TJ Spartak Trhové Sviny – SK Lhenice 1:3 (1:1)

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek (26.´), M.Bednár (75.´), J.Mrkvička (85.´)

BRANKY ZA T.SVINY: M.ŠVEPEŠ (30.´)

SUDÍ:  D.Křížek – M.Velechovský, J.Cibranský

I.B tř. sk.A – 3.kolo.

Bilance po čtyřech odehraných zápasech:

SK Lhenice  – z toho 3x venku – 3 výhry, 1 remíza, 0 proher – skóre 11:5 – 10 bodů – 2.místo v tabulce – v tabulce pravdy +7 bodů.

SK Nemanice– z toho 2x venku – 3 výhry, 1 remíza, 0 proher – skóre 21:6 –

10 bodů – 1.místo v tabulce– v tabulce pravdy +4 body

Hodnocení utkání trenérem Pavlem Hodinou:„Odehráli jsme průměrné utkání

s tím, že jsme vlastně tentokráte všechny brankové příležitosti využili a díky tomu zvítězili 3:1. V 1.poločase jsme měli více ze hry, když se oboustranně hrálo bez šancí a my z prvního vydařeného útoku dali gól. To samé se podařilo i soupeři, který obdobně vyrovnal. Do 2.poločasu jsme nastoupili vlažněji, byli jsme slabší na balonu, domácí měli více ze hry, abychom to byli paradoxně my, co jsme vsítili druhý gól a šli opět do vedení. Postupem času jsme byli herně aktivnější a podařilo se nám s blížícím se závěrem vstřelit třetí gól a dovést zápas k vítěznému konci.“

Průběh utkání:

Oba soupeři od počátku mače především vycházeli ze zajištěných obran, a tak se převážně hrálo od šestnáctky k šestnáctce, bez oboustranného vytváření brankových příležitostí. Až ve 23.´ to byli Lheničtí, co zleva ohrozili domácí branku po ose Růžička – Bednár – Iliev, ale poslední jmenovaný gólmana Vrábka nedůraznou střelou nepřekonal. Ve 26.´se k ataku osmělili znovu, tentokráte již efektivně, když po utěšené akci, opět zleva přes Bednára, Pořádek byl v koncovce přesný a poslal svůj tým do vedení (0:1). Ve 30.´, po nedorozumění domácí obrany s brankářem, jim byla nabídnuta možnost k navýšení vedení, zůstala nevyužita, aby domácí Spartakovci šli vzápětí     do rychlého brejku a první přímou střelou na Dvořákovu branku srovnali Švepešem na 1:1. Následně opět bylo gólových možností jako šafránu. A tak za zaznamenání snad stála pohledná lhenické kombinační akce s nepřesným Pořádkovým centrem před Vrábka na jejím konci a lhenický trestný kop s Ilievovým jen těsným přestřelením branky. Více toho první poločas nenabídl.

Hned v úvodu toho druhého (ve 47.´) rozehrál  P.Prenner trestný kop na Mušku,  který u zadní tyče „hlavičkou“ jen těsně minul branku. V 57.´ to byli znovu Lheničtí, co ve třech postupovali na  jednoho bránícího, slibnou akci však nedotáhli. Až v 75.´, po dlouhém pasu, šli Bednárem a jeho přesnou trefou znovu do vedení (1:2). V 78.´ byli domácí blízko opětného vyrovnání, avšak gólman Dvořák jejich střelu vytěsnil a stoper Kopf uklidil balón do bezpečí za brankovou čáru. Z následujícího rohového kopu znovu Dvořák z gólem ohroženého pásma míč odvrátil. Hned poté vyslal Iliev do brejku P.Prennera, který v úniku sám na Vrábka jej nepřekonal. V 82.´ rozehrál trestný kop P.Prenner do šestnáctky, aby odkopnutý míč z tohoto prostoru pohotově přesně poslal do sítě vystřídající Mrkvička (1:3) ! Lheničtí tak utekli o dvě branky a tento gólový náskok si již pohlídali, i když v 84.´, po rohovém kopu, akutní gólové nebezpečí znovu Dvořákem zažehnali.

Dosáhli tak po remíze na třetí výhru v řadě a tím i na čelní postavení v tabulce, které jsou velkým lákadlem na následující domácí sousedské peckářsko-buchtářské derby (pro nezasvěcené Lhenice – Netolice).

Autor článku: Mgr. Jan Bumba