zbytečnou penaltu. Ale ještě v první půli si to odpracoval vychytanou tutovou šancí. Nemanice měly v prvním poločase více ze hry a byly lepším týmem, ve druhé půli jsme už ale byli lepší my. Dostali jsme se do vedení a škoda, že po chybě ve středu hřiště jsme neudrželi vedení. Byl to oboustranně kvalitní zápas. Naším nejlepším hráčem byl Roman Pořádek.“

Spanilá  jarní jízda rezervy pokračovala

OP – muži – 21.kolo                                                                            hráno v neděli 15.5.2016

TJ Zdíkov –  SK Ktiš/Lh.B  3:6 (2:2)

Sudí:M.Harvalík

Branky za Ktiš:  M.Mahák 2 (6.´, 89.´), P.Prenner ml. 2 (13.´, 53.´z 11),

Vl.Burda (65.´), R.Sura (75.´)

Branky za Zdíkov:  J.Voldřich (17.´), A.Gašpar (42.´), K.Nový (82.´)

SESTAVA SK KTIŠ/LH.B:

P.Trnka

R.Sura        P.Prenner st.        J.Gregora

R.Houška

Vl.Burda        P.Prenner ml.         J.Růžička        J.Exner  (K)

M.Mahák                       J.Mrkvička

Do hry připraveni: P.Starý, J.Vostřez, P.Pavlík, P.Pořádek

Kouč:P.Prenner st.

Rezervisté si na mistrovském jaře připsali sedmé vítězství z osmi zatím odehraných zápasů (s jedinou prohrou doma s Vitějovicemi 1:4 – 16.4.)

Domácí tentokrát nenavázali na své jarní výkony a hosté z kraje třešní a jablek je pořádně zaskočili.

Ve Zdíkově jako by neděle nebyla pro domácí vhodný hrací den a než se probudili, bylo po zápase, na který budou chtít rychle zapomenout.

První poločas přinesl zajímavý boj na obou stranách. Sice se hrálo hodně od středu hřiště , ale tentokrát se oba týmy střelecky prosadily.

Zápas byl zahájil poměrně v poklidu na každé straně jednou šancí, ale hosté udeřili v první čtvrthodince dvakrát a byl to pro Zdíkovské šok. Ti se ale srovnali, převzali iniciativu a začali tlačit. Tato aktivita se vyplatila a do poločasu vyrovnali. V této části se hrál výborný fotbal, který se líbil a na šest desítek diváků bylo spokojeno.

Druhý poločas to bylo jak ze špatného snu pro domácí. Než se k něčemu dostali, hosté nastříleli čtyři branky a překvapení bylo na světě.

Lhenická rezerva se na zdíkovském hřišti cítila velmi dobře a hnací motor peckářů, Pavel Prenner st. hnal své spoluhráče vpřed.  Lheničtí ovládli hru a domácí jako by kopírovali naše hokejisty v Moskvě. Těžké nohy, všude druzí a hosté do čeho kopli, spadlo do branky. Pro domácí dnes teda přišla lekce, ale to se stává. Celkově to byl kvalitní zápas s velkou radostí hostů na konci.

TJ Sokol Zdíkov

Josef Vácha trenér: Dnes to byl solidní výkon jen v prvním poločase. Bohužel po krásné sérii přišla těžká porážka. No i to se stává, pro nás bude důležité tento zápas hodit za hlavu a hlavně poučit se s chyb, kterých dnes bylo dost.

SK Lhenice B

Pavel Prenner st. hráč: Dnes to byl zápas dvou zajímavých poločasů. V prvním se hrál super zápas a domácí potvrdili svou jarní formu. V druhém to bylo z naší strany povedené a do čeho jsme kopli, tak to spadlo do branky. Jsem rád, že jsme zde potvrdili jarní pohodu a hlavně za plný počet bodů.

Naši benjamínci v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky st. – 18.kolo                                                         hráno v sobotu 14.5.2016

SK Lhenice – FC Vlachovo Březí  6:3 (3:0)

Branky za Lh.:  A.Stehlík 2, P.Bláha 2, K.Gregora 1, A.Kanalošová 1

TURNAJ VE VACOVĚ

OP – přípravky ml. – 12.kolo                                                     hráno ve středu 11.5.2016

1.zápas – FK Lažiště – SK Lhenice  8:12 (4:9)

Branky za Lh.: R.Štengl 7, J.Berger 3, M.Šístek 2

2.zápas –SK Lhenice – SK Vacov  7:8 (3:3)

Branky za Lh.: R.Štengl 5, J.Berger 3

TURNAJ VE ČKYNI

hráno v neděli 15.5.2016                                                        dohrávka 10.kola z 27.4.         1.zápas – SK Čkyně – SK Lhenice  2:5 (1:3)

Branky za Lh.: J.Berger 2, L.Pecha 2, R.Štengl 1

2.zápas – SK Lhenice – 1.FC Netolice  2:8 (1:5)

Branky za Lh.: R.Štengl 2