FC Vlachovo Březí – SK Lhenice 0:0

S vlachovobřezskými kozlíky lheničtí peckáři smírně a bez branek.

Bojovné utkání nakonec nemělo vítěze ani gólového střelce.

 

I.B tř. sk.B – 1.kolo 

 

SUDÍ:  Z.Komzák – L.Zabílka, V.Heinzl; Delegát KFS: K.Němeček.

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner           V.Pilát              L.Kopf           R.Hudec

K.Muška

                                             

                   J.Schön        P.Prenner        T.Tůma (K)         J.Mrkvička

R.Pořádek

(46.´ R.Hudec    R.Iliev)

(64.´ J.Mrvička    J.Růžička)

(75.´ R.Pořádek    M.Mahák) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 24.8.2014

 

Po delší době se oba rivalové opět fotbalově poměřili. Vlachovobřežští se po roce v OP suverénně navrátili do I.B,  Lheničtí zase v loňské sezóně startovali v této nižší krajské soutěži v její skupině B, aby tak na sebe narazili v letošní B skupině I.B. Oba týmy do utkání vstoupili především se zaměřením na defenzivu s důrazem a tvrdostí v osobních soubojích, a to zejména stran domácích, čemuž se hosté přizpůsobili, oboustranně pak na úkor pohlednosti a plynulosti hry…

            V utkání, v němž vyložených gólových příležitostí bylo poskrovnu, vážněji ohrozili branku v 8.´ Lheničtí, když jejich R.Pořádek unikl, ale jeho střelu  stačil gólman Uher vytěsnit. Domácí odpověděli v 15.´ nařízeným trestným kopem, z něhož nebezpečí hlavou odvrátil V.Pilát a i to hned následné stačili jeho spoluhráči v obraně uklidit do bezpečí. Ve 25.´ byla lhenická branka znovu v ohrožení, její strážce P.Boška byl v pravý čas na správném místě a svůj tým podržel. Ve 41.´byli zase blízko dosažení  branky Lheničtí, když po Prennerově uvolnění Pořádkův atak skončil střelou těsně nad břevnem. Více toho vcelku vyrovnaný 1.poločas nenabídl.

            V tom druhém, v jeho úvodu, získali Břežští územní převahu, přesto to byl hostující tým, co mohl jít v 52.´ do vedení po Ilievově přiklepnutí balónu T.Tůmovi, který z jeho kopačky orazítkoval tyč! V 60.´ „našlápl“ do brejku R.Iliev, byl však v šanci sudími pro „ofsajd“ zastaven, ač, dle Lhenických, vybíhal z vlastní poloviny. Karta se počala obracet, herně navrch měli hosté. V 62.´ vyslal R.Pořádek J.Mrkvičku, ten však Uhra v brance nepřekonal. V 73.´ přišli Lheničtí při ofenzívě o míč s následným březským atakem do otevřené obrany, který v poslední chvíli před odkrytou již brankou přerušil výborně hrající V.Pilát. V 84.´vydařeně pálil na svatyni domácích R.Iliev, mezi tyče však jeho střela nezapadla. V samém závěru mohli Lheničtí strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve  v 86.´ našel agilní R.Iliev ve výhodné pozici M.Maháka, ten však měl střeleckou mušku vychýlenou, aby poté v 89.´ gólem neskončila ani pohledná kombinace Ilieva s P.Prennerem, kdy ani druhý jmenovaný nezamířil přesně do sítě. A tak bojovné utkání nakonec nemělo vítěze ani gólového střelce.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba