FC Šumava Frymburk – SK Lhenice 2:0 (1:0)

FC ŠUMAVA FRYMBURK : SK LHENICE 2:0 (1:0)

BRANKY ZA FRYMBURK: S.BUDÍK z 11 (38.´), Z.VRÁTIL (59.‘)

SUDÍ:  J.Ovčáček – M.Vechelovský, Z.Kemény

ČERVENÉ KARTY: L.Kopf (68.‘), M.Janáček (70.‘)

I.B tř. sk.A – 5.kolo.

Ze soupisky FC Šumava Frymburk:

Vítek – Kaňa (78.´ Malák), Račák M., Šisler, Mertl, Račák D. – K (56.´ Micák), Budík (85.´ Matúš), Ribár, Grohman, Koršala (54.´ Vrátil), Janáček.

Hodnocení utkání trenérem Pavlem Hodinou:

„Dnes jsme prohráli asi zaslouženě, soupeř byl o něco lepší, byť nato, že jsme hráli venku, jsme si vypracovali dost příležitostí. V prvním poločase byl soupeř o dost lepší než my, vytvořil si několik gólových šancí, které zlikvidoval gólman Dvořák, co byl naším nejlepším hráčem, když domácí, krom toho, ještě nastřelili dvě tyče. Přesto první gól do naší sítě padl nikoliv ze hry, ale z penalty. Ale i my jsme z brejků měli možnosti, ze kterých jsme mohli skórovat. V druhé půli se již oboustranně nehrálo nahoru – dolů, domácí si spíše hlídali těsné vedení, my jsme sice více kombinovali, než v prvním poločase, ale jen po velké vápno, bez větších brankových příležitostí. Soupeř však gólově proměnil jeden brejk, utekl o dvě branky a o zápasu tím tak bylo vlastně rozhodnuto.“

Průběh zápasu:

Lheničtí narazili pro ně na již dlouhodobě nepříjemného soupeře na jeho hřišti. I tentokráte silného na míči, důrazného a tvrdého v osobních soubojích a tradičně povzbuzovaného impulzivními diváky. Hned od počátku utkání to byli domácí, co dávali herně o sobě vědět. Ve 3.´, po lhenické ztrátě míče, šli do brejku a po Budíkově střele gólman Dvořák poprvé skvěle zasahoval, aby v 8.´ bravurně zákrok zopakoval. Díky němu se bezbrankový stav neměnil. Mezi tím (v 6.´) sice hostující Bednár s Mrkvičkou zaútočili zleva, ale jejich atak P.Prenner zakončil střelecky gólově neúčinně, právě tak, jako i v 10.´ Beran z trestného kopu za faul na Schöna a ve 13.´ také Mrkvička, jehož střelu po Beranově akci stačili beci odvrátit na roh. V 16.´ zase zahrávali Frymburští „trestňák“, Lheničtí jej zachytili a hned šli Schönem do úniku, z něhož získali jen další rohový kop. O čtyři minuty později však nepokryli autové vhazování a po něm z úniku vypálený balón skončil na tyči jejich branky. Ve 27.´ došlo k nedorozumění ve lhenické obraně a po dalším frymburském průniku zazvonila tyč Dvořákovy branky podruhé! Hostující tým odpověděl vydařenou individuální Bednárovou akcí, které chybělo to nejdůležitější – přesná koncovka. Ve 31.´, po nedůrazu lhenické defenzivy, vychytal Dvořák další gólovou tutovku. Na druhé straně (ve 35.´) zahrozil zprava Pořádek, jeho střelu  stačila obrana zblokovat, když míč jen těsně minul Vítkovu branku. Ve 36.´ byl po rohovém kopu a závaru před Vítkem blízko gólu Muška, míč do sítě však nepropasíroval. Ve 37.´ zastavil útok domácích, dle sudího, Beran nedovoleně a z nařízené penalty šli Frymburští Budíkem do vedení (1:0). Dle průběhu prvního poločasu zaslouženě, ale především zásluhou gólmana Dvořáka nikoliv ze hry, nýbrž nakonec ze sporného pokutového kopu.

V počátku poločasu druhého měli Lheničtí navrch, získali tím hlavně výhodu trestných kopů (ve 46.´ a ve 48.´) v provedení Berana, vytěžili z nich jen výhodu zahrání rohových kopů. 59.´, jak se ukázalo, rozhodla o konečném výsledku tohoto zápasu. Po centru se od tyče přesně trefil Vrátil a Frymburští tak utekli o dvě branky (2:0). V dalším průběhu hrací doby poslal sudí Ovčáček oba týmy do deseti. Nejprve (v 68.´) po žluté kartě za faul lhenického Kopfa a následně (v 70.´) hned s červeným kartonkem frymburského Janáčka za brutální faul na pronikajícího Schöna. Vyhecovanější hra oboustranně v deseti již toho fotbalového nabídla poskrovnu za přibývajících faulů a i žlutých karet. Domácí hájili dvougólový náskok, hosté vážněji ohrozili jejich branku pak především střídajícím Mahákem. Nejprve v 80.´, po spolupráci Josefa a Pavla Prennerových, kdy centrovaný míč gólman Vítek neudržel, a jemu se jej nepodařilo mezi tyče dorazit a v 87.´, po akci Ilieva a jeho centrovaném balónu, kdy hlavičkoval jen těsně vedle Vítkovy svatyně.

Frymburští dovedli zápas k vítězství, aby tím tak Lheničtí utrpěli  první prohru v nové mistrovské sezóně.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba