SK Lhenice – Blaník Strunkovice 3:1 (1:1)

Vydařený vstup lhenického SK do mistrovské sezóny.

 

I.B tř. sk.B – 2.kolo 

 

SUDÍ:  Ondra – Vejčík, Benčat.

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek (13.´), J.Růžička (55.´), R.Iliev (87.´)

BRANKY ZA STRUNKOVICE:  J.Kureš (32.´),

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner           K.Muška             L.Kopf           R.Hudec

                                             

                   J.Schön        P.Prenner        T.Tůma (K)         J.Růžička

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(57.´ R.Hudec    J.Beran)

(64.´ R.Pořádek   J.Mrkvička)

(87.´ R.Iliev    P.Borovka) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 30.8.2014

 

Zisk sedmi bodů Lhenickými při nezvyklém skóre 4:1 (nezvyklém pro ně proto, že více gólů zpravidla dávali, ale o to více gólů inkasovali) – to je jejich bilance po třech úvodních odehraných kolech. Pod novým trenérem P.Hodinou zřejmě zapracovali zejména na defenzivě…

            Tentokráte Lheničtí v I.B ve skupině B doma narazili na bojovného soupeře, pohybově a rychlostně vybaveného, s patřičným důrazem a tvrdostí v osobních soubojích a i před oběma brankami, který tak účinně narušoval jejich kombinační snahy. Ač se domácí – Lheničtí celkem vbrzku ujali vedení, stačili Strunkovití do konce poločasu vyrovnat, v tom druhém jim domácí sice opět o gól utekli, aby ti však o svém vítězství rozhodli až třetí gólovou trefou v samém konci utkání, neboť až do té doby byl jejich tříbodový zisk na vážkách. Od počátku utkání přebírali herní aktivitu tu domácí, tu zase hosté a s ní si vytvářeli i střídavě gólové možnosti. Ve 3.´se k zakončení dostal po Prennerově centru domácí Iliev. Ve 4.´to byli zase hosté, co se po nevydařeném odkopnutí gólmana P.Bošky dostali ke střelbě na jeho branku, ten však úspěšným zákrokem svoji nepřesnost  napravil. V 5.´vypálil na strunkovickou branku Tůma, její strážce Turek byl pozorný. V 7.´ unikl zprava Uhlík, jeho střelu vyrazil Boška na roh, aby jej neohrozily ani následné dvě další strunkovické. Ve 13.´ se zrodila pohledná, kombinační akce po ose Růžička – Iliev – Pořádek s gólovým přesným zakončením posledně jmenovaného (1:0). Snaha Blaníku po vyrovnání byla znatelná, získal krátce herně navrch, ale ve 20.´ gólově zahrozil domácí SK svým hráčským triem, v jehož akci P.Prenner našel Ilieva, ten naservíroval míč Tůmovi, co „hlavičkou“ trefil „jen“ gólmana Turka. Ve 21.´ následoval strunkovický atak, ten však přerušil zavčasu K.Muška. Ve 24.´pronikl zleva Pořádek, před Turkovou brankou zaváhal, balón přesto získal Iliev, zblízka však mezi tyče nezamířil. Ve 31.´ otevřenou lhenickou obranou pronikl Kochma, jemuž v poslední chvíli před Boškou skluzem ukradl míč Muška a poslal jej do bezpečí. Hned poté (ve 32.´) provedli Strunkovití rohový kop, při němž se před brankou nejlépe zorientoval Kureš a srovnal na 1:1. V 35.´ jen se štěstím odolala  již odkrytá lhenická svatyně, když míč po závaru „olízl“ její tyč. Před samým koncem 1.poločasu (ve 45.´) vyslal překvapivou dalekonosnou střelu mířící pod břevno hostující Záhorka, pozorný P.Boška ji stačil vytěsnit.

            Po smírném prvním dějství vstoupili Strunkovičtí do toho druhého nabuzeni, jeho úvod jim patřil, ale byl to v 50.´ domácí J.Schön, který v brejku pořádně prověřil Turka v bráně. Po tomto lhenickém varování udeřilo. Po rozehraném rohovém kopu (v 55.´) se dostal  balón k Růžičkovi, který jej z 25 metrů poslal bombou do tyče a odrazem od ní do sítě. Domácí šli opět do vedení (2:1) ! V 74.´rozhozenou  lhenickou obranou utekl Kiš, Boška však bravurním zákrokem nedopustil srovnání průběžného stavu. V 81.´ zase před druhou brankou „posadil“ P.Prenner míč na hlavu Mrkvičkovi, ten jej však mezi tyče nepropasíroval. O minutu později rozehráli Strunkovičtí trestný kop do šestnáctky, kde balón „propadl“ a který následně snad ze dvou metrů Brich poslal nad lhenickou branku. Blížil se konec zápasu a s ním přibývalo nervozity na hřišti i na strunkovické střídačce, kterou sudí vyzval k uklidnění emocí. V 87.´přišlo rozuzlení dramatického konce a tím pádem i uklidnění, neboť Schön, Beran a Iliev šli do rychlého náhlého přečíslení, aby to byl Iliev, co jej zblízka gólově zakončil (3:1) ! O vítězi bylo rozhodnuto!

Autor článku: Mgr. Jan Bumba